Nowa Zielona Pracownia w II Liceum Kopernika przynosi VR i ekologiczne wyposażenie

W dawnej sali geografii powstała przestrzeń, która ma zmienić sposób prowadzenia lekcji w Cieszynie. W szkolnej pracowni pojawiły się nowoczesne pomoce i gogle VR, a otwarcie zgromadziło przedstawicieli powiatu i nauczycieli. Miejsce ma zachęcać do kreatywności, badań i postaw proekologicznych.
- Zielona Pracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika
- Wsparcie i uroczystość w Cieszynie
Zielona Pracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika
Dawna sala geograficzna zyskała nowe funkcje: teraz to nowoczesna, estetyczna i ekologiczna przestrzeń dydaktyczna służąca do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem multimediów. Pracownia została wyposażona m.in. w urządzenia multimedialne oraz gogle VR, które mają poszerzyć pole doświadczeń uczniów i ułatwić naukę poprzez wirtualne prezentacje i symulacje. Podczas otwarcia odbyła się pokazowa lekcja geografii, podczas której zaprezentowano zakupione narzędzia oraz materiały wspierające zajęcia terenowe i projektowe.
Wsparcie i uroczystość w Cieszynie
Inwestycja powstała przy udziale Powiatu Cieszyńskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, a otwarcie uświetniło symboliczne przecięcie wstęgi. W imieniu powiatu obecni byli Stanisław Kubicius, Danuta Łabaj oraz Michał Rajwa. W trakcie wydarzenia podziękowano osobom zaangażowanym w realizację projektu oraz zaprezentowano wyniki szkolnego konkursu fotograficznego Jesienne Refleksje: Eko-spacer po okolicy, z którego wybrano najciekawsze prace.
na podstawie: Powiat Cieszyn.
Autor: krystian

