Antykwariaty, targi staroci, ogłoszenia Cieszyn. Gdzie szukać używanych przedmiotów w Cieszynie?

Cieszyn to piękne miasteczko o bajecznej, historycznej zabudowie, sąsiadujące z Czechami i mogące pochwalić się między innymi zabytkową uczelnią. Tego starodawnego ducha podkreślają dodatkowo liczne targi staroci czy stoiska z używanymi rzeczami, gdzie można kupić sporo ciekawych rzeczy. Gdzie jeszcze można znaleźć używane przedmioty w Cieszynie?

Ogłoszenia internetowe Cieszyn

Jeśli jesteś fanem zabytkowych przedmiotów, lub po prostu dobrze działających sprzętów z drugiej ręki, warto odwiedzić różnego rodzaju serwisy ogłoszeniowe. Rzeczy, dostępne w sieci możesz odebrać stacjonarnie lub umówić się na wysyłkę. Interesujące używane przedmioty z Cieszyna, kupisz dzięki ogłoszeniom ze Sprzedajemy.pl, gdzie możesz natrafić na prawdziwe cenowe okazje. Korzystając z tego rodzaju stron, masz możliwość dokładnego przejrzenia oferty i wybrania czegoś specjalnie dla siebie. Jeśli chodzi o przedmioty z Cieszyna, wielu wystawiających oferuje odbiór osobisty, co jest bezpieczną opcją i pozwala na zapoznanie się ze stanem danej rzeczy, zanim zdecydujemy się na jej kupno.
Ciekawe ogłoszenia można śledzić także na różnych stronach lokalnych, a także grupach na Facebooku, które zrzeszają miłośników używanych przedmiotów – często lokalnie.

Targi staroci w Cieszynie

Jeśli preferujesz bardziej tradycyjną formę zakupów, a ze znajdowaniem przedmiotów w sieci nie jest Ci po drodze, definitywnie powinieneś odwiedzić w Cieszynie targ staroci. Jest to wydarzenie, które odbywa się cyklicznie, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, na cieszyńskim rynku. Znajdziesz tutaj antyki, stare książki, płyty i wszystkie inne bibeloty, o których mógłbyś tylko pomarzyć. Swoje stoiska mają tutaj zarówno stali wystawcy, jak i nowe osoby, które chcą zaprezentować swój inwentarz. Cieszyńskie targi staroci to również okazja do zaprezentowania swoich dzieł dla różnych lokalnych artystów. Jeśli będziesz miał szczęście, kupisz tutaj również specjały kuchni regionalnej.

Antykwariaty i second-handy w Cieszynie

Dla miłośników literatury, najważniejsze w kwestii przedmiotów używanych będą oczywiście książki. Cieszyn, jak przystało na artystyczne miasto, miejsc, w których można je kupić, oferuje całkiem sporo. Niektóre z nich, oprócz książek proponują także stare meble. Najpopularniejsze miejsca w Cieszynie to sklep „ANTYKb”, mieszczący się na ulicy Frysztackiej, oraz Antyki „Helena”, który znajduje się na ulicy Jana Michejdy.
W Cieszynie znajdziemy również sporo second-handów, potocznie zwanych lumpeksami. Warto wymienić duży sklep odzieżowy Biga, który mieści się tuż przy dworcu autobusowym na ulicy Stawowej, a także sklep „GREG”, znajdujący się blisko pierwszego wymienionego przez nas antykwariatu, na ulicy Frysztackiej. Inne warte wymienienia sklepy z odzieżą używaną to „Gapi” odzież używana na alei Jana Łyska, a także sklep „Sonia", na ulicy Bielskiej.
To tylko niektóre miejsca, jakie ma do zaoferowania Miasto Trzech Braci. Warto pochodzić nieco po brukowanych uliczkach i znaleźć swój własny, ulubiony sklepik ze starociami.