Stylowe okiennice wewnętrzne

Obecnie na rynku elementów do wyposażania wnętrz możemy znaleźć wiele rozwiązań, które są wysoce funkcjonalne oraz nadają wyjątkowego charakteru naszym wnętrzom. Jednym z nich są ciągle zyskujące popularność okiennice wewnętrzne, czyli tzw. shuttersy. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na zakup stylowych drewnianych okiennic ze względu na ich wielkie walory estetyczne oraz wysoką skuteczność osłony okien. W dodatku możemy wybrać spośród wielu wariantów kolorystycznych oraz sposobu zasłaniania okien.

Czym są shuttersy?

Shuttersy to nic innego jak nowoczesne drewniane okiennice wewnętrze, które skonstruowane są z kilku rodzajów drewna. Ponadto shuttersy składają się co najmniej z jednego panelu, który stanowi ramę. Do wspomnianej ramy przymocowuje się lamele. Lamela jest drobną konstrukcją, w której montuje się drobne deseczki pod odpowiednim kątem nachylenia w taki sposób, aby umożliwić swobodne wpadanie światła do pomieszczenia. Dzięki lamelom okiennice do złudzenia przypominają klasyczne, drewniane żaluzje, które nie są tak estetyczne jak shuttersy. Zaletą tego rodzaju przysłony do okna jest dostosowanie ich do naszych potrzeb. Lamele w shuttersach mogą być zarówno nieruchome, jak również regulowane. Regulowanie lamel możliwe dzięki jest specjalnemu, drewnianemu patyczkowi.

Okiennice wewnętrzne występują najczęściej w trzech wariantach:

 • okiennice rozwierne
 • okiennice składane
 • okiennice przesuwne

Najbardziej efektownym, a zarazem efektywnym rozwiązaniem do naszego domu są shuttersy składane. Świetnie nadają się do montażu na średniej wielkości okna lub oknach niskich. W pełnym złożeniu okiennic umożliwiają one wpadanie maksymalnej ilości światła słonecznego do pomieszczenia, a dodatkowo nie zajmują wiele miejsca i nawet złożone prezentują się nienagannie.

Zamawiając okiennice składane możemy wybrać w jaki sposób mają ulegać złożeniu. Mogą składać się symetrycznie po obu stronach okna lub harmonijkowo na jedną, dogodną dla nas stronę. Okiennice składane mogą być również wyposażone w różną ilość paneli drewnianych dzięki czemu możemy dobrać parametry do naszych potrzeb. Jeżeli nie planujemy często korzystać z funkcji otwierania okna, można zastosować mniejszą liczbę deseczek dzięki czemu większa ilość światła będzie wpadać do naszego pokoju.

Dlaczego wybrać shuttersy?

Drewniane okiennice okienne w pięknym kolorze będą idealnym dopełnieniem całego wnętrza, niezależnie od tego czy posiada bardziej nowoczesny czy klasyczny wystrój. Okiennice wewnętrzne z pewnością spodobają się miłośnikom stylowych i awangardowych rozwiązań. Shuttersy będą doskonałym elementem dekoracyjnym w domach jednorodzinnych jak również w blokach czy apartamentach. Co odważniejsi montują shuttersy w niewielkich pomieszczeniach biurowych, aby zapewnić im bardziej przystępny i kameralny nastrój do pracy.

Okiennice wewnętrzne spełniają również szereg praktycznych zadań. Podobnie jak rolety, żaluzje czy zasłony, są świetnym rozwiązaniem kiedy chcemy zapewnić sobie prywatność we własnych czterech ścianach, szczególnie gdy najbliższy sąsiad mieszka nieopodal. Regulacja lamel zapewnia również możliwość dostosowania ilości światła naturalnego, jakie powinno wpadać do naszego pomieszczenia.

Montaż okiennic typu shutters

Instalacja drewnianych okiennic wewnętrznych jest niezwykle prosta i możemy zrobić to samodzielnie, bez kosztownej pomocy fachowca. Ponadto shuttersy pasują do każdego okna, nawet do tego o najbardziej nieszablonowym kształcie czy rozmiarze.

