W dniach 12-13 maja 2023 roku w Mielnie odbyły się piąte już Mistrzostwa Polski Policji w Koszykówce o Puchar Komendanta Głównego Policji „Mielno 2023”. W drużynie reprezentującej KWP w Katowicach występowało trzech policjantów z Cieszyna. Wynik w tym wypadku mógł być tylko jeden – mistrzostwo!

Sportowe zmagania V Mistrzostw Polski w Koszykówce o Puchar Komendanta Głównego Policji rozpoczęły się w piątek 12 maja 2023 r. i trwały dwa dni. Trzon reprezentacji KWP Katowice stanowili policjanci cieszyńskiej komendy- Katowice stanowili policjanci cieszyńskiej komendy- mł. asp.---#---ma#mu#mm#MŚ#zł#mg#mi#wł#MB#MO#MW#bł#me#my#MP#gł#ml#mn#MF#UŁ#dł#sł#MV#MZ#muł#tł#ił#mą#Eł#M#MI#Ma#Md#Mg#Mi#Mk#Ml#Mn#Mo#Mr#Ms#Mt#Mx#PŁ#eł#m#mA#mN#mR#mV#mW#mp#mył#ł#m ł---#---mł">mł. Katowice stanowili policjanci cieszyńskiej komendy- mł. asp.---#---ASP#ATP#Alp#abp#sp#asa#AP#ESP#PSP#WSP#ADP#AFP#AMP#ASC#ASG#ISP#MSP#ZASP#ZSP#asy#śp#AGP#KSP#MŚP#USP#Aso#AAP#ANP#ASA#Arp#As#Asa#Asi#Ast#Asy#Asą#Asę#Aś#SSP#alp#ap#as#asb#nasp#osp#sap#wsp#zasp#a sp#as p---#---asp">asp. Wojciech Smoleń, . asp. Wojciech Ficek oraz st. sierż. Tomasz Czajkowski. Ponadto w składzie znajdowali się następujący policjanci: podkom. Łukasz Piórkowski z Wodzisławia Śląskiego, asp.szt. Tomasz Staniek z Bielska-Białej, asp.szt. Jarosław Muras z Rybnika, .asp. Wojciech Kampa z Tarnowskich Gór, .asp. Dawid Stroba z OPP w Katowicach i sierż. Adam Anduła z Chorzowa.
Po dwóch dniach zmagań o tytuł najlepszych w kraju I miejsce wywalczyła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i to ona wróciła z Mistrzostw z Pucharem Komendanta Głównego Policji. W drodze po Puchar reprezentujący Śląsk policjanci wygrali wszystkie 6 meczów, pozostawiając w pokonanym polu w fazie grupowej KWP Opole, KSP Warszawa, KWP Lublin, KWP Radom. W półfinale mundurowi pokonali reprezentację KWP Szczecin, a w finale wykazali swoją wyższość nad drużyną KWP Bydgoszcz.
II miejsce zajęła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Z kolei III miejsce wywalczyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.
Zawodnicy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu zajęli dobre IV miejsce.
Podczas Mistrzostw jury wyłoniło także najlepszego zawodnika, którym został policjant z drużyny KWP w Katowicach .asp. Wojciech Kampa z Tarnowskich Gór. Najlepszym królem strzelców okazał się funkcjonariusz z KWP w Bydgoszczy.
Nagrody dla zwycięzców wręczał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Przemysław Domagała, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie . insp. Maciej Tartas oraz Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów Marian Boguszyński.
Patronat Honorowy Mistrzostw objął Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk.
Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy woli walki, a zwycięzcom końcowego sukcesu.
V Mistrzostwa Polski Policji w koszykówce o puchar Komendanta Głównego Policji Mielno 2023 zostały zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Zachodniopomorskiego.