Revitalash – odżywka, która odmieni Twoje rzęsy

Piękne i zdrowe rzęsy to marzenie wielu kobiet. Dziś bardzo modne jest doklejanie rzęs, ale wcale nie trzeba tego robić. Można mieć rzęsy długie, odżywione i grube, a w dodatku – własne! Pomóc w tym mogą różne odżywki, w tym odżywka revitalash.

Rola rzęs pod względem anatomicznym, jest oczywista. Mają one chronić oczy przed zabrudzeniami i kurzem, a nawet przed drobnymi owadami. Jednak, rzęsy stanowią również ozdobę – zarówno u Panów jak i u Pań, chociaż zdecydowanie częściej to kobiety eksponują swoje rzęsy. Są one malowane niemal każdego dnia i podkręcane. Niestety, nieodpowiednia pielęgnacja, czy zła dieta, ale także geny, mogą powodować, że rzęsy zaczynają wypadać i jest ich coraz mniej, są słabsze i łamliwe. Wtedy warto skorzystać z odzywki - revitalash odżywka do rzęs, którą można zakupić między innymi w sklepie z kosmetykami Indizio.

Dlaczego rzęsy wypadają i stają się kruche?

Jest wiele powodów, dla których rzęsy stają się słabsze, a w efekcie wypadają, a oto kilka z nich:

Nieodpowiednia pielęgnacja – rzęsy malowane każdego dnia są bardzo obciążone. Dlatego, niezwykle ważne jest to, aby pamiętać o dokładanym zmyciu makijażu. Jest to ważne nie tylko dla rzęs, ale dla całej skóry twarzy.

Nieodpowiednio dobrane kosmetyki – nie chodzi tylko o jakość kosmetyków, ale także o uczulenia. Zdarza się, że oczy łzawią po użyciu tuszu do rzęs, co jest oznaka uczulenia i alergii. Alergie mogą powodować wypadanie rzęs.

Stosowanie leków – zdarza się, że niektóre leki powodują wypadanie włosów, w tym rzęs.

Zaburzenia hormonalne – jeżeli bez wyraźnej przyczyny rzęsy zaczynają wypadać, warto wykonać badania hormonalne. Być może to właśnie w tym tkwi problem.

Nieodpowiednia dieta – uboga w witaminy, a więc z małą ilością warzyw i owoców.

Działanie wolnych rodników – niekorzystny wpływ mają zanieczyszczenia środowiska, a także używki: papierosy oraz alkohol.

Oczywiście są także inne powody, np. infekcje mieszków włosowych, albo uwarunkowania genetyczne. Jeżeli obserwujesz u siebie wypadanie włosów i rzęs, koniecznie wykonaj badania ogólne. Oczywiście konieczna jest również odpowiednia pielęgnacja i odpowiednie kosmetyki. Stosowanie odżywek do rzęs może zmienić ich wygląd i bardzo poprawić ich kondycję.

Revitalash - odżywka do rzęs

Revitalash to jedna z najbardziej znanych, ale tez skuteczny odżywek. Jej zadaniem jest odbudowanie rzadkich i uszkodzonych brwi. Az ponad 90% osób stosujących te odżywkę Revitalash potwierdza, że znacznie poprawia ona wygląd rzęs, że są mocniejsze i wyglądają na bardzo zdrowe. Ten preparat do rzęs, został przebadany przez 5 niezależnych instytutów badawczych, został przetestowany klinicznie. Ale co bardzo ważne, oprócz skuteczności jest również hipoalergiczny i nie podrażnia, a to oznacza, że nawet osoby bardzo delikatne i wciąż narażone na różnego rodzaju alergie i podrażnienia, mogą bez obaw stosować tę odżywkę. Co więcej, Revitalash to odzywka przyjazna dal wegan. Jest zaprojektowana w ten sposób, że jej aplikacja jest niezwykle łatwa. Zalecana jest przed wszystkim dla tych osób, które maja łamliwe i cienkie rzęsy, mają naturalnie krótkie rzęsy lub chcą odbudować je po zabiegach stylizujących. Odżywka do rzęs do doskonały pomysł – dzięki niej odbudujesz rzęsy, zwiększysz ich długość i objętość. Ponadto, umożliwia ona rezygnację z czasochłonnego przyklejania rzęs i kosztownych wizyt u kosmetyczek. Bądź naturalnie piękna i popraw kondycję swoich rzęs!