 • Mundurowi zorganizowali charytatywny turniej dla Ewelinki

  Z inicjatywy wiślańskiego dzielnicowego, policjanci oraz funkcjonariusze innych służb zaangażowali się w pomoc dla córki funkcjonariusza Straży Miejskiej w Wiśle - Ewelinki Pilch. Dziewczynka urodziła się z genetycznym schorzeniem zwanym zespołem Leigha i wymaga kosztownego leczenia i rehabilitacji. Mundurowi wspólnie zorganizowali charytatywny Turniej Siatkarski. Uczestniczyły w nim drużyny reprezentujące służby mundurowe oraz władze samorządowe. W czasie turnieju organizatorom udało się zebrać łączną kwotę ponad 3.700 złotych.

 • Światło jest bardzo ważne w naszym życiu. Najcenniejszym jego źródłem jest oczywiście słońce i najlepiej byłoby, gdyby to jego promienie lały się z żarówek naszych lamp. Niestety, to niemożliwe, jednak nie przyjmują tego do wiadomości dostarczyciele nowoczesnego oświetlenia. Najlepsi producenci oświetlenia stają bowiem na głowie, by ich produkty swoją stylistyką i jakością działały na nasze samopoczucie równie pozytywnie. Trzeba przyznać, że są na rodzimym rynku firmy, które imponują swoim dążeniem do doskonałości. Jak jednak odszukać najlepszych producentów lamp w Polsce, przebierając w gąszczu pospolitych ofert? Na pytanie postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule. Zastanowimy się również nad tym, co decyduje o końcowej atrakcyjności danej lampy i na co warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań tej idealnej. Choć mogłoby się wydawać, że to prosty i krótkotrwały proces, ilość związków i kondycji psychicznych ucierpiało w tej nierównej (jeśli nie poprzedzonej przygotowaniem merytorycznym) walce.

  Dlaczego warto postawić na najlepszych producentów lamp oświetleniowych?

  Jak już wspominaliśmy na łamach dzisiejszego artykułu, światło ma spory udział w warunkowaniu naszego samopoczucia. Nie zawsze jednak czerpać możemy je z najlepszego źródła, jakim jest słońce. Wiele produktów oferowanych na rynku nie rozwiązuje niestety tego problemu, ponieważ emitowane przez nie światło jest za słabe, lub za ostre, co męczy oczy i jest zwyczajnie niezdrowe. Psuje też efekt wizualny oświetlanej przestrzeni, marnując ciężką pracę włożoną w uczynienie jej atrakcyjną. Dlatego poszukiwanie możliwie najlepszego producenta lamp oświetleniowych do naszego domu powinno stanowić jeden z kluczowych elementów każdego remontu, przeprowadzki, czy zwyczajnego postanowienia o odświeżeniu wystroju. Światło to zdrowie. Światło to wygoda. Światło to tym, co pozwala dojrzeć gościom podczas sobotniego wieczoru piękno naszego azylu. Jeśli wierzyć opiniom klientom (dlaczego by nie?), na szczególną uwagę zasługują lampy oświetleniowe z Warszawy. Wielce prawdopodobne, iż podczas dyskusji na temat nowoczesnego oświetlenia salonu, czy kuchni, spotkamy się z pozytywną opinią na temat jednej z tamtejszych firm produkcyjnych.

  Czym producenci oświetlenia w Polsce zjednują sobie serca klientów?

  Jest wiele czynników odpawiadających za ostateczny odbiór finalnego owocu pracy wielu specjalistów przez ludzi chcących rzucić nowe światło na różne zakamarki swoich domów. Przede wszystkim, warto wiedzieć, iż często producenci oświetlenia w Polsce dzielą lampy na pięć głównych kategorii. Zaliczamy do nich następujące rodzaje:

  • lampy wiszące
  • lampy podłogowe
  • lampki nocne/gabinetowe
  • kinkiety
  • plafony

  Nie ulega wątpliwości, że bardzo ważną kwestią jest również wykończenie, czyli materiały użyte w produkcji i zdobieniu lampy. Najpopularniejsze z nich to:

  • stal nierdzewna szczotkowana
  • lakier szary
  • aluminium malowane
  • mosiądz patyna

