Kiedy:
21 Listopad 2019@17:30 – 18:30
2019-11-21T17:30:00+01:00
2019-11-21T18:30:00+01:00
Gdzie:
Rynek 12
Dom Narodowy
Cieszyn
Koszty:
Bez opłat
Magia sprzątania - pozbądź się bałaganu i radykalnie zmień swoje życie @ Rynek 12

WARSZTAT: „MAGIA SPRZATANIA – POZBĄDŹ SIĘ BAŁAGANU I RADYKALNIE ZMIEŃ SWOJE ŻYCIE“
Wiesz od czego najłatwiej jest zacząć wprowadzanie zmian w swoim życiu? Od uporządkowania najbliższego otoczenia – domu, mieszkania. Gdy pozbędziemy się nadmiaru niepotrzebnych przedmiotów, a pozostałe uporządkujemy nie dopuszcając do powrotu do bałaganu, o wiele łatwiej przychodzi nam wprowadzanie pozytywnych zmian w innych obszarach życia. Zrób więc z nami pierwszy krok i posprzątaj swój dom! Już niedługo w Cieszynie odbędzie się spotkanie, podczas którego dowiesz się, jak efektywnie zaplanować i przeprowadzić cały proces porządkowania.
„Kiedy uporządkujesz swój dom, możesz zacząć naprawdę żyć.“
Marie Kondo
Marie Kondo to japońska specialistka od sprzątania, znana na całym świecie. Opracowała dającą stałe efekty metodę sprzątania: metodę KonMari. