KPP w Cieszynie: Trzy wypadki rowerowe i zderzenie z motocyklem w weekend
Miniony weekend przyniósł aż cztery poważne zdarzenia drogowe z udziałem rowerzystów i motocyklistów, które miały miejsce na lokalnych drogach. Policja apeluje o zwiększoną ostrożność i trzeźwość na drodze, by uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

Wypadek na ulicy Bielskiej: Samochód kontra motocykl

Pierwsze z weekendowych zdarzeń miało miejsce w piątek na ulicy Bielskiej. Kierowca BMW, 32-letni mieszkaniec Cieszyna, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 25-letniemu motocykliście. W wyniku tego wypadku zarówno kierowca jednośladu, jak i jego pasażerka doznali obrażeń i musieli zostać przetransportowani do szpitala. Na szczęście, obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, co potwierdziły badania przeprowadzone przez policję.

Rowerzysta poszkodowany w Koniakowie

W sobotę doszło do kolejnego wypadku, tym razem w Koniakowie. Kierowca fiata nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 37-letniemu rowerzyście z Bierunia, co doprowadziło do kolizji. Ranny cyklista został przewieziony do szpitala. Podobnie jak w piątkowym wypadku, uczestnicy tego zdarzenia również byli trzeźwi.

Niedziela pełna wypadków: Dwa zdarzenia z udziałem rowerzystów

Niedziela okazała się najbardziej pechowym dniem dla rowerzystów. W Ochabach Małych, na ulicy Strażackiej, 38-letni mieszkaniec Tychów nie zachował obowiązku ruchu prawostronnego, co doprowadziło do zderzenia z 48-letnim rowerzystą z Wodzisławia Śląskiego. Poszkodowany został przewieziony do szpitala w wyniku odniesionych obrażeń.

Kolejny wypadek miał miejsce w Ustroniu na ulicy Krzywaniec. 62-letni rowerzysta z Niemiec, będący pod wpływem alkoholu (niespełna promil w wydychanym powietrzu), zderzył się czołowo z prawidłowo jadącą 58-letnią kobietą. Oboje uczestnicy tego zdarzenia zostali przetransportowani do szpitala.

Apel o ostrożność i trzeźwość na drogach

Policja podkreśla, że wszystkie te zdarzenia będą przedmiotem dokładnych postępowań mających na celu ustalenie szczegółowych okoliczności. Każdy uczestnik ruchu drogowego, niezależnie od rodzaju pojazdu, którym się porusza, powinien zachować pełną koncentrację i ostrożność. Szczególnie istotne jest, aby unikać jazdy pod wpływem alkoholu, ponieważ konsekwencje mogą być tragiczne.

Rower to świetny środek transportu i forma rekreacji, ale wymaga od nas odpowiedzialności i rozwagi. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a nasze działania mogą mieć wpływ na innych uczestników ruchu. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo i innych, by uniknąć niepotrzebnych tragedii.


Wg inf z: KPP w Cieszynie