• Wczorajsze wypadki

  Wczoraj na terenie powiatu cieszyńskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych, w których ucierpiały dwie osoby. Wypadki miały miejsce w Cieszynie i Skoczowie. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi!

 • Wagary na komendzie

  Wczoraj, w pierwszy dzień wiosny, cieszyńską komendę odwiedzili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Osuchowskiego i II LO im. Mikołaja Kopernika. Uczestniczyli w szkoleniu dla wolontariuszy działających przy Centrum Wolontariatu przy MOPS w Cieszynie.

 • Na co zwrócić uwagę, wybierając specjalistę SEO?

  Specjalista SEO pomoże każdej stronie internetowej zyskać widoczność w sieci. Na rynku znajduje się wiele ofert agencji, zajmujących się pozycjonowaniem stron – jak wybrać najlepszą z nich, by być zadowolonym z przyszłej współpracy i zyskać dobre wyniki dla swojej witryny?

  Dobry specjalista SEO – jakie są jego cechy?

  Obecnie każdy właściciel witryny w sieci ma łatwy dostęp do usług związanych z pozycjonowaniem strony internetowej – kluczem do sukcesu jest wybranie odpowiedniej oferty. Dobry specjalista SEO (np. https://matt-kozlowski.com/) wyróżnia się kilkoma cechami, na które warto zwrócić uwagę jeszcze przed rozpoczęciem współpracy lub w początkowych jej etapach. Do najważniejszych z nich należą:

  1. Indywidualne podejście do klienta

   Strony internetowe nie powinny być nigdy traktowane hurtowo przy procesie pozycjonowania. Każda z nich jest inna i wymaga indywidualnej strategii, która pozwoli jej uzyskać zadowalającą pozycję w wynikach wyszukiwania w jak najkrótszym czasie. To samo tyczy się podejścia do klienta – każdy może mieć nieco inne oczekiwania co do całego procesu i jego wyników, dlatego zaplanowanie działań powinno odbywać się po konsultacji z klientem oraz przeprowadzeniu szczegółowego audytu jego strony internetowej.

  2. Szeroki zakres usług

   Pozycjonowanie strony internetowej to złożony proces, wymagający realizacji wielu zadań, obejmujących prace prowadzone na witrynie, jak i poza nią. Z tego względu warto wybrać specjalistę SEO, który zapewnia wszystkie związane z pozycjonowaniem usługi: optymalizację strony internetowej, link building, profesjonalny copywriting.

  3. Doświadczenie w branży

   Pozycjonowanie stron internetowych to dziedzina, w której wyjątkowo liczy się doświadczenie. Specjalista SEO, od wielu lat działający w branży, potrafi nie tylko szybko i trafnie dobrać odpowiednią strategię działań do danej strony internetowej, ale także sprawdzi się w przypadku pozycjonowania serwisów działających w branży o dużej konkurencyjności.

  Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając pozycjonowanie stron www u specjalisty SEO?

  Warto zdecydować się na usługi agencji, która stosuje wyłącznie metody zgodne z przyjętymi zasadami wyszukiwarek. Istnieją pewne wskazówki, jakie Google kieruje do webmasterów – określają one ogólne wymagania odnośnie witryn oraz opisują, które działania są niepożądane i grożą karą dla danej strony internetowej. W skrócie, wyszukiwarka dąży do tego, by wyświetlać swoim użytkownikom wyłącznie najbardziej przydatne wyniki, obejmujące wartościowe, merytorycznie poprawne, bezpieczne i zaufane strony. Z tego względu witryny powinny dążyć do tego, by były przydatne i przyjazne użytkownikom, a manipulacje wynikami mogą być surowo karane przez wyszukiwarkę, np. poprzez znaczne obniżenie pozycji strony. Dobry specjalista SEO będzie unikał niezgodnych z zasadami metod, jak Systemy Wymiany Linków, a także pomoże przy zdjęciu filtrów ze stron, które zostały ukarane w przeszłości.

