Kiedy:
17 Grudzień 2019@17:00 – 19:00
2019-12-17T17:00:00+01:00
2019-12-17T19:00:00+01:00
Koszty:
Bez opłat

„Jej portret”

Monika Mol vs Patrycja Łyżbicka – wystawa makijaży i stylizacji Moniki Mol uwiecznionych w obiektywie grona fotografów z prezentacją poezji Patrycji Łyżbickiej. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 17 grudnia 2019 r. o godzinie 17.00 w sali ceglanej Domu Narodowego.

Spotkanie dwóch kobiet – Moniki i Patrycji – zaowocowało nie tylko kolejną stylizowaną sesją, ale także pomysłem na połączenie przestrzeni wizualnej z werbalną. Na wystawie zatem po raz pierwszy obraz kobiecości spotyka się z kobiecym, poetyckim słowem. Wystawa eksponuje wizje kobiecości Moniki Mol, obejmuje kobiece piękno w różnych dekadach życia, dotyka teatralnej sceny. Stylizacje różnych epok przedstawione na scenie Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie jako Wehikułu Czasu.

Monika Mol – stylistka, makijażystka, kolorystka o artystycznej Duszy. Wizjonerka. Miłośniczka vintage stylu i mody, eklektyzmu i kolażu.Kreatorka wizerunku Kobiet na różne okazje – stylizuje ubiorem oraz tworzy makijaże. Swoim kreatywnym wizjom oddaje się realizując stylizowane sesje, które współtworzy z dość sporym gronem fotografów. Wspomniane wizerunkowe klimaty mają początek w Atelier Stylu Moniki Mol w Cieszynie. Jej motto „Nie kupuj – WYPOŻYCZAJ” było zalążkiem pomysłu o bibliotece kreacji. Zrealizowane projekty: Wehikuł Czasu, Żywy Manekin, Kreatywna Panna Młoda, Makijaż w plenerze, Kobiece Piękno w różnych dekadach życia /projekt otwarty/.

Patrycja Łyżbicka – poetka i pedagog, autorka opowiadań i artykułów, animatorka kultury. Kobieta aktywna, realizująca swoje pasje w działaniach kulturalnych, artystycznych, edukacyjnych i społecznych. Miłośniczka piękna, pasjonatka literatury, sztuki, zwłaszcza współczesnej, filmu i teatru. W 2016r. opublikowała tomik poetycki „Zpustkiwstanie”. To opowieść Kobiety współczesnej, o wielu twarzach – silnej i kruchej, zdecydowanej i bezradnej, pełnej pragnień i lęków, wypełnionej tęsknotą i spełnieniem, obserwującej świat i zachłystującej się nim. Opowieść o pasji bycia Kobietą.

jej-portret-monika-mol_plakat-kopia