Jak wybrać profesjonalne usługi odzyskiwania danych?

Wiele sytuacji losowych, które mają miejsce w naszym życiu, prowadzi do utraty niezwykle cennych dla nas danych, które przechowywane są na wielu, różnych nośnikach pamięci. Bezcenne zdjęcia, pliki czy inne ważne dla nas dokumenty, możemy odzyskać nawet w sytuacjach, które wydają się być nie do uratowania. Odzyskanie danych z karty pamięci microSD, której nie czyta aparat bądź kamera również jest możliwe. Dysk przenośny, który pyta o sformatowanie, zalany laptop, który przestał działać i na pozór przypadek beznadziejny nie musi oznaczać końca historii. Skorzystaj z profesjonalnych usług odzysku danych, które uratują Twoje najcenniejsze wspomnienia, zdjęcia, dźwięki czy ważne, służbowe dokumenty.

Jak wybrać profesjonalne usługi odzyskiwania danych? Na jakie elementy warto zwrócić uwagę?

Na rynku wiele przedsiębiorstw oferuje swoje usługi odzyskiwania utraconych danych. By jednak zlecona usługa była gwarancją zadowolenia, należy zwrócić uwagę na trzy, szczególnie ważne kwestię:

  1. Bezpieczeństwo. Nie ma tu znacznia typ i rodzaj danych. Magazynowanie czy przechowywanie powinny odbywać się w sposób nienaruszający integralności danych. 
  2. Wycena. Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z usługi odzysku danych, należy mieć świadomość ceny oraz uzyskanego efektu końcowego. Profesjonalne laboratoria odzysku danych zazwyczaj oferują diagnozę i wycenę na swój koszt.
  3. Doradztwo. W celu skorzystania z najwyższej klasy usług, szukać należy laboratoriów, które specjalizują się głównie w odzyskaniu danych. Unikać należy serwisów oferujących wiele, różnorodnych usług. Dlaczego to tak ważne? Nieumiejętność odzyskiwania naszych danych może uniemożliwić ich przywrócenie bądź kilkukrotnie zwiększyć pierwotnie założony koszt.

Dlaczego warto wybrać laboratorium odzysku danych specjalizujący się tylko w tej dziedzinie?

Afio - laboratorium odzyskiwania danych w Warszawie dysponuje niezbędnymi narzędziami oraz specjalistycznym oprogramowaniem do wykonania usług z zakresu odzyskania danych z kart pamięci oraz dysków twardych. Wiąże się to ze skutecznością działania w szczególnie trudnych przypadkach.

Najczęstszą przyczyną awarii jest nieuwaga użytkowników prowadząca do uszkodzeń mechanicznych, np. zalanie dysku, telefonu, złamanie karty microSD a nawet rozjechania sprzętów elektronicznych. Częstą przyczyną usterek są także błędy urządzeń na skutek eksploatacji kontrolerów w pamięciach monolitycznych lub na płytkach PCB, do których wlutowane są kości pamięci. Ten typ awarii dotyczy kart SD oraz dysków SSD i NVMe. By móc skutecznie odzyskać dane w tego typu przypadkach, koniecznym jest wieloletnie doświadczenie, specjalistyczna wiedza, jak również użycie adapterów oraz oprogramowania, które pozwala na odtworzenie kontrolera niedostępnego lub nieopłacalnego dla indywidualnego użytkownika.

Cena za wykonaną usługę uzależniona jest od rodzaju uszkodzenia, trybu ekspertyzy, która dla przypadków w opcji standardowej jest darmowa oraz samego nośnika.

Z jakich nośników możemy odzyskać nasze dane?

Nasze utracone dane możemy odzyskać z:

  • Pamięci przenośnej - Kart SD (CompactFlash – CF Secure Digital – SD (miniSD, microSD, SDIO, SDHC), MultiMedia Card – MMC Memory Stick – MS xD-Picture Card – xD, Karty SD XQD),
  • Pendrive (pamięć uszkodzona mechanicznie, np. połamany wtyk USB, złamana płytka PCB oraz uszkodzona elektronicznie, np. prośba o sformatowanie czy brak wykrywania nośnika pamięci w komputerze),
  • Macierzy RAID (domowe serwery multimedialne NAS lub serwery z macierzami RAID 4-6 i ich pochodne).
  • Dysków twardych, uszkodzonych mechaniczne bądź elektronicznie.

Dodatkowo Laboratorium odzyskiwania danych świadczy usługi z zakresu kasowania danych, utylizacji dysków twardych dysków HDD / SDD / NVMe, utylizacji telefonów komórkowych, pendrive, kart pamięci bez możliwości odzyskania danych. Usługi wykonywane są najczęściej w celach przedsprzedażowych, porządkowych bądź wynikający z obowiązków nałożonych przepisani prawnymi.

Pragniesz odzyskać dane? Skorzystaj z profesjonalnych usług laboratorium odzyskiwania danych https://afio.pl, oferującej darmową wycenę. Firma działa na terenie województwa mazowieckiego, realizując zamówienia na terenie całej Polski. Nie zwlekaj!