Druhowie z OSP Wisła Centrum wybrali zarząd na kadencję 2026–2031 i otrzymali absolutorium

2 min czytania
Druhowie z OSP Wisła Centrum wybrali zarząd na kadencję 2026–2031 i otrzymali absolutorium

FOT. UM Wisła

Podczas walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego w OSP Wisła Centrum, które odbyło się 14 lutego, druhowie podsumowali miniony rok i potwierdzili zaufanie nowemu zarządowi. Sala wypełniła się znajomymi twarzami – od władz miasta po komendę powiatową – a chwila zadumy przypomniała o tych, których już nie ma. Spotkanie łączyło formalne decyzje z prostymi gestami wdzięczności za lata pracy na rzecz bezpieczeństwa.

  • Walne zebranie w OSP Wisła Centrum przegłosowało nowy zarząd na lata 2026–2031
  • Statystyki 2025 pokazują intensywną aktywność jednostki w powiecie

Walne zebranie w OSP Wisła Centrum przegłosowało nowy zarząd na lata 2026–2031

Na przewodniczącego zebrania wybrano Bronisława Szalbóta. Członkowie jednostki uczcili minutą ciszy pamięć długoletniego druhy Jana Wapienika oraz podziękowali Annie Miszczyszyn za pełnienie funkcji skarbnika od 2000 roku.

Jednogłośne udzielenie absolutorium otworzyło drogę do wyboru składu zarządu, który będzie działać przez kolejne lata. Nowy zarząd OSP Wisła Centrum został wybrany w następującym składzie:

  • Prezes – Zbigniew Kocyan
  • Wiceprezes – Sebastian Kulig
  • Naczelnik – Krzysztof Czajka
  • Z-ca Naczelnika – Grzegorz Podżorski
  • Sekretarz – Jakub Kubala
  • Skarbnik – Izabela Skibińska
  • Gospodarz – Adam Śliwka
  • Członek – Adam Polok
  • Członek – Damian Skibiński

Wybrano też Komisję Rewizyjną:

  • Przewodniczący – Bronisław Szalbót
  • Sekretarz – Jerzy Cieślar
  • Członek – Artur Cieślar

Członkowie delegowali przedstawicieli na Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Wiśle, zaplanowany na 30 maja oraz wybrali reprezentantów do Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Wiśle. Gratulacje nowemu zarządowi i komisji przekazali m.in. Tomasz Bujok – Burmistrz Miasta Wisła i Janusz Podżorski – Przewodniczący Rady Miasta.

Statystyki 2025 pokazują intensywną aktywność jednostki w powiecie

Podczas zebrania głos zabrał także komendant JRG Ustroń Polana, st. kpt. Tomasz Szymala (PSP Cieszyn), który przedstawił zestawienie zdarzeń za 2025 rok. W przedstawionych statystykach OSP Wisła Centrum odnotowano największą liczbę interwencji w skali powiatu – to sygnał zarówno rosnącej liczby wezwań, jak i dużego zaangażowania druhów.

W szeregi jednostki przyjęto nową druhnę – Magdalenę Babicką – która złożyła ślubowanie i oficjalnie dołączyła do działań operacyjnych.

Działania OSP mają bezpośrednie przełożenie na poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i na trasach turystycznych. Dla mieszkańców oznacza to większą dostępność ratowników i większe obciążenie ochotników – stąd ważne są stabilne struktury zarządu, skuteczna organizacja oraz wsparcie operacyjne ze strony miasta. Najbliższe wydarzenie, o którym warto pamiętać, to Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Wiśle w dniu 30 maja – tam będą omawiane sprawy organizacyjne i plany na nową kadencję.

W zebraniu wzięli udział przedstawiciele władz i radni: Tomasz Bujok, st. kpt. Tomasz Szymala, Janusz Podżorski, oraz radni Barbara Kędzior, Bronisław Szalbót, Andrzej Szalbót, Henryk Podżorski i Stanisław Cieślar, co podkreśliło wagę decyzji zapadających w jednostce.

na podstawie: UM Wisła.

Autor: krystian