Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Cieszyn

Zamiatarka ręczna z operatorem prowadzącym i miejsca jej zastosowania

Maszyny sprzątające znajdują szerokie zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach zajmujących się przemysłem. Urządzenia takie jak zamiatarka ręczna, czy automat szorujący stanowią niezbędny element wyposażenia dla firm zajmujących się sprzątaniem różnych obiektów, a także zapleczy zakładów produkcyjnych, magazynów, domów handlowych, szpitali, placówek szkolnych oraz powierzchni biurowych. Zamiatarki przemysłowe odgrywają zatem niezwykle ważną rolę w utrzymywaniu porządku w różnych miejscach pracy. Warto pamiętać, że wszystko, co pomaga wywiązywać się z założeń Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w pozytywny sposób wpływa na wydajność pracowników. Czyste wnętrza budynków oraz teren otaczający je na zewnątrz okazują się niezwykle ważne. Nie trudno jednak zauważyć, że w przypadku dużych obiektów, zamiatanie podłóg przy pomocy klasycznej miotły może okazać się niewystarczające. Czynność ta wydaje się wręcz idealną definicją dla związku frazeologicznego „syzyfowa praca”. W jaki sposób można zatem ułatwić całość tego procesu?

Zamiatarka ręczna z serii Sweepmaster – dlaczego warto?

Zarówno małe, jak i duże przedsiębiorstwa powinny zaopatrzyć się w urządzenia sprzątające. Doskonałym rozwiązaniem wydaje się zamiatarka ręczna. Opinie na jej temat zazwyczaj są dobre, choć oczywiście zależą od tego, jaka firma jest twórcą danej maszyny. Niemiecki producent zamiatarek spalinowych i zasilanych przy pomocy akumulatorów Hako jest jednym z najbardziej docenianych na świecie. Sprzęty te są doceniane m.in. za:

  • efektywne zamiatanie i zbieranie śmieci;
  • obecność dużych zbiorników służących do zbierania zanieczyszczeń;
  • innowacyjne układy filtracyjne, które pozwalają na doskonałe wywiązanie się nawet z pozornie bardzo trudnych zadań;
  • zamiatarki ręczne od Hako są zaprojektowane tak, aby można było z nich korzystać w obiektach komercyjnych i przemysłowych wszelkiego typu;
  • oferta niemieckiego producenta zapewnia także rozwiązania w postaci zamiatarek ręcznych do koski brukowej — urządzenia sprawdzają się też podczas porządkowania parkingów.

Modele z serii Sweepmaster pozwalają na niezawodne czyszczenie powierzchni. Wydajność poszczególnych maszyn wynosi od 2 300 do 4350 m2/h, co pozwala klientom na wybranie opcji najbardziej pasującej do ich potrzeb.

Zamiatarka spalinowa czy zasilana akumulatorem?

Świadomość dotycząca dbania o środowisko naturalne staje się coraz większa. W związku z tym również producenci maszyn sprzątających zostają niejako zmuszeni do wdrożenia do swoich ofert ekologicznych rozwiązań. Firma Hako oferuje klientom różne opcje, z czego każda została zaprojektowana w taki sposób, aby być niezawodną w warunkach, do których jest dedykowana. Na uwagę zasługuje m.in. model Sweepmaster 650. Wszystko ze względu na fakt, że występuje on w dwóch wersjach silnikowych:

  • P 650 to zamiatarka wyposażona w mocny silnik spalinowy — jej głównym przeznaczeniem jest sprzątanie na zewnątrz;
  • 650 E zasilana przy pomocy akumulatora to z kolei urządzenie generujące zerową emisję spalin do atmosfery, które dedykowane jest do zamiatania wnętrz budynków.

Cechami charakterystycznymi dla omawianych modeli jest fakt wykonania ich lakierowanej ramy stalowej. Jej powierzchnia nie ulega korozji i jest bardzo odporna na powstawanie wgnieceń. Ciekawostką jest również udostępnienie przez producenta możliwości wyrzucania śmieci od góry oraz fakt, że urządzenia te nadają się także do zamiatania mokrych powierzchni.

Zamiatarki ręczne i samojezdne znajdujące się w ofercie firmy Hako wyróżniają się bardzo wysoką jakością. Wszystko dzięki temu, że firma zatrudnia wybitnych projektantów maszyn i stawia na używanie jedynie odpornych na uszkodzenia komponentów. Liczba udostępnianych przez Hako rozwiązań jest na tyle duża, że każdy z pewnością zdoła w niej wybrać produkt, który najlepiej spełnia określone oczekiwania.