  Warto mieć również na względzie szerszą perspektywę. Prócz samego budulca i kategoryzacji, jest jeszcze jedna bardzo istotna rzecz. Odpowiednio skomponowana z całą resztą pomaga tchnąć w pomieszczenie, w którym go umieszczono, odrobinę magii. Mowa o stylu, który cechuje najlepszych producentów lamp sufitowych oraz każdych innych. Objawia się on najczęściej w wyjątkowych rysach i kształtach. Gdybyśmy mieli dokonać jakiegokolwiek podziału lamp ze względu na najpopularniejsze ich kształy, wyglądałoby to następująca:

  • okrągła
  • prostokątna
  • kwadratowa
  • tuba
  • stożkowa

  Mając te wszystkie informacje, możemy przystąpić do w pełni przemyślanych poszukiwań idealnej lampy nie tylko oświetlającej, ale i zdobiącej nasze miejsce na ziemi.

  Najlepszych producentów oświetlenia nie trzeba stawiać w dobrym świetle. Ich lampy robią to wystarczająco dobrze

 • Tymczasowy areszt dla pijanego sprawcy wypadku w Drogomyślu

  Wczoraj, na wniosek śledczych i prokuratora, cieszyński sąd tymczasowo aresztował na 3 miesiące mężczyznę, który w niedzielę doprowadził do wypadku drogowego w Drogomyślu. 42-latek był pijany i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W wyniku tego zdarzenia 45-letni motocyklista został ciężko ranny. Śledczy nadal wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi Strumienia grozi kara nawet 12 lat więzienia.

 • Dowiedz się czy wszywka alkoholowa w Warszawie jest dla Ciebie rozwiązaniem – działanie i proces zabiegu

  Zaszycie alkoholowe ma z założenia sprawić, że osoba uzależniona od picia alkoholu nie będzie miała już na to ochoty. Co więcej – Esperal, czyli środek, który się do tego wykorzystuje, ma też działanie o podłożu psychologicznym. Już samo posiadanie popularnej wszywki sprawia, że niektórzy alkoholicy odstawiają picie. W tym leku, substancją czynną jest disulfiram, który znacznie oddziałuje na metabolizm alkoholu i sprawia, że po jego spożyciu, pojawiają się pewne niemiłe objawy.

  Mając przekonanie, że rozwiązaniem dla nas jest wszywka alkoholowa Warszawa okaże się najlepszych miastem, aby poszukać ofert, które będą najkorzystniejsze. Przed samą implementacją, należy jednak zaczerpnąć informacji jak działa ten lek oraz jaka jest cena zaszycia alkoholowego w Warszawie.

  Proces zabiegu

  Wszywka jest bardzo popularnym sposobem zwalczania nałogowego picia alkoholu. Implementacja, jest dość krótka i w wielu przypadkach trwa około 30 minut. Nie ma obaw o żadne skutki uboczne po zabiegu. Trzeba jednak mieć świadomość jednej ważnej rzeczy, otóż przed wszyciem Esperlu w Warszawie, przez dwie doby nie wolno spożywać alkoholu. Co więcej, zabieg odbywa się przy znieczuleniu miejscowym.

  Zaszycie alkoholowe i jego działanie

  Należy mieć świadomość tego, że wszywki alkoholowe w Warszawie maja bezpośredni wpływ na to, w jaki sposób rozkłada się alkohol w organizmie człowieka. Substancja, poprzez wejście w reakcje z alkoholem, wstrzymuje działanie enzymów rozkładających etanol. Następujące objawy, zbliżone są do mocnego kaca. Wówczas ilość aldehydu octowego w organizmie jest bardzo wysoka, a rozkład alkoholu zostaje wstrzymany. Już od kilku do kilkunastu minut po spożyciu alkoholu, mogą pojawić się pierwsze objawy.

  Kiedy posiadamy wszywkę z Warszawy, spożywając alkohol odczujemy pewne objawy. Będą to chociażby bóle głowy, nudności, zaburzenia psychiczne, problem z widzeniem, zaczerwienienie na twarzy oraz przyspieszona praca serca. To wszystko, ma zniechęcać i odstraszać alkoholika od kompletnego spożywania alkoholu. Musimy jednak pamiętać, że wszywka nie ma działa leczniczego. Jest to jedynie forma i próba powstrzymania uzależnionego, od sięgania po alkohol.

