28 lutego 2019 roku Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie wzięli udział w XIV Wojewódzkich Mistrzostwa Policji w Judo Zawody odbyły się28 lutego 2019 roku w hali sportowej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Z zawodów wrócili z tarczą, a dokładnie zdobyli dwa srebrne medale.

W zawodach startowało 16 zawodników i 3 zawodniczki, którzy reprezentowali: Oddział Prewencji Policji w Katowicach, Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Bielsku Białej, Komendy Miejskie i Powiatowe Policji w: Bielsku-Białej, Będzinie, Cieszynie, Gliwicach, Katowicach, Świętochłowicach, Tychach i Zabrzu.

Zawody przeprowadzono w 4 kategoriach wagowych dla mężczyzn i w kategorii open dla kobiet. Walki zostały przeprowadzone systemem „każdy z każdym”.

W zawodach judo cieszyńską komendę reprezentował st.sierż. Sebastian Markoz Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie oraz sierż. Kamil Górniak z Komisariatu Policji w Skoczowie. Obydwaj w swoich kategoriach wagowych wywalczyli II miejsce. Sebastian Marko już po raz piąty reprezentował cieszyńską komendę- trzykrotnie zdobywał złoty medal, dwukrotnie musiał uznać wyższośc przeciwnika w walkach finałowych zajmując drugie miejsce. Z kolei sierż Kamil Górniak walczył na mistrzostwach po raz drugi. W ubiegłym roku również stanął na podium zdobywając wówczas brązowy medal.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!