Burmistrz Cieszyna ogłasza nowe decyzje - Komunikat nr 2
Starosta Cieszyński odwołał pogotowie przeciwpowodziowe obowiązujące na terenie powiatu. Od dzisiaj, 5 czerwca 2024 roku, wszystkie wcześniejsze zalecenia Burmistrza Miasta Cieszyna przestają obowiązywać.
  1. Odwołanie pogotowia przeciwpowodziowego od 5 czerwca 2024 roku.
  2. Wszelkie wcześniejsze zalecenia Burmistrza Miasta Cieszyna są nieaktualne.
  3. Dotyczy miast i gmin Powiatu Cieszyńskiego.

Starosta Cieszyński, na podstawie Zarządzenia nr BB.120.33.2024 z dnia 5 czerwca 2024 roku, podjął decyzję o odwołaniu pogotowia przeciwpowodziowego. Decyzja ta wchodzi w życie dzisiaj, od godziny 8:00.

W związku z powyższym, wszelkie działania i zalecenia, które zostały wydane przez Burmistrza Miasta Cieszyna w komunikacie nr 1 z dnia 4 czerwca 2024 roku, są już nieaktualne. Dotyczy to zarówno czynności zabezpieczających, jak i przygotowawczych, które miały być podjęte w związku z wcześniejszym stanem pogotowia przeciwpowodziowego.

Odwołanie pogotowia przeciwpowodziowego obejmuje wszystkie miasta i gminy w Powiecie Cieszyńskim. Mieszkańcy mogą zatem odetchnąć z ulgą, gdyż zagrożenie powodziowe zostało zażegnane.

Decyzja Starosty Cieszyńskiego ma na celu uspokojenie sytuacji i powrót do normalności dla mieszkańców powiatu. Wszelkie wdrożone wcześniej środki ostrożności przestają obowiązywać, co oznacza, że nie ma już potrzeby utrzymywania podwyższonej gotowości.

Burmistrz Miasta Cieszyna, Gabriela Staszkiewicz, informuje mieszkańców o odwołaniu stanu pogotowia przeciwpowodziowego i dziękuje wszystkim za współpracę i odpowiedzialne podejście w trakcie zagrożenia.


Według informacji z: UM Cieszyn