Matura zbliża się wielkimi krokami, a Ty nie czujesz się pewnie ze swoją wiedzą? To ostatni moment na to, aby skorzystać z zajęć dodatkowych i napisać egzamin dojrzałości bez trudności!

Dzisiaj matura to nie tylko egzamin kończący szkołę średnią, ale również przepustka na studia. Właśnie dlatego ci maturzyści, którzy chcieliby dostać się na wymarzone studia, przykładają duży nacisk na dobrych wyników maturalnych.

Aby zdanie matury z dobrym wynikiem nie stanowiło problemu, warto rozpocząć powtórki jak najwcześniej i nie zostawiać niczego na ostatni moment. Niestety, wielu maturzystów zapomina o tym, by naukę rozpocząć z wyprzedzeniem.

Gdy egzamin maturalny ma odbyć się już za parę miesięcy, pojawia się problem – jak się do niego przygotować? Dobrym wyborem mogą być wówczas specjalne kursy przygotowujące do matury!

Aktualnie kursy maturalne organizuje wiele ośrodków na terenie całego kraju. Jednym z liderów w ich prowadzeniu w Warszawie jest ośrodek Pitagoras, który ma ponad 20-letnie doświadczenie w tym zakresie.

Kursy przygotowujące do matury – intensywny kurs na ostatni moment

Gdy mamy już luty, czyli do matury zostało niewiele czasu, najlepszym rozwiązaniem będą kursy przedmaturalne prowadzone jako kursy intensywne.

Intensywne kursy przygotowawcze do matury najczęściej włączają od 20 do 25 godzin z nauczycielem. Zajęcia odbywają się w małych grupach, co dodatkowo wpływa na skuteczność nauki.

Kursy do matury tego rodzaju są organizowane w pełnym zakresie tematów, w tym między innymi jako:

 • kursy przygotowujące do matury polski
 • kursy przygotowujące do matury matematyka
 • kursy przygotowujące do matury angielski

Dostępne są także kursy na różnych stopniach zaawansowania – kursy przygotowujące na poziomach podstawowym oraz rozszerzonym. W przypadku kursów na poziomie podstawowym głównym celem jest zaliczenie egzaminu, natomiast kurs przygotowujący do matury na poziomie rozszerzonym skierowany jest do osób chcących podejść do matury rozszerzonej i zdobyć jak najwięcej punktów.

Kursy bazują na metodach aktywizujących, które zachęcają do zdobywania wiedzy oraz ułatwiają zapamiętywanie przekazanych informacji – dzięki temu ich uczestnicy mogą uzyskać jeszcze lepsze wyniki na egzaminie dojrzałości.

Ile kosztują intensywne kursy przygotowujące do matury?

Ile trzeba zapłacić za intensywny kurs maturalny prowadzony przed maturą? Ceny w tym przypadku zależne są głównie od wybranej oferty.

Gdy interesują nas kursy maturalne Warszawa ma wiele ośrodków zajmujących się ich prowadzeniem. We wspomnianym już ośrodku Pitagoras ceny za kursy tego typu rozpoczynają się już od 500 złotych.

Warto wskazać, że skorzystanie z kursów przygotowujących do egzaminu jest bardziej atrakcyjne cenowo od korepetycji – indywidualnych spotkań nauczyciela z uczniem. Jedne spotkanie z korepetytorem to koszt nawet około 40-80 złotych, dlatego też nietrudno policzyć, że zapisanie się na kurs przygotowujący będzie znacznie bardziej opłacalne.

Dokładne cenniki na kursy przygotowawcze do matury Warszawa oraz w innych miejscowościach można znaleźć już teraz przez internet, na stronach internetowych ośrodków zajmujących się ich organizacją.

Intensywne kursy przygotowujące do matury – pomoc potrzebna od zaraz

 • Dąbrowski policjant potrzebuje pomocy – pożar strawił dobytek życia jego i całej rodziny

  Pożar w mieszkaniu wybuchł w niedzielę 14 lipca 2019 roku około godz. 19.00 kiedy policjant był w służbie. W płomieniach stanęło całe mieszkanie, które doszczętnie spłonęło. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Ogień pochłonął meble, ubrania, dokumenty, oszczędności, sprzęt gospodarstwa domowego i wiele innych przedmiotów codziennego użytku. Czteroosobowa rodzina naszego kolegi Rafała – dzielnicowego z dąbrowskiego garnizonu policji - w wyniku pożaru straciła dorobek całego życia.

