Modne krzesła barowe do aneksu kuchennego

Szukasz wygodnych i stylowych krzeseł barowych do swojego aneksu kuchennego? Sprawdź najciekawsze modele, które można obecnie kupić w sklepach!

Hokery w stylu loft – drewno i metal

Styl loft jest jednym z najczęściej wybieranych stylów aranżacji wnętrz w domach i mieszkaniach. Doskonale nadaje się on również do kuchni oraz do aneksów kuchennych. Wyróżnia się wykorzystaniem elementów przemysłowych – industrialnych, które nawiązują swoim wyglądem do dawnych manufaktur.

Hokery w stylu industrialnym wykorzystują najczęściej dwa główne materiały – drewno oraz metal. Znakomitym wyborem będzie hoker bazujący na czarnej metalowej ramie o geometrycznym kształcie, który wykończony jest drewnianym siedziskiem. Takie zestawienie natychmiast przyciąga wzrok!

Hokery glamour – miękkość weluru

Kolejnym pomysłem na modne krzesła barowe do aneksu kuchennego to hokery glamour, które wykończone są z użyciem przyjemnego w dotyku weluru – aksamitu. Materiał ten efektownie odbija światło i daje efekt głębi.

Hoker welurowy wykończony detalami jak pikowanie w stylu Chesterfield wygląda bardzo szykownie i idealnie wpisuje się w pałacową elegancję stylu glamour. Najczęściej kupowane są krzesła barowe z tapicerkami w kolorach beżowym, szarym, fioletowym, szmaragdowym. Ciekawym detalem będzie również znajdujący się z tyłu oparcia uchwyt w kształcie metalowej kołatki.

Hokery klasyczne – tradycyjny styl i materiały

Gdy chcesz zdecydować się na urządzenie kuchni w stylu klasycznym, w takim przypadku dobierz do niej dopasowane hokery wykonane z drewna.

Doskonałym wyborem będą hokery w drewnie w ciemnych odcieniach, które wykończone są za pomocą miękkich tapicerek z pikowaniem. Tego typu modele świetnie nadają się do kuchni, w których króluje tradycja!

Hokery rustykalne – wiejski urok

Rustykalna kuchnia jest bardzo przytulna, dlatego należy dobrać do niej również odpowiednie krzesła barowe. Najczęściej wybierane są wtedy krzesła drewniane, które wyróżniają się wiejskim stylem.

Do rustykalnego wnętrza warto wybrać krzesła wykonane całkowicie z drewna, z efektownymi detalami, na przykład jak deseczki ułożone w kształt litery X na oparciu czy frezowane nogi.

Hokery skandynawskie – kuchnia w stylu scandi

Gdy urządzasz kuchnię w skandynawskim stylu, wybierz do niej hokery, które wykonane są z drewna. Krzesła w tym stylu mogą być też uzupełnione o dodatkowe elementy, na przykład z tworzywa sztucznego.

Świetnym wyborem mogą być krzesła barowe z drewnianymi nóżkami, które uzupełnione są siedzisko wykonane z tworzywa sztucznego, na przykład w białym kolorze. Do skandynawskich wnętrz świetnie pasują też hokery rustykalne.