• 22 stycznia, strażnicy udzielili asysty pracownikowi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w ustalaniu miejsc przebywania osób bezdomnych.

 •  

  22 stycznia dyżurny Straży Miejskiej odebrał zgłoszenie od dyżurnego Policji, o pożarze samochodu znajdującego się na parkingu przy Pl. Dominikańskim.

 • Światowy Dzień Śniegu - Złoty Groń 19 stycznia 2020r.

  W minioną niedzielę w Istebnej na Złotym Groniu odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii pod hasłem „Światowy Dzień Śniegu”, której celem była popularyzacja sportów śnieżnych wśród dzieci i młodzieży oraz edukacja związana z uprawnieniem narciarstwa. W akcję włączyli się policjanci z Cieszyna oraz mundurowi pełniący służbę na stokach. Na stanowiskach prowadzonych przez policjantów organizowano konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla dzieci- m.in. kaskami narciarskimi.

 • Gramy i wspieramy

  Policjanci chętnie niosą pomoc innym, zarówno w codziennej służbie, jak i poza nią, co stanowi naturalny odruch serca. Nie zapominają także o potrzebujących mundurowych, ich krewnych oraz policyjnych emerytach. Kilka dni temu śląscy stróże prawa wsparli zbiórkę na zakup elektrycznego wózka inwalidzkiego dla Aleksandra Hellera- emerytowanego policjanta, który uległ poważnemu wypadkowi. Z tej okazji swój wyjątkowy, Noworoczny Koncert Charytatywny „ Policja dla Olka” zagrała Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 • Droga Babciu, Drogi Dziadku... z okazji Waszego święta mamy dla Was specjalne porady

  Z najpiękniejszych listów adresowanych do babć i dziadków, autorstwa uczniów żorskich szkół podstawowych, powstał projekt profilaktycznych ulotek i plakatu. Prace dzieci, w których radzą one seniorom jak być bezpiecznym, już teraz dzięki policjantom trafią w ich ręce. Pomysł przedsięwzięcia i jego realizacja to owoc współpracy Komendy Miejskiej Policji w Żorach i Stowarzyszenia "Bezpieczne Miasto", które pozyskało środki finansowe na ten cel z budżetu miasta.

 • Trzymaj się prawego pasa!

  W najbliższy piątek 24 stycznia 2020r. policjanci cieszyńskiej drogówki przeprowadzą działania pod kryptonimem "TRZYMAJ SIĘ PRAWEGO PASA". Ideą tej akcji jest ograniczenie niepożądanych zachowań kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Organizacja wesel w plenerze to trend, który zawitał do nas z zachodu. Piękne i subtelne dekoracje, tworzące romantyczną atmosferę z pewnością wpadły do gustu niejednej parze młodej. Dodatkowo wesela plenerowe organizowane są w duchu slow wedding, który opiera się na większym przeżywaniu pięknych chwil, niż skupianiu się na kwestiach reprezentatywnych. Dzięki temu para młoda może cieszyć się jednym z najpiękniejszych dni w życiu! Przedstawiamy zatem najważniejsze zalety wesel organizowanych w plenerze.

  Organizacja imprez weselnych: bajeczna sceneria

  Odpowiednio dostosowany catering na imprezę to nie wszystko. Wesele w plenerze musi przede wszystkim posiadać niezwykle romantyczną scenerię. I tak najczęściej się dzieje, ponieważ Matka Natura bogata jest w miejsca, które doskonale oddają czar miłosnego uroku. Dekoracje na wesela plenerowe opierają się na zastosowaniu girland i lampek, które delikatnie świecą się na tle naturalnej scenerii.

  Popularnym elementem organizacji imprez tego typu jest wynajem food trucka na terenie Warszawy. Najczęściej food truck kojarzy się z imprezą firmową, jednak najnowsze trendy wskazują na to, że świetnie sprawdza się również w zestawieniach weselnych. Jaki food truck w Warszawie będzie odpowiedni na wesele plenerowe? Tutaj warto wziąć pod uwagę przede wszystkim wygląd pojazdu i jego dopasowanie do stylistyki przyjęcia. Catering powinien być jedynie dodatkiem do ozdoby aranżacyjnej.