  Inne istotne informacje

  To chirurg dokonuje zaszycia alkoholika. Esperal będzie można otrzymać w aptece po ukazaniu recepty, jednak nie rekomenduje się, aby sięgać po niepewne źródła. Jeszcze przed zaszyciem alkoholowym, należy poddać się weryfikacji stanu zdrowia. Konieczne jest, aby lekarz poinformował o wszystkich istotnych kwestiach dotyczących zabiegu.

  Najczęstszym rozwiązaniem, jest umieszczenie wszywki w pośladku pacjenta. Dzięki takiemu wyjściu, można mieć pewność dyskrecji i że nikt nie dowie się o zabiegu. Niezależnie od miejsca implementacji, w każdym wypadku stosuje się znieczulenie miejscowe. Chirurg wykonuje na skórze nacięcie, a pod skórę umieszcza się Esperal. Kolejnym krokiem zaszycia alkoholowego w Warszawie będzie założenie szwów na ranę. W zależności od tego, jak szybko będzie się ona goić, tak szybko będzie można je zdjąć.

  Kiedy wyżej opisane etapy zostaną zrealizowane, możliwe staje się wchłonięcie substancji przez organizm. Działa ona od ośmiu, do nawet dwunastu miesięcy. Największy wpływ na ten czas, będzie mieć poziom aktywności fizycznej pacjenta, a także obecność nadwagi. Musimy wiedzieć, że ceny wszywki alkoholowej w Warszawie nie są jednakowe i warto rozeznać się wcześniej, aby wybrać najlepszą ofertę na rynku.

  Będąc rodzicem marzy się o tym, aby rozwój dziecka przebiegał bezproblemowo – by maluch nie miał kłopotów zdrowotnych czy z przyswajaniem informacji. Jeżeli należysz do takich właśnie rodziców, możesz wesprzeć rozwój swojej latorośli, wybierając odpowiednie, prywatne przedszkole językowe w Wilanowie, które otoczy malucha odpowiednią opieką i sprawi, że nauka będzie przebiegała doskonale – niezależnie od predyspozycji dziecka. Czego takie przedszkole dwujęzyczne nauczy Twoją pociechę?

  Prywatne przedszkole językowe – uczy na wielu płaszczyznach!

  1. Język angielski

  To oczywiście podstawa – każde prywatne przedszkole językowe Wilanów skupia się bardzo mocno na tym, aby skutecznie nauczać dzieci języka angielskiego. Dlatego też podczas zajęć dydaktycznych, zabawy czy spacerów na świeżym powietrzu, mówi się nie tylko po polsku, ale również angielsku – w ten sposób język obcy staje się dla dziecka naturalny i jest ono skłonne coraz bardziej angażować się w jego naukę. A ta może przynieść bardzo wiele korzyści – wszak dzieci szybko przyswajają informację i uczą się angielskiego szybciej, dzięki czemu dużo łatwiej będą przyswajać informacje w przyszłości. A dzięki temu opanują język łatwiej i szybciej.

  Oczywiście każde angielskie przedszkole oferuje usługi wykwalifikowanych lektorów oraz native speakerów, którzy zadbają o to, aby edukacja najmłodszych przebiegała prawidłowo.

  1. Zajęcia dydaktyczne

  I choć przedszkole dwujęzyczne szczególną wagę przykłada do nauki języka obcego, nie zapomina również o innych ważnych zajęciach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju malucha. Mowa tutaj o zwykłych zajęciach dydaktycznych, w trakcie których dzieci uczą się czytać, pisać, liczyć i rozwijać na wielu innych polach. Tutaj również za naukę odpowiadają wykwalifikowani specjaliści, dzięki czemu Twoja pociecha znajdzie się pod doskonałą opieką i z całą pewnością wiele się nauczy.

  1. Zajęcia dodatkowe

  Podstawowy plan zajęć to jednak nie wszystko – najlepsze przedszkola prywatne z językiem angielskim, takie jak Baby English Academy w warszawskim Wilanowie, oferują także wiele bezpłatnych i płatnych zajęć dodatkowych, które pozwolą dziecku przyjemnie spędzić czas, lepiej poznać świat, a także rozwinąć swoje talenty. Mowa tutaj o różnorodnych formach zajęć, mających różne cele – kursie tańca, nauce pływania, kółku szachowym, bajkoterapii i wielu innych. Dzięki temu przedszkole niepubliczne jest w stanie zadbać o rozwój dziecka na bardzo wielu płaszczyznach.

