Cieszyńska policja wspólnie z Radiem Bielsko kontynuuje cykl spotkań z mieszkańcami naszego powiatu, podczas których wręczane są elementy odblaskowe. Wystarczy słuchać radia i przyjść we wskazane miejsce, by za darmo otrzymać niepozorny gadżet, który może uratować nam życie. Policjanci apelują “im mocniej świecisz, tym bardziej jesteś bezpieczny”

Policjanci z Cieszyna wspólnie z dziennikarzami stacji radiowej Radio Bielsko kontynuują cykl spotkań z mieszkańcami. W ramach przedsięwzięcia poruszane są tematy dotyczące bezpieczeństwa pieszych na naszych drogach, podczas których rozdawane są odblaskowe opaski. W sumie, do mieszkańców naszego regionu trafiło już kilka tysięcy odblasków. Pomimo tego, że obowiązek noszenia odblasków dotyczy tylko obszaru niezabudowanego w miejscu gdzie nie ma chodnika, mundurowi już od dawna zachęcają pieszych do tego, by mieć je na sobie zawsze po zmroku, w myśl zasady, że „element odblaskowy na pewno nie zaszkodzi a często może pomóc”.

Najlepszym sposobem, aby zadbać o bezpieczeństwo jest korzystanie z elementów odblaskowych. Wydaje się banalne. Tymczasem, pomimo przypominania o konsekwencjach związanych z ryzykiem poważnego wypadku, czy konsekwencjach prawnych, wciąż wiele osób bagatelizuje ryzyko związane z nieodpowiednią widocznością na drodze. Niezwykle ważne jest, aby świadomość osób dotycząca noszenia elementów odblaskowych była jak największa, gdyż w wielu momentach jest to czynnik, który wprost decyduje o tym, czy będziemy żyć.

 

Pamiętaj – bezpieczny pieszy to widoczny pieszy!

 

Przypominamy !!! Piesi i rowerzyści bez odblasków generują wiele niebezpiecznych sytuacji. Łatwo temu zaradzić, o czym przekonują policjanci oraz radiowcy Radia Bielsko wspierani przez sportowców czy samorządowców. Wystarczy zadbać o umieszczenie elementów odblaskowych na własnej odzieży. W trosce o bezpieczeństwo każdego uczestnika ruchu drogowego wspólnie z Radiem Bielsko, na terenie całego powiatu, nadal rozdajemy darmowe elementy odblaskowe!  Kolejna akcja profilaktyczna odbędzie się 5 grudnia, a dokładniej spotkamy się z Wami:


- o godzinie 15:30-15:50  w Dębowcu, przy OSP, ul. Katowicka 4


- o godzinie 16:00-16:20 w Skoczowie w rejonie OSP przy  ul. Cieszyńskiej 10


- o godzinie 16:30- 16:50 w Skoczowie na terenie Targowiska Miejskiego przy ul. Góreckiej


- o godzinie 17:10- 17:30 w  Drogomyślu przy tężni solankowej przy ul. Głównej


- o godzinie 17:50- 18:10 w Pogórzu, na parkingu przy kościele- ul. Bielska 148

 

Godziny spotkania mogą ulec nieznacznej modyfikacji, ale na pewno się zobaczymy. Pomagajcie nam dbać o bezpieczeństwo Waszych bliskich, znajomych, wszystkich!!! Z odblaskami BĘDZIEMY WIDOCZNI !