3 grudnia kierowcy po raz kolejny będą mogli sprawdzić ustawienie świateł w swoich samochodach w ramach trwającej akcji "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo". Kampania ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia.

Prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane, poza ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz emitowanym natężeniem. Wymienione elementy często wymagają profesjonalnej oceny i dlatego, w ramach prowadzonej kampanii "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo", 3 grudnia na wybranych stacjach kontroli pojazdów wszyscy kierowcy będą mogli całkowicie bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoich samochodach.

Przypominamy, że sprawne światła mają wpływ na bezpieczeństwo zarówno kierującego pojazdem, jak i pozostałych uczestników ruchu, w szczególności pieszych.

Wszelkie nieprawidłowości związane ze światłami pojazdu mogą skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi i jej poszczególnych części albo prowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego.

Sprawdzanie świateł na stacjach, które przystąpiły do akcji, były już wykonywane w dniach 22 października, 5 i 19 listopada. Ostatni raz,  w ramach akcji "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo" w tym roku, będzie to możliwe 3 grudnia. We wskazanych terminach można  dokonać BEZPŁATNEGO BADANIA OŚWIETLENIA POJAZDÓW na wybranych stacjach. Wykaz stacji kontroli  pojazdów uczestniczących w akcji na terenie naszego powiatu znajdą Państwo poniżej:

 

1. AUTOTEST – Cieszyn ul. Frysztacka 104 , godz. 7.00-14.00

2. OSKP- Cieszyn ul. Bielska 140, godz. 8.00-13.00

3. CAR-TES-SKP - Brenna ul. Górecka 8a, godz.8.00-13.00

4. OSKP CHWISTEK – Skoczów ul. Ciężarowa 17, godz. 7.00-13.00