Wirtualne biuro - idealne rozwiązanie dla cyfrowych nomadów?

Ku zadowoleniu zwolenników innowacji oraz digitalizacji kolejną z dziedzin naszego życia jesteśmy w stanie przenieść do wirtualnej rzeczywistości. Mowa tutaj o outsourcingu powierzchni biurowej, czyli wirtualnym biurze. Rozwiązanie to wydaje się być idealne dla sektora usług, a w szczególności freelancerów pracujących zdalnie. Może się okazać równie pomocne na samym początku działalności, gdy liczymy każdą wydaną złotówkę. Adres naszej firmy pełni wreszcie funkcję również wizerunkową. Dzięki wirtualnemu biurze adres na Alejach Jerozolimskich staje się coraz bardziej osiągalny.

Jak działa?

Po wykupieniu usługi mamy prawo do zarejestrowania naszej firmy pod wykupionym adresem. Od tego momentu adres ten staje się również adresem do korespondencji. Obsługa wirtualnego biura polega również na zarządzaniu korespondencją. Wygodną opcją jest wysyłanie powiadomienia przez wirtualne biuro w momencie otrzymania naszej poczty. Często możemy również liczyć na skan danego pisma w przypadku, gdy nie możemy danego dnia pojawić się w biurze.

W dobie wszechobecnych aplikacji, skanowania kodów kreskowych, kodów QR istotną kwestią jest dostęp do podstawowych sprzętów biurowych umożliwiających skan lub drukowanie.

Dla kogo?

W procesie zakładania własnego przedsiębiorstwa nieodłącznym elementem jest podanie jego siedziby. Kwestia ta będzie przybierała różne oblicza zależnie od branży. Przykładowo firmy produkcyjne swoje położenie będą detrminowały dostępnością/możliwością wybudowania hali produkcyjnej. Zupełnie jednak inaczej będzie to wyglądało w przypadku firmy z sektora usług, a w szczególności jednoosobowej działalności gospodarczej, dodatkowo świadczącej swoje usługi zdalnie. Wirtualne biuro to perfekcyjne rozwiązanie m.in. dla:

  • start-upów,
  • copywriterów,
  • programistów,
  • freelancerów,
  • grafików.

W powyższych sytuacjach mamy znacznie szersze pole manewru, czasem na tyle szerokie, że rezygnujemy z powierzchni biurowej w ogóle. Sprawa być może z pozoru prozaiczna, jednak podając swój domowy adres jako adres działalności gospodarczej tracimy na kilku obszarach.

Więcej informacji: Dodatkowe informacje sprawdzisz na stronie wirtualnebiuro360.pl gdzie zaprezentowana została oferta prestiżowego adresu.

Dlaczego warto?

Po pierwsze wiarygodność. Ma ona duże znaczenie w przypadku e-usług z uwagi na możliwość kontaktu nie tylko w sieci. Z punktu widzenia klienta znacznie lepiej na wizytówce wygląda znana, biurowa dzielnica od mało rozpoznawalnego adresu. Potencjalnie może to rzutować na wiarygodność firmy.

Kolejne aspekty będą odpowiedzią na kwestie bardziej pragmatyczne.

Zacznijmy od korespondencji. Nawet w przypadku całkowitego przeniesienia swojej działalności do świata wirtualnego, nie unikniemy korespondencji przesyłanej w tradycyjny sposób. Firmy, które oferują wirtualne przestrzenie, niejednokrotnie wychodzą również z ofertą zarządzania korespondencją. Tj. jej odbiór w godzinach pracy, sortowanie oraz odpowiednie przechowywanie. W warunkach domowych dość szybko mogłoby zabraknąć chociażby powierzchni.

Wartości dobrze rozwiniętej siatki kontaktów biznesowych nie trzeba nikomu tłumaczyć. Znaczącą jej część tworzymy na spotkaniach. W tej kwestii firmy świadczące usługi z zakresu wirtualnych biur również wychodzą na przeciw swoim klientom. W większości przypadków wynajmując wirtualną powierzchnię biurową zyskamy również dostęp do fizycznych sal konferencyjncych. Umożliwi to organizowanie spotkań na profesjonalnej powierzchni.

Wreszcie należy się pochylić nad kwestiami stricte administracyjnymi, takimi jak rejestr w CEIDG. Pod wirtualny adres naszej firmy zgłaszać będą się również wszystkie kontrole państwowe.