Z małych boisk do wielkich akademii - wychowankowie UKS Cieszyn robią postępy

Na piłkarskich treningach w Cieszynie widać efekty pracy, która nie zna selekcji - juniorzy z UKS Cieszyn trafiają teraz do czołowych akademii w kraju. To historia o determinacji, treningach na osiedlowych murawach i możliwościach, jakie daje lokalny klub. Dla miasta to sygnał, że inwestycja w rozwój młodzieży procentuje na arenie ogólnopolskiej. Relacja przedstawia, kto już zrobił krok dalej i dokąd powędrował.
- Jak UKS Cieszyn otwiera drzwi do dalszej kariery piłkarskiej
- Z Cieszyna na boiska regionu - gdzie grają wychowankowie teraz
Jak UKS Cieszyn otwiera drzwi do dalszej kariery piłkarskiej
UKS Cieszyn podkreśla, że jego model pracy nie opiera się na wstępnej selekcji - każdy ma szansę rozwijać się na treningach. Taka otwartość przynosi owoce widoczne w listach transferów do akademii: z klubu odchodzą zawodnicy, którzy wyróżnili się determinacją i konsekwencją w treningu. Według informacji przekazanych przez klub, kolejni wychowankowie wkrótce wezmą udział w konsultacjach i testach, co otworzy przed nimi następne możliwości.
Poniżej zestawienie zawodników, którzy dzięki pracy w UKS Cieszyn trafili do akademii lub klubów seniorskich:
- Arkadiusz Nogły - FK Trzyniec
- Oliwier Wojtala - APN SMS Tychy
- Marcel Dziadek - TS Podbeskidzie Bielsko-Biała
- Igor Zielke - TS Podbeskidzie Bielsko-Biała
- Cezary Leśniak - TS Podbeskidzie Bielsko-Biała
- Jakub Rożnowski - GKS Jastrzębie
- Paulina Puda - GKS Katowice
- Jan Pasterny - KGHM Zagłębie Lubin
Klub zaznacza, że to duże wyróżnienie dla struktur szkoleniowych - w praktyce efekt codziennej pracy trenerów z dziećmi i młodzieżą, ale też dowód na to, że rozwój talentów może odbywać się lokalnie.
Z Cieszyna na boiska regionu - gdzie grają wychowankowie teraz
Oprócz transferów do akademii młodzieżowych, wychowankowie UKS Cieszyn znajdują miejsce w seniorskich zespołach regionu, co pozwala im kontynuować rozwój na różnych szczeblach rozgrywek. Wśród nich są:
- Jakub Niedzielski - Tempo Puńców
- Damian Łopatkiewicz - Tempo Puńców
- Samuel Matuszny - Tempo Puńców
- Igor Kaźmierczak - Beskid Skoczów
Dla rodziców i młodych zawodników z Cieszyna to konkretna informacja: droga do gry na wyższym poziomie nie musi prowadzić przez prestiżowe nabory od razu - systematyczna praca i widoczny postęp są równie ważne. UKS Cieszyn zapowiada kolejne testy i konsultacje, więc warto śledzić działania klubu, by dowiedzieć się o możliwościach udziału w treningach i ewentualnych sprawdzianach.
Na koniec warto zauważyć, że to także impuls dla lokalnych boisk i współpracy szkoleniowej - im więcej młodych piłkarzy znajduje swoje miejsce w strukturach krajowych, tym większa szansa, że kolejni początkujący zobaczą realną ścieżkę rozwoju tu, w Cieszynie.
na podstawie: Sport Cieszyn.
Autor: krystian