 • Poszukujemy świadków zdarzenia

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie poszukują świadków zdarzenia , które miało miejsce 12 lipca 2019 r. około godz. 14. Na ulicy Kościelnej w Strumieniu, w rejonie posesji nr 9 zauważony został nieprzytomny mężczyzna. Po udzieleniu mu pierwszej pomocy został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

 • Poszukujemy zaginionej Eweliny Wiśniowskiej

  Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie prowadzi poszukiwania zaginionej Eweliny Wiśniowskiej. Kobieta w przeszłości mieszkała w Brennej, a od kilku lat mieszka i pracuje na terenie Wielkiej Brytanii. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionej osobie proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.

 • MAPA_DHCT_CIESZYN_2019_(20.07)_(2).jpg

   

  W związku z nadchodzącymi zawodami rowerowymi DOKA Downhill City Tour, które odbędą się 20.07.2019 r. (w sobotę) następuje zmiana organizacji ruchu w centrum Cieszyna.


  Trasa zawodów prowadzona jest ulicami:

  - ul. Głęboka - zamknięta od Rynku do ul. Sejmowej, ruch dla pieszych otwarty po dwóch stronach drogi,
  - ul. Sejmowa - wyłączona z ruchu dla samochodów i pieszych od skrzyżowania z ul. Głęboką do skrzyżowania z ul. Trzech Braci,
  - ul. Trzech Braci - wyłączona z ruchu dla samochodów i pieszych od skrzyżowania z ul. Sejmową do skrzyżowania z ul. Śrutarską,
  - ul. Śrutarska - wyłączona z ruchu dla samochodów i pieszych od skrzyżowania z ul. Trzech Braci do schodów prowadzących do ul. Przykopa,
  - ul. Przykopa - wyłączona z ruchu dla samochodów i pieszych od schodów przy ul. Śrutarskiej do skrzyżowania z ul. Młyńska Brama,
  - ul. Młyńska Brama - wyłączona z ruchu dla samochodów i pieszych od skrzyżowania z ul. Przykopa do skrzyżowania z al. Jana Łyska.  Drogi będą nieprzejezdne w godzinach 9:00-17:00 w sobotę.
   

 • Zawiadamiam, iż w terminie od 22 lipca do 30 sierpnia 2019 r. włącznie, trwa dodatkowy nabór wniosków o udzielenie z budżetu Gminy Cieszyn dotacji celowych na dofinansowanie kosztów inwestycji z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej, planowanych do realizacji w 2019 r., a polegających na:
  • ograniczeniu niskiej emisji (np. poprzez zastąpienie niskosprawnych pieców węglowych piecami gazowymi, olejowymi, elektrycznymi, a także piecami węglowymi lub na pelet, spełniającymi standard emisyjny zgodny z 5 klasą; podłączenie budynku do sieci ciepłowniczej; wykorzystanie alternatywnych źródeł ciepła, takich jak systemy solarne lub pompy ciepła),
  • uporządkowaniu gospodarki wodno-ściekowej (np. poprzez likwidację zbiorników na nieczystości ciekłe bądź przydomowych oczyszczalni ścieków i podłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej, za pośrednictwem przyłącza grawitacyjnego bądź ciśnieniowego; wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków na terenach Gminy Cieszyn, znajdujących się poza obszarem aglomeracji),
  • usuwaniu i unieszkodliwianiu odpadów niebezpiecznych zawierających azbest z terenów zabudowy mieszkaniowej.

 • Spotkanie z młodymi harcerzami w cieszyńskiej komendzie

  Wakacje już trwają, ale nie zmienia się zmienia się priorytet działań cieszyńskich policjantów. Mundurowi zajmujący się profilaktyką w cieszyńskim garnizonie walczą o to, aby letni wypoczynek, i nie tylko, był bezpieczny. Policjanci drogówki i prewencji spotykają się głównie z młodzieżą i uczą jak być bezpiecznym.