  Kolejnym ważnym punktem jest przejrzysta umowa, w której wypisane są wszystkie usługi oraz koszty poszczególnych działań – dzięki temu klient może liczyć na kompleksową obsługę, a przy tym nie zostanie zaskoczony przez ukryte opłaty. Nad transparentnością usług powinny także czuwać regularne raporty – warto wybrać ofertę, która zapewnia comiesięczne sprawozdania, dzięki którym klient będzie miał wgląd do wykonanych w danym okresie prac i osiągniętych wyników, a także przydatnych statystyk.

  Dlaczego warto zdecydować się na usługi specjalisty SEO?

  Pozycjonowanie stron internetowych, realizowane przez specjalistę SEO, to usługi dla każdej osoby, posiadającej witrynę w sieci. To dzięki profesjonalnym działaniom serwis ma szansę wybić się na tle konkurencji i zyskać wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. Przełoży się to na ilość użytkowników, odwiedzających daną stronę – przy tym są to osoby zainteresowane konkretną usługą lub produktem dzięki pozycjonowaniu na dane słowa kluczowe.

 • Bezpieczne zakupy w sieci. Porady praktyczne

  Utrzymująca się popularność zakupów w sieci sprawia, że wzrasta problem oszustw. Kupując w sieci należy pamiętać o pewnych niezmiennych zasadach, które mogą nas uchronić przed nieprzyjemnymi konsekwencjami. Ostrożność, podejrzliwość, ciekawość - to cechy dobrego kupującego.

 • Eliminacje międzyszkolne Turnieju BRD za nami

  21 marca 2019 r. zakończyły się eliminacje 42 Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w powiecie cieszyńskim. W konkursie wzięły udział łącznie 42 drużyny reprezentujące szkoły podstawowe. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami, jakie osiągnęły poszczególne drużyny.

 • 100. rocznica powstania Policji Państwowej 1919-2019

  Na fasadzie gmachu Komendy Głównej Policji 12 marca br. zawieszono dekorację okolicznościową upamiętniającą 100-lecie powstania Policji Państwowej.

 • Wczorajsze wypadki

  Wczoraj na terenie powiatu cieszyńskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych, w których ucierpiały dwie osoby. Wypadki miały miejsce w Cieszynie i Skoczowie. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi!

 • Wagary na komendzie

  Wczoraj, w pierwszy dzień wiosny, cieszyńską komendę odwiedzili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Osuchowskiego i II LO im. Mikołaja Kopernika. Uczestniczyli w szkoleniu dla wolontariuszy działających przy Centrum Wolontariatu przy MOPS w Cieszynie.

 • Każdy z nas marzy o codziennym bezpieczeństwie – zarówno we własnym domu, jak również w innych miejscach, np. biurze. Jednak jak pokazują statystyki, w naszym kraju wciąż dochodzi do częstych włamań, szczególnie podczas wielodniowych wyjazdów, kiedy niezbędne jest pozostawienie domu czy mieszkania bez kogokolwiek do pilnowania. W takiej sytuacji niezbędne okażą się dodatkowe zabezpieczenia – w tym wypadku wybór mamy naprawdę szeroki, nawet jeżeli chodzi o te najprostsze z pozoru rozwiązania. Jednym z nich jest rygiel do drzwi, który pomoże Ci powstrzymać włamywaczy!

  Jak zabezpieczyć się przed włamaniem? Pomoże rygiel do drzwi!

  Czym właściwie jest rygiel do drzwi?

  Rygiel do drzwi, nazywany również zasuwą, to dodatkowy element zabezpieczający, montowany w drzwiach, dzięki któremu zdecydowanie trudniej jest sforsować drzwi. Rygle wykonywane są przede wszystkim z tych najbardziej trwałych materiałów, w przypadku których masz pewność, że nie zostaną uszkodzoną – zarówno przy użyciu siły fizycznej, jak również pod wpływem warunków atmosferycznych czy upływającego czasu. Dlatego też w ich produkcji korzysta się ze stali nierdzewnej wysokiej jakości, dzięki czemu zyskujesz rozwiązanie nieocenione w zakresie Twojego codziennego bezpieczeństwa.

