Kuchnia jest dla Ciebie miejscem, w którym nie lubisz sprzątać, a na samą myśl o wpadające w różne szczeliny odpadki i kurz robi Ci się słabo? Jeśli tak to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, powstało rozwiązanie, które niweluje wszelkie te problemy, a jest nim materiał nazywany konglomeratem. Jeśli chodzi o konglomerat blat kuchenny wykonany z tego materiału jest naprawdę higieniczny i stosunkowo łatwy w pielęgnacji.

Montując go w swojej kuchni nie będzie trzeba się więcej martwić o zalegające gdzieś w szczelinach odpadki i kurz. Jak to możliwe? Otóż takich szczelin w tym blacie po prostu nie ma. Jest on tak skonstruowany, że stanowi jedną dużą płytę bez niepotrzebnych przejść czy łączeń. Nic więc dziwnego, że jest tak praktyczny. Jeśli chodzi o kuchnie daje nam jeszcze jedną bardzo praktyczną i ułatwiającą życie możliwość, a mianowicie z takiego konglomeratu można stworzyć również zlewozmywak. Oznacza to ni mniej ni więcej, tylko tyle że można z niego zrobić blat połączony bezspoinowo ze zlewem, bez żadnych szczelin i miejsc, w których mógłby się zbierać brud. Stanowi dzięki temu jedną powierzchnię, bez żadnych widocznych przejść, zlewozmywak jest subtelnie połączony z całym blatem, dając naprawdę bardzo ładne wrażenie nie tylko kolorystyczne, ale również estetyczne, a przy okazji jest czymś bardzo praktycznymi co by nie mówić pożądanym w każdej kuchni. Dzięki temu przy wykorzystaniu konglomeratu kwarcowego blat kuchenny będzie naprawdę łatwy w czyszczeniu i pielęgnacji.

Trzeba przy tym pamiętać o odpowiedniej konserwacji blatu, tak aby mógł nam on służyć naprawdę długo. Jeśli korzystamy z pomocy fachowców, przy montowaniu blatu zapewne pokryją go oni odpowiednim impregnatem, aby zamknąć pory wytwarzające się w konglomeracie. Jeśli jednak sami montujemy blat, musimy pamiętać o tym kroku, gdyż bez odpowiedniego zaimpregnowania blat będzie się szybciej niszczył. Ponadto, trzeba pamiętać, że impregnację trzeba co jakiś czas powtarzać, średnio uważa się że w zależności od blatu jest to zalecane co 3-5 lat. Gdy zastosujemy odpowiedni impregnat nasz stworzony z konglomeratu blat kuchenny na pewno przeżyje niejedną katastrofę. Jeśli zaś chodzi o samą pielęgnację i czyszczenie, warto używać środków specjalnie do tego przeznaczonych dostępnych w sprayu lub w płynie. Z drugiej strony należy unikać środków kwasowych, których ph jest wyższe niż 6. Nie zaleca się również używania płynu do naczyń, gdyż w kontakcie z gorącym garnkiem, czy patelnią może stworzyć trwałe przebarwienia. Należy też pamiętać o tym, aby nie stawiać na blacie naczyń zdjętych prosto z kuchenki, gdyż chociaż konglomerat jest odporny na stosunkowo wysokie temperatury, to aż takie gorąco może spowodować jego odbarwienie. Jeśli będziemy o tym wszystkim pamiętać, stosując konglomerat na blat kuchenny opinie które są powszechnie słyszalne sprawdzą się też w naszym przypadku i będziemy bardzo zadowoleni, że zastosowaliśmy w naszej kuchni to rozwiązanie.

Konglomerat blat kuchenny na miarę Twoich marzeń