Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Cieszyn

Alkomat – dobry pomysł na prezent!

Problem z wymyśleniem pomysłu na prezent dotyczy większości osób. Duża ilość okazji do obdarowywania bliskich często powoduje, że ciężko jest wymyślić kolejny udany podarunek. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji może być alkomat. To prezent, który sprawdzi się właściwie dla każdej osoby, posiadającej prawo jazdy. Kto będzie zadowolony z takiego urządzenia i jaki model wybrać?

Dobry pomysł na prezent dla każdego

Akomat jest dobrym pomysłem na prezent bez względu na okazję i można go podarować na święta, urodziny, czy jubileusz ważnego wydarzenia. To również doskonały pomysł na prezent z okazji zdania egzaminu na prawo jazdy, podjęcia pracy jako zawodowy kierowca czy zakupu pierwszego auta – w końcu odpowiedzialność u kierowcy to podstawa! Co więcej, takie urządzenie dobrze sprawdzi się dla każdego.: mężczyzny, kobiety, dziadka, taty, mamy, czy przyjaciółki. Można je zakupić w profesjonalnym sklepie neomaniak.pl. Wynika to z faktu, że to urządzenie przydatne jest w wielu różnych sytuacjach:

  • gdy chce się prowadzić auto, a wcześniej piło się alkohol;
  • na wyprawie na narty, gdzie trzeźwość jest niezbędna dla bezpieczeństwa;
  • na urlopie;
  • na weselu;
  • podczas uprawiania sportów wodnych.

Rodzaje alkotestów

Wybór urządzenia powinien być uzależniony nie tylko od ceny urządzenia, ale również jego rodzaju. Ma to bowiem wpływ na sposób użytkowania oraz częstotliwość wykonywania kalibracji urządzenia. Sprzęt ten dzieli się przede wszystkim ze względu na rodzaj zastosowanego sensora. To właśnie ta część odpowiada za pomiar zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Do użytku domowego wykorzystuje się sensory półprzewodnikowe i elektrochemiczne.

Sensory półprzewodnikowe

Sensory półprzewodnikowe to najtańsze, a co za tym idzie również najpopularniejsze modele. Sensor ten jest bardziej czuły na różne zmienne, a to oznacza, że wymaga on częstszej kalibracji (zazwyczaj co 6 lub 12 miesięcy) i przestrzegania pewnych zasad, aby wyniki były wiarygodne.Najważniejsze jest, aby:

  • nie wykonywać pomiaru przez 30 minut od spożycia alkoholu;
  • nie przeprowadzać badania przez 20 minut od zjedzenia posiłku i palenia tytoniu;
  • zachować co najmniej 15 minut przerwy pomiędzy kolejnymi pomiarami.Zasady te nie są bardzo kłopotliwe, a pozwalają na zachowanie wiarygodności wyników.

Sensory elektrochemiczne

Ten rodzaj alkotestów jest zdecydowanie droższy, ale sensor jest mniej czuły na inne substancje, a to oznacza, że użytkowanie jest prostsze. Warto jednak przemyśleć, czy obdarowywanej osobie jest potrzebny taki drogi model.