  Rygiel do drzwi może być pojedynczy i posiadać różną szerokość – doskonałym wsparciem drzwi domowych czy biurowych będzie już pojedynczy, cienki rygiel, jednak chcąc zadbać o maksymalne bezpieczeństwo, zdecydowanie warto zaopatrzyć się w wielopunktowy rygiel zamka w drzwiach – będzie on o wiele skuteczniejszy i pozwoli Ci ochronić wnętrze przez włamywaczami, nawet gdy Ci są profesjonalistami i stosują specjalistyczne metody forsowania drzwi.

  Co zabezpieczysz za pomocą rygla?

  Oczywiście drzwi do Twojego domu czy mieszkania – rygle do drzwi zewnętrznych to najczęściej wybierane rozwiązania, ponieważ są one niezwykle skuteczne i pozwalają ochronić dom w każdych warunkach. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że niekiedy samo zabezpieczenie drzwi zewnętrznych może nie wystarczyć – szczególnie gdy posiadamy np. drzwi balkonowe lub tarasowe, którymi również do wnętrza mogą dostać się włamywacze. W takiej sytuacji niezbędny okaże się rygiel do drzwi balkonowych, który również może okazać się rozwiązaniem ratującym nas przed niepożądanymi sytuacjami.

  Oczywiście rygiel do drzwi to rozwiązanie stosowane powszechnie również w oknach, a także specjalistycznych rozwiązaniach. Bardzo powszechnie są rygle do drzwi antywłamaniowych (aluminiowych lub stalowych), które stosowane są w miejscach najbardziej narażonych na ataki włamywaczy – np. magazynach czy obiektach użyteczności publicznej. Oczywiście dla użytku domowego, wystarczą drzwi drewniane, które zostaną po prostu odpowiednio zabezpieczone ryglami – wykonanymi z odpowiednich materiałów i przez renomowanych producentów.

  Na jaki rygiel do drzwi warto postawić?

  Tak jak już wspomnieliśmy na początku, najlepszym rozwiązaniem jest wielopunktowy rygiel do drzwi, który najtrudniej jest sforsować. Jest to w większości przypadków rozwiązanie otwierane lub zamykane manualnie, za pomocą klucza, jednak dzięki temu, że żyjemy w XXI wieku, możemy postawić także na nowoczesne rozwiązania automatyczne. Automatyczny rygiel do drzwi bezprzewodowy to rozwiązanie, które otworzysz i zamkniesz, będąc w większej odległości od drzwi – rozwiązanie tego typu jest również bardzo często stosowane w bramach garażowych, co również polecamy osobom, obawiającym się kradzieży swojego samochodu.

  Dlaczego warto postawić na rygiel do drzwi?

  • Jest rozwiązaniem skutecznym w zabezpieczaniu drzwi przed sforsowaniem.
  • Jest uniwersalny i sprawdza się zarówno w przypadku drzwi zewnętrznych i balkonowych, jak również okien czy bram garażowych.
  • Jest wykonany ze stali nierdzewnej, dzięki czemu sprawdza się doskonale na przestrzeni wielu lat.
  • Jest rozwiązaniem niedrogim – również w wersji automatycznej.
  • Zapewni Ci spokojny sen, niezależnie od tego, czy zabezpieczasz dom czy biuro.
 • Herb_Cieszyna_300dpi[1][37][1].jpg

  VI sesja zwyczajna VIII kadencji Rady Miejskiej Cieszyna  została zwołana na dzień 28 marca 2019 r., o godzinie 16:00 w sali sesyjnej Ratusza.

  Porządek obrad w załączniku.

