Tragiczny wypadek w Ustroniu: zginął 19-letni motocyklista

Wczoraj wieczorem doszło do tragicznego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 941. W wyniku zderzenia osobowego suzuki z motocyklem, 19-letni motocyklista stracił życie. Policja prowadzi śledztwo w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

  1. Wypadek miał miejsce około godziny 19:15.
  2. Kierująca samochodem suzuki nie ustąpiła pierwszeństwa.
  3. Motocyklista zmarł na miejscu wskutek odniesionych obrażeń.
  4. Droga na Wisłę była czasowo zablokowana.

Wczoraj około godziny 19:15 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 941. Na miejsce natychmiast skierowane zostały służby, w tym policjanci. Wstępne ustalenia wskazują, że kierująca samochodem suzuki, chcąc przejechać z ulicy Granicznej w kierunku ulicy Chałupniczej, nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście jadącemu w stronę Skoczowa. Niestety, w wyniku tego zdarzenia i odniesionych obrażeń, 19-letni motocyklista zmarł na miejscu.

Policjanci zabezpieczyli ślady na miejscu wypadku, a technik policyjny wykonał szczegółową dokumentację. Pojazdy biorące udział w zdarzeniu - suzuki i motocykl - zostały zabezpieczone do dalszych oględzin. Kierująca samochodem była trzeźwa, co potwierdziły przeprowadzone badania.

Z powodu zablokowania drogi na Wisłę, wyznaczono objazd przez centrum miasta. Ruch w kierunku Skoczowa odbywał się jednym pasem, co spowodowało czasowe utrudnienia dla kierowców.

Policjanci przypominają, że każdego dnia pełnią służbę na drogach, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom ruchu. Prowadząc liczne kontrole i akcje, dyscyplinują kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Najczęstszymi przyczynami wypadków są nadmierna prędkość, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprzepisowe wyprzedzanie. Latem, kiedy na drogach pojawia się więcej jednośladów, wzrasta liczba wypadków z udziałem rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Warto pamiętać, aby dokładnie obserwować drogę przed i za pojazdem, zwracając uwagę na wszystkich uczestników ruchu.


Źródło: KPP w Cieszynie