Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Cieszyn

Jak wybrać assistance na wyjazd za granicę?

Wypadki i awarie zdarzają się wszędzie. Jeśli mają one miejsce blisko Twojego miasta, zazwyczaj można skorzystać z pomocy bliskich osób lub zaprzyjaźnionych firm. Problem pojawia się w sytuacji, gdy do zdarzenia dojdzie za granicą. Z tego powodu wiele towarzystw ubezpieczeniowych udostępnia oferty pozwalające na zabezpieczenie się podczas dalekich wyjazdów. Jak działa assistance za granicą i jak wybrać najlepszy pakiet?

Zakres assistance na wyjazd za granicę

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na wybór konkretnego pakietu assistance jest jego zakres. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje bowiem nieco inne usługi w razie wystąpienia zdarzenia. Na rynku znaleźć można pakiety podstawowe oraz takie, które nie uwzględniają limitu kilometrów i pozwalają na skorzystanie z wielu opcji niedostępnych w standardowych zestawach.

Zazwyczaj pomoc wynikająca z pakietu assistance jest dostępna w dwóch przypadkach – kradzieży lub unieruchomienia pojazdu w wyniku wypadku bądź awarii. Wówczas kierowca może liczyć na:

 • holowanie,
 • pomoc tłumacza,
 • pomoc prawną,
 • naprawę na miejscu,
 • organizację i pokrycie kosztów leczenia,
 • załatwienie auta zastępczego,
 • ochronę bagażu.

Wymienione formy pomocy są dostępne w assistance podstawowym. W skład rozbudowanych, a więc także droższych, pakietów wchodzą również następujące opcje:

 • transport ciał zmarłych pasażerów do Polski,
 • transport medyczny,
 • dostarczenie paliwa,
 • pokrycie kosztów noclegu w hotelu w razie unieruchomienia auta,
 • organizacja transportu do domu lub celu podróży.

Niektóre firmy mogą proponować także inne rozszerzenia, na przykład zapewnienie opieki nad dziećmi lub zwierzętami w razie konieczności pobytu w szpitalu. Wszystko zależy wyłącznie od szczegółów oferty danego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Więcej o pakiecie assistance za granicą i jego zakresie dowiesz się tutaj: https://rankomat.pl/samochod/assistance-za-granica.

Jaki pakiet assistance za granicą wybrać?

Na rynku pojawia się coraz więcej ofert krótkoterminowych pakietów assistance. Opcje podstawowe są znacznie tańsze niż rozszerzone, jednak zapewniają one mniejszy zakres pomocy w razie jakiegokolwiek zdarzenia. Jeśli zależy Ci na tym, by podczas wypadku móc skorzystać z kompleksowych usług i pokrycia kosztów noclegu lub powrotu do Polski, konieczne jest wykupienie rozbudowanej oferty.

Przed wyborem konkretnego pakietu assistance warto porównać dostępne opcje. Zdarza się, że dane towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje szerszy zakres w tej samej cenie. Podczas szukania odpowiedniej oferty najlepiej sprawdzą się internetowe porównywarki, takie jak https://rankomat.pl. Strony tego typu zestawiają wiele propozycji czołowych firm na rynku, dzięki czemu można w łatwy sposób porównać ceny i zakres pakietów przed wybraniem konkretnej polisy. Takie rozwiązanie znacznie skraca czas szukania odpowiedniego ubezpieczenia i sprawia, że wszystkie niezbędne formalności załatwisz zupełnie bez wychodzenia z domu.