  Prywatne przedszkole językowe – czego nauczy się tam Twoje dziecko?

  1. Współpraca ze specjalistami

  Co ciekawe – dziecko, uczęszczające do nowoczesnego, prywatnego przedszkola językowego, może liczyć również na pomoc licznych specjalistów, którzy wspomogą jego rozwój oraz wyeliminują ewentualne problemy, jakie mogą się pojawić. Do specjalistów tych zaliczamy psychologa, logopedę, a także terapeutę integracji sensorycznej, którzy wspólnymi siłami będą w stanie rozwiązać wszelkie problemy dziecka i sprawić, że będzie ono rozwijać się prawidłowo, a każdego dnia towarzyszyć będzie mu szeroki uśmiech.

  1. Dobra zabawa i gimnastyka

  Nie ma co ukrywać, że najlepszym sposobem na prawidłowy rozwój dziecka są dobra zabawa i ruch, które powinny jak najczęściej towarzyszyć wszelkim zajęciom dydaktycznym. Dlatego też przedszkole przyszłości zapewni maluchowi swobodną zabawę w doskonale wyposażonych salach i na placu zabaw, a także zajęcia ruchowe, które również będą istotne dla rozwoju. W ten sposób najlepsze przedszkola w Warszawie są w stanie zadbać również o to, aby dziecko mogło spożytkować nadmiar energii i szczęśliwie spędzać każdy kolejny dzień.

  Wybierz więc prywatne przedszkole językowe w Wilanowie w oparciu o jego ofertę i opinie, bo tylko dzięki temu Twoje dziecko będzie rozwijało się prawidłowo – i to na wielu płaszczyznach!

  Ławka idealna do ogrodu

  Jeśli zastanawiasz się nad ożywieniem i uatrakcyjnieniem przestrzeni wokół swojego domu warto wybrać się na małe zakupy do sklepu ogrodniczego lub budowlanego. Asortyment oferowany przez liderów na rynku mebli ogrodowych pozwala na wybranie odpowiedniego dla siebie wyposażenia do swojego ogrodu lub tarasu. Oprócz tradycyjnych zestawów składających się ze stolika i foteli, warto również zwrócić uwagę na eleganckie ławki ogrodowe wykonane z materiałów w pełni przystosowanych do długoletniej eksploatacji. Do najpopularniejszych tworzyw, z których produkuje się ławki zewnętrzne należą żeliwo, beton czy metal. Siedziska ławek stanowią drewniane deski, które powoli zastępowane są przez deski kompozytowe charakteryzujące się niepodatnością na wiele rodzajów uszkodzeń.

  Dlaczego ławka kompozytowa?

  Świetnym rozwiązaniem zarówno dla prywatnych posesji, jak i dla miejsc publicznych są ławki wykonane z użyciem desek kompozytowych. Drewniany kompozyt cechuje się wysoką jakością dzięki użyciu mieszanki polichlorku winylu i elementów drzewnych w postaci drobnego pyłu. Taka kompozycja pozwala na uzyskanie na materiału odpornego na wiele czynników szkodliwych dla struktury zwykłego drewna czy betonu. Kompozyt drzewny to rozwiązanie wysoko zaawansowane technologicznie, które pozwala cieszyć się ławką ogrodową przez długie lata użytkowania. Ponadto ławki wykonane w całości z kompozytu to rozwiązanie w pełni ekologiczne, ponieważ ulega biodegradacji.

  Ławka ogrodowa na długie lata

  Ławki żeliwne stanowią ciekawy element architektury krajobrazu, który wyróżnia się wysoką estetyką i elegancją. Wzbogacenie takiej ławki w siedzisko z desek kompozytowych staje się rozwiązaniem co raz częściej stosowanym przez producentów mebli ogrodowych ze względu na funkcjonalność i uniwersalność. Ławki kompozytowe są doskonałym zamiennikiem tradycyjnego drewna, które po kilku latach niosą ślady użytkowania, które są ciężkie do zniwelowania.

