Napięta i wygładzona skóra to oznaka, że jest ona zdrowa i dobrze odżywiona. Aby tak wyglądała, nie zawsze wystarczy nasmarować ją kremem. Czasami trzeba włożyć nieco więcej wysiłku. Bardzo modnym, ale i korzystnym trendem jest w ostatnim czasie rozpowszechnianie koreańskiej, wieloetapowej metody pielęgnacji.
Pierwszym krokiem w tej metodzie jest dokładne oczyszczanie cery z wszelkich zanieczyszczeń, co pozwala przygotować ją na kolejne etapy pielęgnacji takie jak esencja, serum, krem czy olej. Poza skrupulatnym wykonaniem demakijażu i dogłębnego oczyszczania, warto co jakiś czas wykonywać także peeling. Aby był on skuteczny należy go wykonywać kilka razy w miesiącu, ale niezbyt często. Optymalną częstotliwością będzie jeden zabieg peelingowania w tygodniu. Należy pamiętać, że peeling ma dobroczynne działanie nie tylko na twarzy, ale także na ciele i skórze głowy.
Po co stosować peeling?
Peeling do ciała ma za zadanie usunąć martwe komórki naskórka, które znajdują się na wierzchniej warstwie naszej skóry. W ten sposób można przyspieszyć proces samodzielnej wymiany naskórka, który naturalnie trwa około miesiąca. Dlatego peeling powinno się wykonywać minimum raz w miesiącu – pomaga się w ten sposób pozbyć skórze zbędnej warstwy obumarłych komórek na jej powierzchni. Dzięki takiemu zabiegowi wszelkie późniejsze stosowanie kremu, serum czy maseczki w płachcie będą bardziej skuteczne i łatwiej będzie zauważyć po nich oczekiwany efekt. Oczyszczona skóra znacznie lepiej wchłania aplikowane produkty, które dużo lepiej nawilżą i poprawia kondycję skóry.
Jaki peeling wybrać?
Istnieje wiele rodzajów peelingów. W zależności od rodzaju, posiadają one różną moc i są przeznaczone dla różnych rodzajów cer. Skóra, która jest z natury gruba i odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia polubi peelingi ziarniste (tzw. scruby). Dla skór wrażliwych bardziej zalecane są z kolei peelingi enzymatyczne. Są to produkty o znacznie łagodniejszym działaniu i pozwalają w bardzo delikatny sposób rozpuścić martwy naskórek. Zarówno do produkcji scrubów jak i peelingów enzymatycznych, coraz częściej wykorzystuje się produkty naturalne. Co więcej, niektóre można wykonać za pomocą produktów dostępnych w domu. Jako peeling ziarnisty można wykorzystać np. fusy z kawy, cukier, sól lub rozdrobnione pestki owoców. Do przygotowania domowego peelingu enzymatycznego można natomiast zastosować różne owoce, np. kiwi, ananas, jabłko czy papaję. Wystarczy w odpowiednich ilościach zmiksować je z jakimś produktem nawilżającym i nałożyć na kilka minut na twarz.
Poznaj też - Relaksująca kąpiel wzmacnia siły. Zadbaj o odpowiednie kosmetyki