 • Ogólnopolskie działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ochrony środowiska „SMOG”

  Jutro w całym kraju policjanci przeprowadzą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą reagowali na naruszenia przepisów ruchu drogowego, również te związane z ochroną środowiska.

 • Na śląskich drogach w I półroczu 2019 roku bezpieczniejsze niż przed rokiem

  Śląska drogówka podsumowała pierwsze półrocze 2019 roku pod względem bezpieczeństwa na drogach w naszym województwie. Jest bezpieczniej niż w analogicznym okresie roku 2018. Do wymarzonej wizji: żadnych śmiertelnych ofiar wypadków, niestety nadal daleka droga. Pamiętajmy o wspólnym bezpieczeństwie, uważajmy na drogach dbając o siebie i innych. Zwolnijmy...

 • „Kręci mnie bezpieczeństwo”- weekendowe profilaktyczne spotkania policjantów

  W miniony weekend policjanci cieszyńskiej drogówki i dzielnicowi uczestniczyli w wielu spotkaniach, dotyczących akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Mundurowi podczas wielu zabaw i konkursów przypominali podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko.

 • Policyjny rajd z okazji 100-lecia Policji

  W związku z przypadającymi na 2019 rok obchodami setnej rocznicy powstania Policji, cieszyńscy policjanci, dla uczczenie tego wydarzenia, przejechali na rowerach ponad 100 km. Nawet ulewne opady deszczu nie przeszkodziły mundurowym w dotarciu do mety rowerowego rajdu. Policjantów z Cieszyna wspierali mundurowi z Jastrzębia Zdroju, Katowic, przedstawiciele cieszyńskiej prokuratury a także znajomi.

 • Po latach ogromnego boomu mieszkaniowego, w którym Polacy budowali i kupowali mieszkania na potęgę przyszedł okres znacznego zwolnienia. Obecnie dalej budujemy w szybkim tempie, ale coraz więcej w tym działach rozsądku i logicznego planowania. Nie jest już tak, że każdy zielony fragment mapy trzeba zniszczyć i zastąpić go betonową płyną. Wręcz przeciwnie! Coraz chętniej decydujemy się na przełączenie wajchy na tryb slow i tworzenie zielonych enklaw - niekoniecznie przy użyciu naturalnej roślinności.

  Jeśli chcemy, by w danej okolicy zazieleniło się, ale trudno się wyhodować naturalny trawnik, coraz częściej stosowana jest trawa z rolki Warszawa jest pod tym względem pionierem - tutaj powstaje najwięcej zielonych skwerów tworzonych przy użyciu sztucznej trawy z rolki. Rozwiązanie to jest, nie tylko dużo tańsze niż zakładanie prawdziwych trawników, ale przede wszystkim trwalsze, ponieważ syntetyczna trawa z rolki nie jest tak podatna na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe działania warunków atmosferycznych.

  Polska zielenieje w oczach - pomaga w tym sztuczna trawa z rolki!

  Na pierwszy rzut oka trudno odróżnić naturalną trawę od jej sztucznego zamiennika - obie są zielone, miękkie i posiadają elastyczne źdźbła. Różnica można poczuć dopiero dotykając materiał, tutaj już nie będzie wątpliwości. W większości miejsc stosuje się nawierzchnię, którą doskonale znamy z boisk sportowych np. orlik. Włókna wykonane z polipropylenu są wytrzymałe na zadeptywanie, a jednocześnie wyglądają bardzo dobrze. Sprawdzamy, gdzie sprawdza się trawa z rolki w Warszawie

  Parki pełne zieleni

  Utrzymanie naturalnej trawy w niewielkim parku jest zadaniem bardzo trudnym. Nawierzchnia jest cały czas narażona na zadeptywanie oraz szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Wiele administracji, czy też miejskich urzędów ma również problem ze znalezieniem ludzi, którzy byliby odpowiedzialni za ich utrzymanie. Rodzi to pewien problem, który możemy dostrzec w zaniedbanych parkach miejskich - powstają prześwity i żółte przebarwienia.

  Rozwiązaniem tego problemu jest trawa z rolki, która jest coraz chętniej stosowana nie tylko w Warszawie, ale również w innych miastach. Koszty założenia takiego trawnika z rolki w niewielkim parku nie są wysokie, a w długiej perspektywie okazują się dużo niższe niż całoroczne utrzymywanie trawnika naturalnego. Dodatkowo, syntetyczna trawa utrzymuje swój kolor przez cały rok, przez co może zachwycać spacerujących nieprzeciętnym wyglądem bez względu na porę roku.