  Zalety wesel plenerowych

  Odpowiednio dostosowany catering na imprezę

  Wesele w plenerze to nie jedyne wydarzenie, na którym wynajem food trucka w Warszawie bije rekordy popularności. Imprezy firmowe często stosują catering tego rodzaju, aby zapewnić odpowiednio dopasowanie menu dla swoich gości. Organizacja imprez dla firm wymaga skrupulatnego planowania i dostosowania różnorodności. Na imprezach firmowych pojawia się wiele gości, którzy mają odmienne nawyki żywieniowe.

  Dobry catering dla firm jest w stanie przygotować takie dania, aby każdy, niezależnie od diety, miał okazję skosztować smakołyków. Idealny food truck na imprezę firmową powinien serwować dania wegańskie, ale również wegetariańskie, a także potrawy, które w swoim składzie nie mają laktozy. Organizacja imprez dla firm często wymaga zaplanowania imprezy dla rodzin pracowników. Jaki food truck na terenie Warszawy będzie idealny na tego typu przedsięwzięcia?

  Warto wybrać taki, który oferuje w swoim menu również posiłki przystosowane rozmiarowo dla dzieci. Dodatkowo profesjonalny catering dla firm powinien posiadać w swojej ofercie zestawy deserowe i specjalnie przygotowane łakocie dla najmłodszych. Food truck na imprezach dla firm spełnia również rolę dodatkowej atrakcji dla gości. Wesele w plenerze to impreza dla rodzin, która wymaga planu i odpowiedniego przygotowania. Pamiętajmy jednak, że to ten dzień w roku, który powinien być dla nas największą przyjemnością, a nie stresującym koszmarem. Warto zatem skorzystać z profesjonalnej obsługi, aby nie brać na siebie dodatkowych obowiązków.

 • Światowy Dzień Śniegu - Zagroń 19 stycznia 2020r.

  W minioną niedzielę w Istebnej na Zagroniu odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii pod hasłem „Światowy Dzień Śniegu”, której celem była popularyzacja sportów śnieżnych wśród dzieci i młodzieży oraz edukacja związana z uprawnieniem narciarstwa. W akcję włączyli się policjanci z Cieszyna oraz mundurowi pełniący służbę na stokach. Na stanowiskach prowadzonych przez policjantów organizowano konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla dzieci- m.in. kaskami narciarskimi.

 • Widziałeś wypadek w Gumnach? Zadzwoń.

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie poszukują świadków zdarzenia zaistniałego w dniu 24 grudnia 2019 r. około godz. 16:30 na DW944 w miejscowości Gumna, gdzie doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Subaru z barierą energochłonną, wskutek czego kierujący samochodem poniósł śmierć.

 • W związku z organizacją obchodów 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau z udziałem przedstawicieli najwyższych władz państwowych oraz zagranicznych gości, Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 796) podpisał Zarządzenie nr 6 z dnia 17 stycznia 2020 roku w sprawie wprowadzenia stopni alarmowych (2. stopień BRAVO – na obszarze województwa małopolskiego, 1. stopień ALFA na pozostałym terytorium Rzeczpospolitej Polskiej oraz 1. stopień alarmowy ALFA-CRP na całym terytorium Rzeczpospolitej Polskiej) – obowiązujące od dnia 23 stycznia 2020 roku od godz. 00.01 do dnia 29 stycznia 2020 roku do godz. 23.59.

  Więcej informacji KLIK.

 • w sprawie ustalenia stawek czynszu z tytułu dzierżawy lub najmu nieruchomości położonych w poszczególnych strefach Miasta Cieszyna

  Na podstawie art. 30 ust. 1 i ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity: Dz. U. z 2019 r. poz. 506 z późn. zm.) oraz w związku z § 4 ust. 4 uchwały Rady Miejskiej Cieszyna nr XII/128/19 z dnia 30 października 2019 r. w sprawie określenia zasad zbywania, nabywania i obciążania nieruchomości oraz ich wydzierżawiania lub wynajmowania na czas oznaczony dłuższy niż 3 lata lub na czas nieoznaczony, w tym zawierania kolejnych umów dzierżawy lub najmu po umowie zawartej na czas oznaczony do 3 lat (Dziennik Woj. Śląskiego z 2019 r. poz. 7625).

 • Popularne wyposażenie magazynowe – z czym to się je?

