Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Cieszyn

W dniu 18 listopada bieżącego roku Burmistrz Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz przyznała nagrody i wyróżnienia Miasta Cieszyna za wysokie wyniki sportowe osiągnięte w 2019 roku oraz za całokształt działalności sportowej. Nagrodę Miasta Cieszyna w dziedzinie sportu otrzymali:

Nagroda Miasta Cieszyna dla Sportowca Roku 2019:

  • Janusz Rokicki, lekkoatleta, uczestnik Mistrzostw Świata World Para Athletics w lekkiej atletyce, które odbyły się w Dubaju w dniach 07 – 15.11.2019 r.,
  • Kinga Iwańska, pływaczka, złota medalistka XV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w pływaniu, które odbyły się w Abu Dhabi w dniach 14 – 22.03.2019 r.,
  • Mateusz Herrman, zawodnik uprawiający ju – jitsu, brązowy medalista Mistrzostw Świata w ju – jitsu, które odbyły się w Abu Dhabi w dniach 15 – 24.11.2019 r.

Nagroda Miasta Cieszyna dla Trenera Roku 2019:

  • Zbigniew Gryżboń, trener lekkiej atletyki osób niepełnosprawnych, którego podopieczni uczestniczyli w Mistrzostwach Świata World Para Athletics w lekkiej atletyce, które odbyły się w Dubaju w dniach 07 – 15.11.2019 r.

Nagroda Miasta Cieszyna za Sportowy Wyczyn Roku 2019:

  • Kinga Iwańska, pływaczka, która wzięła udział i zdobyła medale po raz drugi z rzędu w Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych.

Nagroda Miasta Cieszyna dla Drużyny Roku 2019:

  • Drużyna mieszanych sztuk walki Octagon Team Cieszyn, która zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej drużyn podczas Mistrzostw Europy Amatorskiego MMA 2019, które odbyły się w Sochaczewie w dniu 08.12.2019 r.

Nagroda Miasta Cieszyna za całokształt działalności sportowej:

  • Andrzej Zysek, były zawodnik i trener piłki nożnej, sędzia, ratownik, wychowawca kolonijny, organizator różnorodnych wydarzeń sportowych, działacz społeczny wspierający upowszechnianie aktywności fizycznej wśród społeczności lokalnej.

Wyróżnienie Miasta Cieszyna w dziedzinie sportu zostało przyznane:

  • Michałowi Andrzejewskiemu, trenerowi snowboardu, którego podopieczni uczestniczyli i zdobyli medale w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Pucharze Polski,
  • Arturowi Augunowi, zawodnikowi ju – jitsu, medaliście mistrzostw Polski,
  • Janowi Błaszczykowi, instruktorowi ju – jitsu i judo, którego podopieczni uczestniczyli i zdobyli medale na imprezach międzynarodowych oraz ogólnopolskich,
  • Łukaszowi Brudnemu, instruktorowi boksu, którego podopieczni uczestniczyli i zdobyli medale na imprezach ogólnopolskich,
  • Filipowi Czupilowi, zawodnikowi ju – jitsu, uczestnikowi Pucharu Europy,
  • Samancie Górniak, zawodniczce lekkiej atletyki, medalistce halowych mistrzostw Polski,
  • Annie Hernik, zawodniczce łyżwiarstwa figurowego, uczestniczce mistrzostw Polski,
  • Brajanowi Jasieniakowi, zawodnikowi snowboardu, uczestnikowi Pucharu Polski,
  • Marii Juroszek, zawodniczce siłowania na ręce, medalistce mistrzostw świata,
  • Oskarowi Kasperczykowi, zawodnikowi ju – jitsu, medaliście mistrzostw Polski,
  • Patrycji Kądziałce, zawodniczce karate, medalistce mistrzostw Polski,
  • Oliwierowi Kozłowskiemu, zawodnikowi ju – jitsu, medaliście mistrzostw Polski,
  • Paulinie Ligockiej – Andrzejewskiej, trenerowi snowboardu, której podopieczni uczestniczyli i zdobyli medale w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Pucharze Polski,
  • Mateuszowi Ligockiemu, zawodnikowi snowboardu, medaliście mistrzostw Polski,
  • Michałowi Ligockiemu, zawodnikowi i trenerowi snowboardu, uczestnikowi mistrzostw Polski, którego podopieczni uczestniczyli i zdobyli medale na imprezach międzynarodowych oraz ogólnopolskich,
  • Arkadiuszowi Lipe, zawodnikowi i trenerowi judo oraz ju – jitsu, medaliście mistrzostw Polski, którego podopieczni uczestniczyli i zdobyli medale na imprezach międzynarodowych oraz ogólnopolskich,
  • Bartoszowi Loterowi, zawodnikowi pływania, medaliście mistrzostw Polski,
  • Andrzejowi Łukasiakowi, zawodnikowi lekkiej atletyki, medaliście mistrzostw Polski,
  • Filipowi Mulawce, zawodnikowi snowboardu, uczestnikowi Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,
  • Antoniemu Olszarowi, zawodnikowi kolarstwa szosowego, medaliście mistrzostw Polski,
  • Korneli Piprek, zawodniczce ju – jitsu, medalistce mistrzostw Polski,
  • Łukaszowi Polakowi, zawodnikowi karate olimpijskiego, medaliście mistrzostw Polski,
  • Kacprowi Repetowskiemu, zawodnikowi snowboardu, uczestnikowi Pucharu Polski,
  • Katarzynie Słomce, zawodniczce lekkiej atletyki, medalistce mistrzostw Polski,
  • Wiktorowi Suchemu, zawodnikowi snowboardu, medaliście Pucharu Polski,
  • Witoldowi Sztolerowi, trenerowi pływania, którego podopieczni uczestniczyli i zdobyli medale na imprezach międzynarodowych oraz ogólnopolskich,
  • Piotrowi Szymali, trenerowi karate, którego podopieczni uczestniczyli i zdobyli medale na imprezach międzynarodowych oraz ogólnopolskich,
  • Michałowi Tadlowi, zawodnikowi snowboardu, medaliście Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,
  • Annie Tomicy, zawodniczce crosstriathlonu, uczestniczce Pucharu Europy,
  • Michałowi Wenglorzowi, zawodnikowi kolarstwa szosowego, uczestnikowi mistrzostw Polski,
  • Martynie Weres, trenerowi pływania, której podopieczni uczestniczyli i zdobyli medale na imprezach międzynarodowych oraz ogólnopolskich,
  • Mirosławowi Wernerowi, trenerowi lekkiej atletyki, którego podopieczni uczestniczyli i zdobyli medale na imprezach międzynarodowych oraz ogólnopolskich,
  • Łukaszowi Widzikowi, trenerowi pływania, którego podopieczni uczestniczyli i zdobyli medale na imprezach ogólnopolskich,
  • Mai Wysockiej, zawodniczce tańca sportowego mażoretkowego, medalistce mistrzostw Polski,
  • Alicji Zgliczyńskiej, zawodniczce ju – jitsu, medalistce mistrzostw Polski.

Zgodnie z Uchwałą Nr XXXVIII/370/17 Rady Miejskiej Cieszyna z dnia 26 października 2017 roku w sprawie ustanowienia i określenia szczegółowych zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzajów i wysokości stypendiów sportowych, nagród i wyróżnień dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe oraz nagród i wyróżnień dla trenerów i działaczy sportowych dla laureatów nagród przewidziane zostały nagrody finansowe i pamiątkowe statuetki natomiast dla wyróżnionych zostały przygotowane listy gratulacyjne. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na arenie sportowej.

Zarządzenie Nr 0050.552.2020 Burmistrza Miasta Cieszyna z dnia 18 listopada 2020 roku