  Zielony balkon, zielony taras, zielono mi!

  Trawa z rolki w Warszawie stosowana jest nie tylko w miejskich przestrzeniach publicznych, ale również w domach jednorodzinnych. Oczywiście, powszechnie stosuje się jako zamiennik naturalnego trawnika i otacza ona domy i posiadłości. Utrzymanie takiej trawy nie wymaga wiele pracy, ponieważ nie trzeba jej kosić, ani podlewać. Dodatkowo, utrzymuje swój kolor bez względu na poziom opadów i nasłonecznienia - cały rok jest zielona i elastyczna. Z takiego założenia wychodzi coraz więcej Warszawiaków, którzy chętnie umieszczają trawę z rolki w swoich domach i ogrodach.

  trawnik z rolki w niewielkim parku

  Niewielkie skrawki trawy z rolki umieszczane są na tarasach i balkonach. Dzięki swojemu wyglądowi idealnie komponują się z każdą aranżacją domu, czy też mieszkania. Świetnie pasują do drewnianych mebli na balkonie i nowoczesnego wnętrza pokoju gościnnego. Trawę w rolce można w łatwy sposób przycinać za pomocą nożyczek lub noża do tapet, dzięki czemu ich kształt i wielkość prosto dopasować do naszych potrzeb.

 • Nietrzeźwi, bez uprawnień… Nie reagujesz? Akceptujesz!

  W środę, 10 lipca policjanci ruchu drogowego cieszyńskiej komendy prowadzili działania „bezpieczny pieszy”. Podczas tych działań kontrolowali również kierujących. Dwóch z nich kierowało samochodem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień, jeden z nich doprowadził do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego w Wiśle. Pamiętajmy, że każdy, kto ma informacje na temat osób, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu może temu zapobiec przekazując informacje na numer alarmowy 112. Nie reagujesz ? Akceptujesz!

 • Kolejne oszustwa. Zadbajmy o seniorów!

  Wczoraj kilku mieszkańców Cieszyna odebrało telefony od nieznajomych osób, którzy podawał się za ich krewnego. Oszust tak kierował rozmową, aby starsze osoby musiały się domyślać z kim rozmawiają. Twierdził, że spowodował wypadek i pilnie potrzebuje pieniędzy na „załatwienie” sprawy. Niestety dwie starsze osoby przekazały pieniądze oszustom. Apelujemy o informowanie i edukowanie, a tym samym zapobieganie!

 • Złamania zębów oraz próchnica, to bardzo częste powody powstawania ubytków zębowych, a wówczas bardzo popularnym rozwiązaniem są korony porcelanowe. Dobrze radzą sobie ze sporymi ubytkami tkanek twardych, ale też ze zmianami powierzchniowymi – przebarwiania lub plamy. Zakładanie koron porcelanowych w gabinetach protetycznych, wykonuje się bardzo często. Szczególnie z uwagi na efekt wizualny.

  Zabieg ten stał się obecnie bardzo popularny, dlatego jeżeli planujemy by nasz ubytek zastąpiła korona porcelanowa na Żoliborzu i na innych dzielnicach stolicy, znajdziemy sporo gabinetów, które się tym zajmą, np. ODENT. Musimy być w pełni świadomi, jak bardzo poważne konsekwencje mogą za sobą nieść nieuzupełniane ubytki. Obudowa zęba nie tylko poprawi względy estetyczne, ale też przywróci pełne funkcjonowanie całego uzębienia. Znowu będziemy mogli bez obaw rozmawiać, śmiać się i komfortowo spożywać pokarmy.

  Korony porcelanowe – ogólna specyfika

  Korony zębowe, umożliwiają bardzo skutecznie odbudować tkanki utraconych zębów. Szczególnie tych, które zostały zniszczone w wyniku próchnicowych chorób i jakichkolwiek urazów. Ogólny podział koron, wyróżnia trzy typy: korony dodziąsłowe, poddziąsłowe oraz naddziąsłowe. Materiał ich wykonania także się różni, a bardzo często jest to właśnie porcelana. W tym wypadku, konieczne jest jeszcze zastosowanie odpowiedniej podbudowy z ceramiki lub metalu. Ta druga nie jest już tak estetyczna, natomiast o wiele trwalsza.