  Kompozyt drzewny, z którego wykonywane są deski do wyposażenia ławek ogrodowych i parkowych odznacza się wysoką odpornością na różne zjawiska atmosferyczne jak deszcz, burze, gradobicia czy suszę, ponieważ zawierają w sobie cząsteczki uszlachetniające. Dzięki ich obecności materiał zachowuje swoje właściwości niezależnie od panujących warunków zewnętrznych. Ponadto struktura deski kompozytowej posiada dodatkową warstwę ochrony, która zapobiega przeniknięciu niepożądanych substancji w jej głąb. Dlatego też deski kompozytowe nie ulegają deformacjom oraz zniekształceniom mającym swoją przyczynę w nadmiernej wilgoci czy suszy.

  Ławki parkowe czy ogrodowe z kompozytu nie są w żaden sposób podatne na silne promienie słoneczne, które „robią krzywdę” zwykłym deskom drewnianym. Nadmiernie promieniowanie UV często jawi się jako przyczyna pęknięć drewna nawet po jego uprzednim zabezpieczeniu impregnatem. Deski kompozytowe są wolne od podobnych problemów, dlatego co raz częściej pojawiają się jako element ławek parkowych. Nie ma konieczności ich częstej renowacji, dlatego łatwiej jest utrzymać je w dobrym stanie.

  Ławki z kompozytu są niewrażliwe również na pleśń, grzyby czy porosty, które są zmorą ławek z drewnianym siedziskiem. Nieestetyczne zielone plamy zniechęcają do ich użycia, a ponadto powodują zabrudzenia ubrań.

  Gdzie kupić ławkę do ogrodu?

  Ławka ogrodowa to standardowy element asortymentu każdego renomowanego sklepu ogrodniczego lub marketu budowlanego. W zależności od naszych wymagań znajdziemy ławki ogrodowe żeliwne, metalowe z siedziskiem wykonanym z desek kompozytowych, jak również meble w całości wykonane z materiału kompozytowego.

  Nowoczesne lokale i inne miejsca użytkowe wymagają tego, aby można było tam sprawnie się poruszać i aby cały system domykających się drzwi działał automatycznie. Z pomocą przychodzą systemy, które zawierają domykacz do drzwi. Przywarcie drzwi bez tego systemu spowoduje, że mogą się samoczynnie otworzyć pod wpływem wiatru, który dodatkowo wytworzy przeciąg w pomieszczeniu.

  Dlaczego warto mieć taki system w swoim lokalu?

  Niezaprzeczalną cechą domykacza drzwi pozytywną jest wygoda. Koniec z niepotrzebnym fatygowaniem się w kierunku drzwi w momencie w którym jeden z klientów pozostawił uchylone drzwi. Domknięcie drzwi jest w takim przypadku konieczne, aby przeciwdziałać utracie ciepła lub uniknięciu niepotrzebnych gości czy też zwierząt. Samozamykacz działa w niezwykle prosty sposób i umożliwia łatwe, ponowne otwarcie drzwi. Myli się ten kto myśli, że wywieszona karta z informacją „proszę zamykać drzwi” może pomóc. Część osób zwyczajnie przeoczy taką informację i pozostawi uchylone drzwi, a obsługa w lokalu będzie musiała osobiście udać się i zawrzeć drzwi, aby uniknąć wychłodzenia w trakcie zimy.

  Samozamykacze będą sprawdzać się doskonale w miejscach gdzie bezwzględnie konieczne jest zamknięcie drzwi i tak naprawdę nie będzie osoby odpowiedzialnej za to, aby zadbać o ich zamknięcie. Przykładowo szpitale, szkoły, urzędy lub klatki schodowe bloków lub kamienic. Uniemożliwi to też dostęp osób niepowołanych.

  Jaki samozamykacz do drzwi wybrać?