  Wyposażenie magazynowe to szerokie i popularne określenie na narzędzia i urządzenia transportu wewnętrznego. Tak ujęte zagadnienie już na wstępie pokazuje nam, że wózki paletowe ręczne to opcja nie tylko dla mechanika czy inżyniera do warsztatu, ale także uniwersalny środek zapobiegania urazów dźwigania, wygodna inwestycja i nieodłączny element wielu przestrzeni roboczych. Paleciaki sprawdzą się w wielu zastosowaniach, opisuje je wiele parametrów. Jak podejść do zagadnienia?

  Różne typy transportu wewnętrznego

  Wózek paletowy, znany tez potocznie zwyczajnie jako paleciak, jest obecnie głównym elementem linii transportowych wewnętrznych. Może być wyposażony w wagę do palet, która ułatwia dokumentację, być wózkiem elektrycznym lub posiadać podnośnik nożycowy, dzięki któremu taki wózek podnośnikowy pomoże nam nie tylko w przewozie, ale także w podniesieniu ładunku na zadaną wysokość. Paleciak ręczny to urządzenie uniwersalne nie tylko ze względu na mnogość zastosowań roboczych, ale także możliwość jego wykorzystania przez każdą przeciętną osobę. Wózek paletowy ręczny obsłuży każda zdrowa osoba i chociaż nie jest to całkiem bezwysiłkowa opcja, to dołączenie podnośników nożycowych powinno załatwić lwią większość zastosowań w małych firmach, natomiast transport dużej skali ma dodatkowe standardy i rozwiązania, takie jak wózki magazynowe elektryczne.

  Urządzenia prostsze

  W nowoczesnych zakładach pracy, lokalach gastronomicznych i sklepach stosuje się również szereg narzędzi prostszych. Chociaż starsze miejsca stosują pewnie, mniej efektywne, zamienniki do wózków paletowych, to część z narzędzi ma swoje unikalne właściwości uzupełniające. Należy do nich na przykład wózek platformowy. Ta względnie prosta konstrukcja sprawdzi się znakomicie, gdy zaistnieje potrzeba przeniesienia wielu lekkich, ale nieporęcznych elementów. Jedynym ważnym ograniczeniem wózków platformowych będzie ich udźwig. W tej sytuacji alternatywą wózka paleciaka są często rolki transportowe do maszyn. Są one dobrym uzupełnieniem pracy w miejscach o względnie ciężkiej aparaturze, na przykład termicznej, czy meblach metalowych, na przykład szafach na narzędzia. Lokale gastronomiczne, zwłaszcza te o wąskiej przestrzeni roboczej, docenią obecność wózków schodowych i wózków do beczek. Będą one też nieocenionym narzędziem pracy dostawcy. Żurawie warsztatowe to również przykład prostego urządzenia uzupełniającego pracę w typowym warsztacie, na przykład samochodowym. Przy wszystkich zaletach wózka paletowego z wagą, nie zawsze sprawdzi się on w manipulacji ciężkimi częściami na pewnej wysokości.

  Duża skala i waga

  W przypadku gdy nasz transport uwzględnia większą skalę ładunkową, należy zainteresować się kupnem elektronicznych wózków, takich jak podnośnikowe lub sztaplarka. Pozwalają one na kompleksową obsługę wielu transportów, bez wkładu wysiłkowego (w porównaniu do wózka ręcznego). Ich udźwig jest również większy od typowych paleciaków, a nawet paleciaów z wagą, w teorii dostosowanych do większej ładowności ze względu na specyfikację modułu ważącego. Ponadto waga może być elementem elektronicznych wózków transportowych.

 • Narada roczna w cieszyńskim garnizonie

  Wczoraj w cieszyńskiej komendzie odbyła się narada roczna, podczas której omówiono stan bezpieczeństwa w powiecie cieszyńskim za rok 2019. W trakcie spotkania przedstawiono wyniki osiągnięte przez cieszyńskich policjantów oraz określono priorytety w walce z przestępczością w roku 2020. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Artur Bednarek. Naradę prowadził Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie insp. Jacek Stelmach.

 • Noworoczny Koncert Charytatywny - Policja dla Olka

  Serdecznie zapraszamy wszystkich do Brennej, na Noworoczny Koncert Charytatywny w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Celem koncertu jest pomoc w zakupie elektrycznego wózka inwalidzkiego dla Aleksandra Hellera z Brennej, funkcjonariusza cieszyńskiej policji w stanie spoczynku.