  Wracając do koron porcelanowych, charakteryzuje je wysoki poziom estetyki. Co więcej, ich wytrzymałość jest większa, niżeli korony pełnoceramiczne. Dosłownie każdy pacjent, niezależnie od wieku, może poddać się zabiegowi założenia korony – jest to w pełni bezpieczne.

  Korony porcelanowe - wytrzymałość

  Bardzo ciężko jednoznacznie określić, jaką żywotność mają porcelanowe korony. Tak naprawdę, wiele będzie zależało od samego pacjenta. Jeżeli będą one użytkowane prawidłowo, zgodnie z zaleceniami lekarza, wówczas nie ma najmniejszego problemu, aby służyły kilkanaście, a nawet i kilkadziesiąt lat

  W wypadku, kiedy pacjent nie będzie dbał o nie należycie, może dojść do pęknięcia i to już po zaledwie kilku latach. Istnieją sytuacje, gdy korona porcelanowa może się zniszczyć, np. gdy pacjent podejmie próbę ugryzienia czegoś wyjątkowo twardego. Są to jednak sytuacje bardzo rzadkie, a prawda jest taka, że naturalne zęby zachowują się podobnie, kiedy nie jesteśmy wystarczająco ostrożni.

  Zdarza się też, że korony porcelanowe w Warszawie, wymienia się na nowe, aby zadbać o wysoki poziom estetyki. Mimo, że porcelana jawi się jako materiał niezwykle stabilny kolorystycznie, zęby naturalne nieustannie ulegają mniejszym lub większym przebarwieniom. Jest to moment, w którym pacjenci często decydują się na wymianę, aby kontrast pomiędzy „sztucznym”, a naturalnym zębem nie był zbytnio widoczny.

  Cena

  Kiedy wiemy, że wymagane będzie leczenie kanałowe cena nie gra dla nas roli, gdyż najważniejsze jest zdrowie naszej jamy ustnej. Podobnie jest w wypadku koron, natomiast tutaj istnieje już więcej wariantów do wyboru. Te wykonane z porcelany, z uwagi na bardzo naturalny wygląd będą oczywiście droższe. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na rozwiązania bardziej budżetowe, które w ogólnym rozrachunku będą także funkcjonalne, mimo tego, że nie zapewnią tak zadowalających względów estetycznych. Czytając opinie dostępne w Internecie, można śmiało wysunąć wniosek, że w tej kwestii lepiej nie poszukiwać zbytnio oszczędności.

  Czym będzie charakteryzowała się korona porcelanowa na Żoliborzu oraz wszędzie indziej?

 • Dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja "Bezpieczny rower"- znakowanie rowerów metodą "syntetycznego DNA" na cieszyńskim Rynku. Akcja przeprowadzona została w dniu 11 lipca przez Straż Miejską w Cieszynie  w ramach Projektu nr rej. CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_010/0001290, współfinansowanego ze środków Funduszu Mikroprojektów Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska.

 • Odpowiedzą za spowodowanie katastrofy w postaci pożaru odpadów chemicznych

  Policjanci z cieszyńskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o spowodowanie pożaru odpadów w hali magazynowej w Chybiu. 54-letni mężczyzna i jego 3 pracownicy odpowiedzią teraz za spowodowanie katastrofy zagrażającej życiu i zdrowiu oraz mieniu w wielkich rozmiarach. Dwóch mężczyzn, w tym dysponujący halą przedstawiciel jednej ze spółek, zostało tymczasowo aresztowanych, a dwóch objętych policyjnym dozorem. Grozi im do 10 lat więzienia.

 • Święto Policji w cieszyńskim garnizonie

  Dziś w Domu Narodowym w Cieszynie miały miejsce uroczyste obchody Święta Policji cieszyńskiego garnizonu. W tym roku były one szczególne, bowiem mundurowi świętowali 100 rocznicę powstania Policji Państwowej. Zaproszony na uroczystość Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Justyński w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie wręczał funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Podczas uroczystości minutą ciszy uczczono śmierć nadkom. Krzysztofa Skowrona oraz odegrany został sygnał „Śpij kolego”.