  Dokonując zakupu samozamykaczy w sklepie najlepiej skonsultować tą kwestię ze sprzedawcą w danym sklepie stacjonarnym. W przypadku zakupów w sklepie internetowym z wysyłką, dobrze jest zapytać konsultanta o poradę. Zawczasu również prawidłowo jest sprawdzić opinie o danym produkcie. W przypadku tak specjalistycznych zakupów nie jest łatwo znaleźć odpowiednie opinie, dlatego ewentualnością jest również opcja złożenia zapytania na odpowiednim forum internetowym. W większości sprawdzają się proste konstrukcje, takie jak domykacze górne lub podłogowe. Można też dokonać wyboru domykacza, który jest zintegrowany wraz z samymi drzwiami. To ostatnie rozwiązanie jest bardzo dyskretne, nie szpeci w żaden sposób wyglądu pomieszczenia i można je z powodzeniem zastosować wraz z funkcją hydraulicznej regulacji prędkości zamykania drzwi. Trzeba również wspomnieć, że samozamykacze stosować można do drzwi szklanych, drewnianych, czy też metalowych. Różnica polega jedynie na sposobie montażu tych systemów do konkretnego modelu drzwi. W przypadku drzwi używanych wewnątrz i na zewnątrz można dostrzec różnice, ale te kwestie lepiej skonsultować z ekspertem, który doradzi właściwy wybór. Należy też pamiętać, aby do pracy polegającej na samym montażu samozamykacza zatrudnić ekipę, która ma już doświadczenie na tym polu.

  Samozamykacz z blokadą

  To specjalny rodzaj samozamykaczy, który blokuje drzwi w odpowiedniej pozycji jeśli zostaną one uchylone na odpowiednią szerokość. Ta cecha sprawdzi się doskonale w gorące dni, podczas których chcemy otworzyć drzwi na dużą szerokość i wolimy nie martwić się tym, że przy większym podmuchu wiatru same się zamkną. Nie zapominajmy też o tym, że zwiększy to z pewnością komfort osób tam przebywających. Innym, przydatnym zastosowaniem samozamykacza z blokadą jest sytuacja w której ktoś świadczy określone usługi i poprzez uchylone drzwi zachęci osoby, aby weszły do środka i zapoznały się z jego ofertą. Będzie to stanowić z pewnością wyróżnik na tle innych lokali bez systemu zawierającego taki rodzaj samozamykacza.

  Domykacz do drzwi

 • Bezpieczne wakacje w górach

  Dzielnicowy z wiślańskiego komisariatu wspólnie z w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających w górach zorganizował imprezę profilaktyczną przy stacji narciarskiej Skolnity. Mundurowi przy wsparciu wielu innych służb i organizacji, razem uświadamiali uczestników spotkania jak odpowiedzialnie i bezpiecznie spędzać wolny czas w górach.

 • Aresztowany za włamania i kradzież

  Do 10 lat więzienia grozi mieszkańcowi Hawierzowa za włamania i kradzieże na terenie Cieszyna. 30-letni obywatel Czech został przyłapany na gorącym uczynku, gdy wynosił z budynku skradzione łupy. Zauważył go mieszkaniec Bielska-Białej, który poinformował policjantów i sam pobiegł za złodziejem. Dzięki jego informacjom rabuś szybko został namierzony i zatrzymany. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

 • Tymczasowy areszt dla pijanego sprawcy wypadku w Drogomyślu

  Wczoraj, na wniosek śledczych i prokuratora, cieszyński sąd tymczasowo aresztował na 3 miesiące mężczyznę, który w niedzielę doprowadził do wypadku drogowego w Drogomyślu. 42-latek był pijany i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W wyniku tego zdarzenia 45-letni motocyklista został ciężko ranny. Śledczy nadal wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi Strumienia grozi kara nawet 12 lat więzienia.

 • wykrz.png

  Miejski Zarząd Dróg informuje, że 12 sierpnia 2019 roku rozpoczęte zostaną roboty drogowe związane z przebudową ulicy Katowickiej w Cieszynie, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Liburnia, Stawowa do skrzyżowania z ulicą Moniuszki. 

 • Dobra lokalizacja ma dla firmy ogromne znaczenie, jednak nie każdy biznes potrzebuje obecnie własnego biura. W wielu przypadkach jest to zbędny wydatek – jak więc zyskać atrakcyjny adres, który przyciągnie nowych klientów, nie narażając się na wysokie opłaty za czynsz? Rozwiązaniem jest wirtualne biuro w Warszawie na Marszałkowskiej 58, czyli specjalna opcja dla każdego przedsiębiorcy.

