Wakacyjne podróże z biblioteką odkryj Finlandię kajakiem i pieszo z Wiolettą Maroszek

Biblioteka Miejska w Cieszynie zaprasza na wyjątkową podróż do serca fińskiej przyrody. Już 27 sierpnia 2025 roku mieszkańcy miasta będą mogli poznać uroki Finlandii z perspektywy kajaka i pieszych wędrówek, odkrywając tajemnice krainy tysiąca jezior i dzikich lasów.
- Wakacyjne spotkanie w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie z Wiolettą Maroszek
- Cieszyniacy mogą odkrywać świat dzięki pasji lokalnej podróżniczki
Wakacyjne spotkanie w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie z Wiolettą Maroszek
Już pod koniec sierpnia Biblioteka Miejska w Cieszynie zaprosi wszystkich miłośników podróży i przyrody na niezwykłe wydarzenie w ramach cyklu „Wakacyjne podróże z biblioteką”. W środę, 27 sierpnia 2025 roku o godzinie 17:00, Wioletta Maroszek – doświadczona podróżniczka i pasjonatka aktywnego spędzania czasu – opowie o swojej jesiennej wyprawie do Finlandii. Spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki, a jego tematem będzie fascynująca przyroda tego północnego kraju.
Finlandia to nie tylko ojczyzna świętego Mikołaja i Muminków, ale przede wszystkim miejsce pełne dziewiczych lasów oraz rozległych jezior. Podczas prelekcji uczestnicy poznają niezwykłe krajobrazy Parku Narodowego Kolovesi, gdzie Wioletta przemierzała wodne szlaki kajakiem, a także słynny Szlak Niedźwiedzia – trasa piesza na pograniczu Laponii i Ostrobotni Północnej. Opowieść wzbogacona będzie o barwne relacje z kontaktu z dziką naturą, w tym spotkań z reniferami na dalekiej północy.
Cieszyniacy mogą odkrywać świat dzięki pasji lokalnej podróżniczki
Wioletta Maroszek to osoba, która swoją energią i zamiłowaniem do odkrywania nowych miejsc inspiruje innych do aktywności i poznawania świata. Jej doświadczenia obejmują m.in. ponad roczną rowerową wyprawę po Azji, podczas której poznawała życie codzienne mieszkańców oraz ich otoczenie. Z ponad 70 odwiedzonymi krajami na koncie, Wioletta zachęca do niskobudżetowych podróży jako sposobu na prawdziwe zanurzenie się w kulturze i naturze odwiedzanych miejsc.
Spotkanie organizowane przez cieszyńską bibliotekę jest częścią projektu finansowanego ze środków gminy Cieszyn pod nazwą „Działania profilaktyczne i edukacyjne w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie”. To doskonała okazja dla mieszkańców miasta, by poszerzyć horyzonty bez konieczności dalekich wyjazdów.
Warto już dziś zaplanować udział w wydarzeniu – start o godzinie 17:00 27 sierpnia 2025 roku. Szczegóły dotyczące zapisów można uzyskać bezpośrednio w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie.
Na podstawie: Biblioteka Miejska Cieszyn
Ostatnie Artykuły

Pieniądze na deszczówkę. Nabór ruszył i sięga 8 tysięcy złotych

Literacki spacer, po którym młodzi autorzy weszli na podium

Baseny Wisła wracają na lato. Cennik już jest, a nowości dopiero nadchodzą

Mecz, quizy i lampki rowerowe. W Wiśle uczono bezpieczeństwa inaczej

Wakacje bez biletu w Cieszynie. Darmowe przejazdy dla młodych pasażerów

Na ul. ks. Mocko ruch zwęzi się do jednego pasa. Będzie objazd

W strumieńskiej podstawówce nowy dyrektor. Zna szkołę od środka

W Wiśle padły życzenia dla ojców. Ważny gest przed Dniem Ojca

Mocniejsze zapachy przy oczyszczalni w Skoczowie. Trwają prace techniczne

Paweł Cieślar pokaże w Wiśle książkę pełną gwary i beskidzkich historii

Młodzi pływacy z MarioSport wracają z Raciborza z trzema medalami

W Wiśle dzieci poznawały świat poza klasą. Czekolada i historia na pierwszym planie

Śląsk Cieszyński w Pradze. Wino, rowery i góralskie akcenty przyciągnęły uwagę

W powiecie cieszyńskim trwa inwestycyjny maraton. 83 zadania w planie
Przydatne dane teleadresowe
- ZUS Inspektorat w Cieszynie - kontakt, godziny, rezerwacja wizyty
- Zakład Budżetowy Gospodarki Komunalnej w Brennej - kontakt, godziny, PSZOK
- SKO-EKO Skoczów - kontakt, godziny, cennik ścieków i PSZOK
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Istebnej - kontakt, świadczenia, godziny
- Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie - bilety, godziny kasy, dojazd
- Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Pogórzu - kontakt, przyjęcie, opłaty i usługi
