Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Cieszyn

Dlaczego warto zainteresować się pralko-suszarką?

Pralko-suszarka to nieczęsty widok w domach lub mieszkaniach, ale ta tendencja powoli się zmienia. Coraz więcej osób przekonuje się do wygody związanej z funkcją suszenia po wykonanym praniu i można śmiało powiedzieć, że nowoczesne urządzenia tego typu pozwalają na oszczędność energii i mogą zastąpić klasyczny sposób suszenia ubrań. Duży wybór tego typu urządzeń można znaleźć na przykład w popularnym sklepie internetowym OleOle.

Połączenie zalet pralki i suszarki

Zamiast kupować osobno pralką, a osobno suszarkę warto pomyśleć o tym, aby wykorzystać jedno urządzenie do obu tych funkcji. Wydawać się może z pralko-suszarek szukają głównie osoby, które mają małą przestrzeń, aby skutecznie wysuszyć wyprane ubrania. Okazuje się jednak, że dużo osób motywuje zakup tego typu urządzenia ze względu na wygodę i komfort. Nowoczesne pralko-suszarki są w stanie wysuszyć ubrania bez ich nadmiernego zgniecenia. Można więc jednocześnie wykonać pranie i w krótkim czasie wysuszyć ubrania w tym samym miejscu oszczędzając mnóstwo czasu.

Ładowność pralko-suszarki

Warto zauważyć, że pojemność pralki nie jest taka sama jak suszarki, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na te dwa parametry przed ostateczną decyzją zakupową. Jeśli więc chcemy jednocześnie po praniu dokonać wysuszenia ubrań to będziemy w stanie załadować ich mniej niż w przypadku korzystania z samej funkcji prania. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać jedno duże pranie i podzielić stos ubrań na dwie części, aby wysuszyć je po kolei w urządzeniu.

Dodatkowe funkcje

Zakupując pralko-suszarkę wybranej firmy wcale nie musimy rezygnować z nowoczesnych programów do prania. Nowoczesne urządzenia pozwalają na przykład na sterowanie smartfonem, inteligentne rozpoznawanie wagi ubrań, programy czyszczenia za pomocą pary i inne. Łatwo więc zauważyć, że kupują pralko-suszarkę otrzymujemy tak samo pełnowartościowy i funkcjonalny produkt jak w przypadku klasycznej pralki.

Wady pralko-suszarek

Warto też na koniec dowiedzieć się o kilku wadach. Istotną wadą może być dla wielu osób zużycie energii, dlatego warto dokładnie sprawdzić klasę urządzenia przed jego zakupem. Wśród liderów oszczędnych rozwiązań pod tym względem są urządzenia dysponujące pompą ciepła, jednak w tym przypadku to właśnie cena zakupu takiego urządzenia z tą funkcją może być parametrem, który wiele osób skutecznie zniechęci do kupna. Należy też zwrócić uwagę na to, że niektóre ubrania nie nadają się do suszenia w suszarce, o czym ostrzega producent na metkach.