 • Nowe uprawnienia Policji - pierwsze nieprawidłowości

  Patrol policjantów z Wisły zatrzymał do kontroli samochód, którego kierowca wedługg zgłoszenia nie stosował się do przepisów ruchu drogowego. Policjanci w ramach nowych uprawnień skontrolowali także stan licznika pojazdu. Po sprawdzeniu w systemie informatycznym okazało się, że odczyt nie zgadza się z wpisem z ostatniego badania technicznego. Przypominamy, że zgodnie z prawem, zmiana wskazania drogomierza pojazdu mechanicznego jest przestępstwem.

 • Powszechnym problemem w starym budownictwie może być nadmiar wilgoci, który gromadzi się w trudnodostępnych miejscach i sprzyja rozwojowi pleśni oraz grzybów. W takich sytuacjach należy reagować natychmiast, ponieważ aktualny stan rzeczy obniża komfort i bezpieczeństwo domowników. Profesjonalne osuszanie mieszkania to złożony proces, który pozwala szybko i skutecznie wyeliminować przyczynę problemu, a także pozbyć się wszelkiej wilgoci z naszego domu.

  Jakie są najczęstsze przyczyny wilgoci w mieszkaniu?

  Potencjalnych przyczyn jest bez liku. Nieszczelność w instalacji wodno-kanalizacyjnej, niesprawna lub niedrożna wentylacja, słabej jakości ocieplenie budynku, a także wadliwe działanie niektórych urządzeń znajdujących się w mieszkaniu. Profesjonalne osuszanie ścian po zalaniu to złożony proces, którego pierwszym krokiem jest odpowiedź na powyższe pytanie. Wyeliminowanie wszystkich przyczyn odpowiedzialnych za problem wilgoci jest konieczne do uzyskania trwałych rezultatów.

  Czy samodzielne osuszanie mieszkania jest możliwe?

  W poszukiwaniu oszczędności, wiele osób stara się unikać kosztownych usług i podejmuje działania mające na celu samodzielne usunięcie szkód. Jest to jednak mało efektywne i nie pozwala na uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów. Musimy pamiętać, że profesjonalna firma dysponuje sprzętem, który jest niezbędny do efektywnego usuwania wilgoci, a także diagnozowania ewentualnych nieszczelności. Jeśli zależy nam na tym, aby osuszanie domu przyniosło długotrwały rezultat, powinniśmy zlecić to działanie wykwalifikowanym specjalistom.

  W jaki sposób przebiega profesjonalne osuszanie mieszkania?

  Pierwszym krokiem jest ustalenie wszystkich przyczyn odpowiedzialnych za problem nadmiernej wilgoci. Następnie, firma konsultuje dalsze działania mające na celu usunięcie czynników stwarzających zagrożenie w perspektywie przyszłości. Jeśli zależy nam na długotrwałych efektach, usuwanie potencjalnych przyczyn wilgoci jest bardzo ważne.

  Następnie, w procesie angażowane są specjalistyczne osuszacze. To nowoczesne dmuchawy, które ze względu na swoją konstrukcję mogą dotrzeć do najtrudniej dostępnych zakamarków. Umożliwia to precyzyjne pozbycie się całej wilgoci z naszego mieszkania. Ostatnim krokiem, o którym warto pomyśleć, jest odgrzybianie i usuwanie pleśni. Musimy pamiętać, że te drobnoustroje stwarzają ogromne zagrożenie dla domowników, a wystarczy tylko kilka dni, aby nadmierna wilgoć doprowadziła do pojawienia się pierwszych skupisk nieproszonych gości.

  Efekty uzyskane z profesjonalnym osuszaniem mieszkania

  Wielofazowe działania są ukierunkowane na długotrwały efekt. Jest to niezbędne, aby wyeliminować ryzyko ponownego wystąpienia problemu nadmiernej wilgoci w przyszłości. Odgrzybianie i ozonowanie pozwala natomiast przywrócić optymalne warunki mieszkaniowe. Czas trwania całej usługi zależy od skali problemu. Najczęściej wystarczy kilka dni, ale zdarzają się bardziej zaawansowane sytuacje, w których potrzeba kilku tygodni. Czas oraz ilość działań wchodzących w skład usługi wpływa na to, ile dokładnie kosztować będzie osuszanie mieszkania.

  Jak uporać się z problemem nadmiernej wilgoci w mieszkaniu?

 • 14 stycznia 2020 roku w cieszyńskiej Komendzie Policji odbyła się narada służbowa podsumowująca pracę policji w 2019 roku.