Projekt kanalizacji przy Cieszyńskiej – projektanci odwiedzą właścicieli posesji

FOT. Gmina Strumień
W Strumieniu, Zbytkowie i Bąkowie w najbliższych dniach pojawią się osoby, które nie przychodzą z gotową decyzją, lecz z pytaniami potrzebnymi do dalszego projektowania. To ważny etap przygotowań do budowy sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie ulicy Cieszyńskiej. Przedstawiciele firmy „Alfa” z Będzina mają zebrać uzgodnienia, bez których dokumentacja nie ruszy dalej.
- Na kilku ulicach rozpoczną się techniczne uzgodnienia
- Od rozmów z właścicielami zależy dalszy przebieg inwestycji
Na kilku ulicach rozpoczną się techniczne uzgodnienia
W imieniu gminy teren odwiedzą projektanci z firmy „Alfa”, która opracowuje dokumentację dla planowanej kanalizacji sanitarnej. Chodzi o nieruchomości położone przy następujących ulicach:
- w Strumieniu – Cieszyńska, Topolowa, Lipowa, Wiśniowa, Jemiołowa, Jarzębinowa, Orzechowa i Azaliowa,
- w Zbytkowie – Wiązowa i Klonowa,
- w Bąkowie – Cieszyńska i Rybia.
To właśnie właściciele posesji z tych rejonów powinni spodziewać się kontaktu ze strony projektantów. Spotkania mają charakter roboczy i służą przede wszystkim zebraniu danych potrzebnych do przygotowania sieci w taki sposób, by później można było sprawnie przejść do kolejnych etapów inwestycji.
Od rozmów z właścicielami zależy dalszy przebieg inwestycji
Podczas wizyt przedstawiciele firmy mają ustalać między innymi przebieg projektowanej kanalizacji sanitarnej. W grę wchodzi także podpisanie porozumień, które są niezbędne do kontynuowania prac projektowych. Dla mieszkańców oznacza to, że teraz najważniejsze są jasne ustalenia dotyczące działek i sposobu poprowadzenia sieci.
Gmina Strumień apeluje o wyrozumiałość i współpracę. To zrozumiałe, bo bez uzgodnień z właścicielami nieruchomości trudno domknąć dokumentację, a tym samym przyspieszyć przygotowanie całej inwestycji. W takich projektach właśnie ten etap, choć mało widowiskowy, często decyduje o tym, czy dalsze prace pójdą bez zbędnych poprawek i opóźnień.
na podstawie: Gmina Strumień.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Gmina Strumień). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Dwa brązy dla Wichury. Wiślański chór wrócił z Cieszyna z podwójnym sukcesem

Wiślanie z nagrodami. Paweł Wąsek i szkoły wśród wyróżnionych

Ustroń podglądany na żywo. Kamery pokazują rynek, góry i bociany

Dziki coraz śmielej wychodzą do miasta. Cieszyn przypomina zasady bezpieczeństwa

Cieszyn przez kamery na żywo. Rynek i teatr w zasięgu wzroku

Biblioteka w Cieszynie zwalnia w filiach, ale książkowe życie nie cichnie

Cieszyński katalog MATEUSZ pozwala ogarnąć bibliotekę bez stania w kolejce

427 uczniów uczyło się o skórze bez mitów i internetowych skrótów

Śląska tradycja zabrzmiała mocno. Strumień uczcił też ważny jubileusz

Twardziele znów przyciągnęli góry. Cieńków zobaczył rodzinny rajd z rozmachem

Trzy dni hokeja na rolkach w Cieszynie. Finały z wolnym wstępem

Sześć medali i czwarta lokata. Cieszyński klub wraca z mocnym wynikiem

Konsultacje dla firm w Cieszynie. Chodzi o pieniądze na rozwój biznesu

W Chybiu otwarto wiadukt nad torami. Zniknął stary przejazd
Przydatne dane teleadresowe
- Centrum Edukacyjno-Kulturalne U Kossaków w Górkach Wielkich - kontakt, godziny, atrakcje
- Komisariat Policji w Ustroniu - kontakt, zgłaszanie przestępstw, bezpieczeństwo
- Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie - kontakt, godziny i zgłaszanie usterek
- Filia Biblioteki Publicznej w Cisownicy - adres, godziny otwarcia i dostępność
- Filia Biblioteczna w Kaczycach - kontakt, godziny, oferta dla dzieci
- Gazeta Ustrońska - kontakt, godziny redakcji i dojazd