 • Półmetek eliminacji powiatowych Turnieju BRD

  Eliminacje miejsko-gminne do 42 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Brd są już na półmetku. Policjanci z cieszyńskiej drogówki organizują w szkołach testy oraz oceniają umiejętności jazdy na rowerze. O miejsce w powiatowym finale będą walczyć jeszcze uczniowie z kilku gmin. Pozostali rywalizację mają za sobą. Przedstawiamy punktację drużyn.

 • By seniorzy czuli się bezpieczniej

  Cieszyńscy policjanci w ramach akcji „Bezpieczny senior” spotkali się z seniorami na wspólnej debacie społecznej. Obecni na spotkaniu mogli dowiedzieć się jak kształtuje się poziom bezpieczeństwa w ich rejonie, co to Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, czy program Dzielnicowy Bliżej Nas.

 • Wypalanie traw - nielegalne i niebezpieczne

  Wysoka grzywna, obciążenie kosztami akcji ratowniczej, a także kara pozbawienia wolności może grozić za nielegalne wypalanie traw. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, po raz kolejny przypominamy o zagrożeniach oraz konsekwencjach związanych z tą zabronioną praktyką. Pamiętajmy, że oprócz niebezpieczeństwa dla ludzi, wypalanie traw to także katastrofa ekologiczna dla natury.

 • Rozpoczynamy eliminacje do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

  Już 28 marca 2019r, wzorem lat ubiegłych, w Zespole Szkół Przyrodniczo - Technicznych w Międzyświeciu rozpoczynają się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego w Powiecie Cieszyńskim dla uczniów szkół średnich.

 • #StopPrzemocy

  Tylko od początku roku policjanci z pionu do walki z cyberprzestępczością zatrzymali w kraju już kilkadziesiąt osób podejrzanych o kierowanie gróźb pod adresem prezydentów, przedstawicieli administracji publicznej, samorządowców, polityków czy też m.in. takich, które znieważały, nawoływały do popełnienia zbrodni czy pochwalały popełnienie przestępstwa. Decyzją sądów wobec 10 z nich zastosowano środki zapobiegawcze, z czego cztery osoby zostały tymczasowo aresztowane. Policjanci przypominają, że w cyberprzestrzeni nie jesteśmy anonimowi i bezkarni, a każde nasze działanie pozostawia ślad.

 • Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani

  Od dwóch do ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie mieli kierujący zatrzymani przez cieszyńskich policjantów na drogach naszego powiatu. Od piątku do niedzieli mundurowi zatrzymali pięciu pijanych kierowców. Wśród nich nie brakowało również kobiet oraz takich, którzy posiadali zakaz prowadzenia pojazdów.

 • Bezpieczne zakupy w sieci. Porady praktyczne

  Utrzymująca się popularność zakupów w sieci sprawia, że wzrasta problem oszustw. Kupując w sieci należy pamiętać o pewnych niezmiennych zasadach, które mogą nas uchronić przed nieprzyjemnymi konsekwencjami. Ostrożność, podejrzliwość, ciekawość - to cechy dobrego kupującego.

 • Eliminacje międzyszkolne Turnieju BRD za nami

  21 marca 2019 r. zakończyły się eliminacje 42 Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w powiecie cieszyńskim. W konkursie wzięły udział łącznie 42 drużyny reprezentujące szkoły podstawowe. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami, jakie osiągnęły poszczególne drużyny.

 • 100. rocznica powstania Policji Państwowej 1919-2019

  Na fasadzie gmachu Komendy Głównej Policji 12 marca br. zawieszono dekorację okolicznościową upamiętniającą 100-lecie powstania Policji Państwowej.

 • bo2020[1].png

  Zachęcamy mieszkańców Cieszyna, organizacje pozarządowe oraz wszystkie podmioty zainteresowane funkcjonowaniem Budżetu Obywatelskiego w naszym mieście do zgłaszania wniosków i uwag, które posłużą do wypracowania procedury wyboru projektów do realizacji na 2020 rok.