  Wirtualny adres dla firmy, czyli świetna lokalizacja w niskiej cenie

  Obecnie wiele przedsiębiorstw nie potrzebuje do działania własnego biura – pojawiło się mnóstwo jednoosobowych działalności, których właściciele pracują z domu lub firm pracujących w systemie zdalnym, komunikujących się ze współpracownikami i klientami za pomocą telefonu i Internetu. Biznes tego typu też potrzebuje jednak atrakcyjnego adresu, który ma duży wpływ na identyfikację marki i jej wizerunek w świadomości klientów. Warszawa, Marszałkowska 58 jest przykładem idealnej lokalizacji dla każdego przedsiębiorstwa – pod tym adresem w centrum stolicy kryje się specjalna kamienica, w której świadczone są usługi wirtualnego biura.

  Czym jest wirtualny adres? Usługą, która polega na udostępnieniu przedsiębiorcy adresu, który może wykorzystać zarówno w urzędzie, do rejestracji swojej działalności, jak i w kontaktach z klientami – w celach reklamowych i korespondencyjnych. Ponieważ nie wynajmuje się przy tym lokalu, cena takiego rozwiązania jest bardzo niska, a z usług może skorzystać niemal każdy przedsiębiorca.

  Wsparcie dla przedsiębiorcy dzięki kompleksowym usługom

  Dzięki usługom wirtualnego adresu firmy właściciel biznesu nie musi nawet działać w Warszawie, by jego firma była z tym miastem trwale powiązana. Wystarczy wykupić odpowiedni pakiet i można cieszyć się dostępem do jednego z najbardziej atrakcyjnych adresów w kraju. Marszałkowska 58 w Warszawie to jednak nie sam adres, ale również wspierające działania przedsiębiorców usługi, dzięki którym możliwe jest prowadzenie swojego biznesu na odległość.

  Do najważniejszych z nich należy obsługa poczty, realizowana przez doświadczony sekretariat, umiejscowiony w luksusowej kamienicy pod udostępnianym adresem. Obsługa, w zależności od wybranego pakietu, może być podstawowa (odbiór i przechowywanie poczty) lub kompleksowa. W przypadku rozszerzonego pakietu, można liczyć również na informowanie o odebraniu wszystkich przesyłek, skanowanie zawartości listów i przesyłanie ich pocztą czy zbiorczą wysyłkę paczek w ustalonych terminach. Dzięki temu przedsiębiorca będzie zawsze na bieżąco z ważną korespondencją, nawet, jeśli nie ma możliwości pojawiania się w centrum Warszawy.

  Nie tylko adres wirtualny

  Dodatkowo w Warszawie na Marszałkowskiej 58 można skorzystać również z usług biura do wynajęcia – centrum stolicy jest bardzo atrakcyjną lokalizacją dla biura, dlatego jest to świetna opcja dla firm, które szukają lokalu w tak prestiżowej okolicy. Dostępne są biura serwisowane, czyli w pełni wyposażone pomieszczenia, w których można od razu zacząć pracę. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorca nie musi inwestować w meble i sprzęt biurowy, co również jest ogromną oszczędnością. Cała przestrzeń biurowa stanowi idealne miejsce do pracy – panują tam doskonałe warunki, dostępna jest strefa relaksu oraz kuchnia. Można korzystać także ze wsparcia specjalistów z wielu branż, w tym prawa, finansów oraz IT.

  Wirtualne biuro w Warszawie na Marszałkowskiej 58 – dlaczego warto z niego skorzystać?

 • Bezpieczne wakacje w górach

  Dzielnicowy z wiślańskiego komisariatu wspólnie z w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających w górach zorganizował imprezę profilaktyczną przy stacji narciarskiej Skolnity. Mundurowi przy wsparciu wielu innych służb i organizacji, razem uświadamiali uczestników spotkania jak odpowiedzialnie i bezpiecznie spędzać wolny czas w górach.

 • Aresztowany za włamania i kradzież

  Do 10 lat więzienia grozi mieszkańcowi Hawierzowa za włamania i kradzieże na terenie Cieszyna. 30-letni obywatel Czech został przyłapany na gorącym uczynku, gdy wynosił z budynku skradzione łupy. Zauważył go mieszkaniec Bielska-Białej, który poinformował policjantów i sam pobiegł za złodziejem. Dzięki jego informacjom rabuś szybko został namierzony i zatrzymany. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące.