Policja ujawnia: 78 przypadków przekroczenia prędkości w Cieszynie
W miniony piątek na terenie całego kraju odbyły się działania policyjne pod nazwą „Prędkość”, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Cieszyńska drogówka aktywnie uczestniczyła w tej akcji, ujawniając liczne przypadki przekroczenia prędkości.
  1. Policjanci cieszyńskiej drogówki ujawnili 78 przypadków przekroczenia prędkości.
  2. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
  3. Kontrole przeprowadzano przy użyciu wideorejestratorów i radarów.
  4. Policja apeluje o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze.

W ramach akcji „Prędkość” funkcjonariusze cieszyńskiej drogówki przeprowadzili kontrole prędkości przy użyciu zaawansowanych technologicznie urządzeń, takich jak wideorejestratory i radarowe mierniki prędkości. W efekcie skontrolowano 78 kierowców, z których większość została ukarana mandatami. W 8 przypadkach policjanci ograniczyli się do pouczeń.

Przekraczanie dozwolonej prędkości jest jednym z najczęstszych wykroczeń na drogach, które może prowadzić do tragicznych konsekwencji. Jak podkreślają policjanci, zbyt szybka jazda może skutkować nie tylko uszkodzeniem pojazdów, ale także utratą życia przez kierowców, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. „Zmniejszenie prędkości wbrew pozorom nie opóźni zbytnio dotarcia na miejsce przeznaczenia - a może znacząco poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego” – apelują funkcjonariusze.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego cieszyńskiej komendy, podobnie jak ich koledzy z całego kraju, prowadzili działania mające na celu zwiększenie świadomości kierowców na temat zagrożeń wynikających z nadmiernej prędkości. „Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Ale co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego?” – pytają retorycznie mundurowi, przypominając o konieczności dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Dostosowanie prędkości do ograniczeń i warunków drogowych jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. Pamiętajmy, że kilka minut zaoszczędzonej jazdy nie jest warte ryzyka utraty zdrowia czy życia.


Źródło: KPP w Cieszynie