Dermokosmetyki na łuszczycę – dobrze wybierz!

Choroba zapalna, jaką jest łuszczyca, charakteryzuje się występowaniem w jej przebiegu okresów remisji oraz zaostrzeń. Charakterystyczne jest powstawanie rumianych grudek, pokrytych srebrną łuską. Nie jest to dermatoza zakaźna, ale przewlekła, zatem niezbędny jest regularny kontakt z dermatologiem, jak również właściwa pielęgnacja, o czym niżej.

Jak dobrze wybrać kosmetyki na łuszczycę? Co powinny zawierać?

Najlepsze preparaty to te, bogate w naturalne składniki aktywne. W przypadku łuszczycy sprawdzają się:

  • Pirokton olaminy – reguluje pracę gruczołów łojowych. Działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, regeneracyjnie. Szybko przywraca skórze właściwe pH.
  • Dziegieć brzozowy – minimalizuje problem łuszczenia, odżywia skórę, zabija pasożyty i grzyby, regeneruje.
  • Mocznik – tworzy na powierzchni odżywczy naskórek, koi podra
  • Ichtiol – działa silnie przeciwbakteryjnie, łagodzi stany zapalne, zapobiegając ich nawrotom, regeneruje.
  • Kwas salicylowy – złuszcza martwy naskórek, oczyszcza pory, działa antygrzybiczo oraz antybakteryjnie.
  • Ekstraktzwierzbówkikiprzycy– przyspiesza regenerację naskórka i gojenie ran, zapobiega nadmiernemu łuszczeniu.

Przy wyborze kosmetyków na łuszczycę ważna jest ich formuła. Produkty powinny nadawać się do codziennego stosowania i łatwo się nanosić.

Przy nasileniu objawów musisz skontaktować się ze specjalistą, który najprawdopodobniej przepisze maść na łuszczycę, albo zleci specjalny balsam na łuszczycę lub krem na łuszczycę. Należy je jednak stosować doraźnie. Do codziennego użytku sprawdzają się emoliencyjne preparaty – z przeznaczeniem do pielęgnacji skóry łuszczycowej, o lekkiej konsystencji, typu Psorisel.

Wyjątkowe dermokosmetyki na łuszczycę Psorisel od Verdelove

Wyjątkowe dermokosmetyki na łuszczycę Psorisel od Verdelove

Bogata formuła dermokosmetyków na łuszczycę pozwoli Ci uporać się ze wszystkimi charakterystycznymi objawami łuszczycy.

  • Szampon na łuszczycę Psorisel zawiera ekstrakt z wierzbówki kiprzycy, szybko oczyszcza skórę głowy i włosy, likwiduje łuszczenie, swędzenie oraz stany zapalne. Dogłębnie nawilża, wzmacnia warstwę hydrolipidową.
  • Emulsja do skóry głowy na noc Psorisel (do stosowania co drugi dzień) – ma w sobie pirokton olaminy, regeneruje, wygładza skórę głowy, koi, nawilża, natłuszcza skórę.
  • Płyn do skóry głowy na noc Psorisel (do stosowania co drugi dzień) – zawiera kwas salicylowy, łagodzi świąd i podrażnienia, natłuszcza przesuszoną skórę głowy, wygładza. Dokładnie zabija grzyby, złuszcza martwy naskórek, niweluje łuski.

Preparaty na łuszczycę Psorisel od Verdelove mitygują objawy dermatozy.

Kosmetyki do skóry z łuszczycą kupisz na: https://verdelove.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/luszczyca/

Kosmetyki do skóry z łuszczycą

Marka Verdelove – stworzona dla Ciebie!

To polski producent kosmetyków o najwyższej jakości. Współpracuje z dermatologami, by tworzyć produkty do pielęgnacji problematycznej skóry. Mają za sobą badania dermatologicznie i aplikacyjne. Zatem ich bezpieczeństwo oraz skuteczność są pewne. Mogą ich używać osoby skłonne do podrażnień oraz alergii. Marka Verdelove do preparatów stara się wybierać naturalne składniki aktywne – od lat sprawdzone. Wychodzimy z założenia, że w naturze drzemie siła! Dokonaj zakupów na stronie internetowej verdelove.pl.

Kosmetyki i dermokosmetyki VERDELOVE są dostępne również na stronie internetowej MELISSA.

Kosmetyki i dermokosmetyki VERDELOVE