Tomasz Wolff otworzy w Cieszynie szufladę z lokalnymi sekretami

W Bibliotece Miejskiej w Cieszynie zapowiada się wieczór dla tych, którzy lubią, gdy historia regionu nie stoi sztywno w gablocie, tylko żyje, zaskakuje i czasem puszcza oko 😉 23 czerwca 2026 r. o godz. 17.00 Tomasz Wolff spotka się z czytelnikami przy promocji książki Sekrety Śląska Cieszyńskiego, a rozmowę poprowadzi Joanna Wucka-Biały.
- Sekrety Śląska Cieszyńskiego wchodzą do Cieszyna bez kurzu i szkolnej patyny
- Od Kozubowej po Skoczów - książka prowadzi przez historie, które naprawdę przyciągają
- Wieczór, który może dobrze ustawić letni kalendarz czytelników
Sekrety Śląska Cieszyńskiego wchodzą do Cieszyna bez kurzu i szkolnej patyny
Tomasz Wolff to postać dobrze znana po obu stronach Olzy. Dziennikarz, od 2010 roku redaktor naczelny „Głosu”, gazety Polaków w Republice Czeskiej, laureat konkursów dziennikarskich, a prywatnie człowiek, który po pracy wybiera góry, książki i życie na Śląsku Cieszyńskim. To właśnie ten lokalny punkt widzenia widać też w jego książce - zamiast nudnego wykładu dostajemy opowieści z charakterem, pisane z wyczuciem miejsca i ludzi.
Od Kozubowej po Skoczów - książka prowadzi przez historie, które naprawdę przyciągają
W Sekretach Śląska Cieszyńskiego autor zagląda tam, gdzie zwykle nie patrzy się przy pierwszym spacerze po regionie. Jest otwarcie schroniska na Kozubowej z kiełbaską, warzonką i noclegiem w jednym z 13 pokoi, jest plan „Ziemi obiecanej”, jest Richard Pipes piszący przemówienie dla Ronalda Reagana, jest też hrabina Gabriela z Kończyc Wielkich i jej przemiana w „dobrą panią”. 📚
W książce pojawiają się też piramidy w Ustroniu, wiadukt w Zebrzydowicach, czekoladowy wafelek rozpalający wyobraźnię Islandczyków i papież w Skoczowie. A potem przychodzi jeszcze motyw szybowca, który domyka całość w stylu, jaki w lokalnych opowieściach lubi się najbardziej - z zaskoczeniem, humorem i konkretem.
Wieczór, który może dobrze ustawić letni kalendarz czytelników
To spotkanie ma szansę przypaść do gustu nie tylko miłośnikom regionaliów, ale też tym, którzy po prostu lubią opowieści o miejscu, w którym żyją. 23 czerwca 2026 r. o godz. 17.00 w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie będzie można posłuchać o ponad 30 sekretach Śląska Cieszyńskiego i zobaczyć, jak wiele lokalnych historii nadal potrafi zaskoczyć nawet stałych bywalców miasta.
Ostatnie Artykuły

Ruszył nabór do plebiscytu dla kobiet, które przełamują bariery

Dwa cieszyńskie licea zakończyły maturę bez jednej porażki

EcoHarmonogram trafia do telefonów mieszkańców Cieszyna. Odpady w jednym miejscu

Rajd Polski sparaliżuje drogi w powiecie cieszyńskim na dwa dni

W zbytkowskim przedszkolu nastąpi zmiana. Anna Franek obejmie dyrekcję

Mur nad Olzą przejdzie naprawę. Wody Polskie wskazały wykonawcę

Wakacyjne łyżwy i psycholog w jednym programie. Cieszyn stawia na ruch i profilaktykę

Ruszył nabór do Srebrnej Cieszynianki. Zgłoszenie może być tylko jedno

Rynek na jeden dzień zmieni się w eko centrum zabawy i wiedzy

Burze nad Strumieniem. IMGW ostrzega przed wiatrem i gradem

Piknik na Rynku zamieni Cieszyn w rodzinny plac pełen zabawy i ekologii

Cieszyńskie smaki i muzyka nad morzem. Delegacja pokazała się w Pucku

Cieszyńskie szkoły z najlepszymi wynikami w powiecie. Jedna placówka wyraźnie prowadzi

Dwa złota wracają do Cieszyna z ostatniego turnieju sezonu
Przydatne dane teleadresowe
- Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Strumieniu - kontakt, godziny, PSZOK
- Parafia św. Michała Archanioła w Cieszynie - kontakt, kancelaria, kościół
- Urząd Stanu Cywilnego w Chybiu - kontakt, godziny i rejestracja aktów
- Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie - kontakt, godziny i zgłaszanie usterek
- Zamek Cieszyn - kontakt, godziny zwiedzania, bilety i dojazd
- Miejski Zarząd Dróg w Skoczowie - kontakt, godziny, zajęcie pasa drogowego, targowiska
