Dane strukturalne w witrynie internetowej

Posiadanie własnej strony internetowej daje całe spektrum korzyści dla każdej firmy, niezależnie od jej wielkości oraz branży. Miejsce w sieci pozwala na zaoferowanie swoich produktów i usług większej liczbie klientów. Obecnie przecież z Internetu korzysta niemal każdy, również ludzie starsi, tak naprawdę nie ma żadnych przeciwwskazań, ani barier. Docelowi odbiorcy z całą pewnością docenią wszystkie starania do stworzenia idealnej witryny, z przyjazną dla oka grafiką. W ten sposób można promować swoją działalność i w konsekwencji liczyć na wzrost przychodów.

Dane strukturalne na stronie internetowej

Wszystkie dane zawarte na stronie internetowej muszą być uporządkowane i oznaczone. Wszelkie fragmenty kodów oraz znaczniki są znane pod pojęciem danych strukturalnych, dzięki nim treści na stronie są o wiele lepiej oznaczone i zrozumiane przez roboty indeksujące. Wspomniane powyżej dane strukturalne są implementowane za pomocą mikrodanych, atrybutów znaczników oraz kodów JSON-LD. Wszystkie dane, które są wdrożone w sposób prawidłowy dają witrynie znacznie więcej korzyści, niż w przypadkach, gdy pojawiają się w nich braki lub nieprawidłowości. Internauta poza zdjęciami lub opisami produktów i usług, widzi również stany magazynowe, oceny pochodzące od klientów, czy wymiary i wagi konkretnych produktów. Zakłada się konieczność wskazywania na dane strukturalne, ponieważ wówczas Google traktuje stronę jako bardziej profesjonalną i zrozumianą. W ślad za tym idą wyniki pod względem ilości nowych kliknięć, zainteresowanie odbiorców zatem proporcjonalnie rośnie. DevaGroup https://www.devagroup.pl/pozycjonowanie-katowice w każdym zleconym tworzeniu stron dokłada starań, by w gotowych projektach nie zabrakło żadnego koniecznego elementu.

Skuteczność pozycjonowania stron przy wdrożeniu danych strukturalnych

Umieszczenie w witrynie danych strukturalnych wymaga naturalnie ogromnej wiedzy i doświadczenia w zakresie języka HTML. Powyżej wskazano sposoby na wdrażanie danych, warto poznać ich krótkie charakterystyki. Pierwszym są mikrodane, które zawiera się bezpośrednio w kodzie HTML, każdego elementu strony internetowej. W zależności od branży danej firmy dane te mogą dotyczyć cen, wymiarów, rodzajów świadczonych usług i tak dalej. Sposobem implementacji, nieco podobnym do mikrodanych jest RDF. Różnica polega na rodzaju składni, tutaj za ich stworzenie odpowiada WC3. Ostatnim ze sposobów jest JSON-LD, który jest najbardziej uniwersalnym formatem przechowywanie i prezentowania zawartych danych. Wdrożone rozwiązanie pozwala na zachowywanie odpowiedniego poziomu komunikacji pomiędzy konkretnymi aplikacjami. Jest to bardzo ważna funkcja, zwłaszcza gdy te aplikacje stworzone są w innych językach. Ten sposób jest najlepszych dla robotów działających w wyszukiwarkach. W tym przypadku nie dokonuje się ponadto oznaczeń osobnych elementów, a jedynie ich komplet w zakresie jednego podstrony. Zanim jednak zaimplementuje się dane strukturalne, należy wiedzieć, które generują wymierne korzyści dla całej strony internetowej.

Skuteczność pozycjonowania stron przy wdrożeniu danych strukturalnych