Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Cieszyn

Nie warto rezygnować z opon zimowych

Chęć zaoszczędzenia kilkuset złotych nie zawsze może okazać się doskonałym wyborem. W szczególności kiedy na szali jest nie tylko nasze bezpieczeństwo i życie ale również innych uczestników ruchu. Według najnowszych danych rocznie z powodu braku odpowiednich opon na drodze dochodzi do kilkuset poważnych wypadków, które ranią bądź nawet zabijają ludzi. Specjalne opony do ciężkich warunków pogodowych nie nalezą do najtańszych i w połączeniu z oponami letnimi zbiera się całkiem duża suma, jednak warto poświęcić kilkaset złotych, aby później móc bezpiecznie i bez obaw podróżować nawet po najbardziej zaśnieżonych drogach.

Statystyki są obiecujące

Według najnowszych obliczeń korzystając ze statystyk z 2008 roku liczba wszystkich wypadków podczas sezonu zimowego zmalała do 17%. Świadczy to o tym, że na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat kierowcy wzięli sobie do serca swoje i innych bezpieczeństwo. Dlatego najlepiej jest dostosować się do zaleceń i dokonać wymiany opon tuż przed sezonem zimowym. W tym celu dobrze jest odwiedzić https://noweopony.pl/opony/zimowe/175/65/r14, w którym znajdziemy najlepsze oferty pod względem jakości jak i ceny. Tendencja spadkowa wypadków podczas trwania zimy z roku na rok minimalnie się zmniejsza, jednak nie świadczy to o tym, że jesteśmy bezpieczni na drogach nawet jadąc samochodem. Należy zachować odpowiednie bezpieczeństwo, a przede wszystkim należy dostosować się do prędkości jaka jest wyznaczona oraz dobierać prędkość do aktualnie panujących warunków na powierzchni.

Dlaczego warto zdecydować się na wymianę sezonową opon? Dane które potwierdzają znaczną skuteczność opon śnieżnych w zimie w porównaniu do opon letnich są znaczące. Pokazują one że jadąc ze standardową prędkością 50 km/h gwałtownie hamując na oponach śnieżnych droga hamowania wyniesie około 30 metrów. W przypadku opon letnich droga ta będzie wynosić około 60 metrów, świadczy to o tym że śnieżne opony na zamarzniętych powierzchnia i niskich temperaturach spisują się dwukrotnie lepiej. To jeszcze nie koniec, również trzeba mieć na uwadze ciśnienie w oponach swojego pojazdu. I o ile w lecie nie ma z tym problemu gdy mamy sprawnie działające opony to w takim samym przypadku kiedy temperatura zbliży się do okolic zera ciśnienie w oponach nieco się zmniejszy. Dlatego więc specjaliści przypominają aby przed sezonem zimowym bądź w jego trakcie pamiętać o tej czynności i dopompować do opon około 0,2 bara.

Zima lubi zaskakiwać

O tym że pogoda bywa nie przewidywalna przekonaliśmy się nie jednokrotnie. Często wyjeżdżając do pracy rankiem wydaje się że spotka nas piękny i ciepły dzień, jednak wychodząc z pracy może na nas czekać kilka centymetrów śniegu. Lepiej nie ryzykować takiej sytuacji i w raz z rozpoczęciem sezonu zimowego odwiedzić https://noweopony.pl/opony/zimowe i wybrać dla siebie odpowiednie opony na zimę. Opony te są specjalnie wytworzone, w ich składzie znajdziemy duże ilości kauczuku naturalnego który zapewnia znakomitą przyczepność podczas niskich temperatur oraz śniegu. Co więcej opony te posiadają specjalnie dostosowane bieżniki do sytuacji drogowej jaka może spotkać nas zimą. Są wyposażone w swego rodzaju rowki, kiedy mamy do czynienia ze śniegiem, śnieg dostaje się w wolne przestrzenie co sprawia że przyczepność opon do powierzchni staje się znacznie wyższa, a my tym samym znacznie lepiej możemy chronić swoje bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem.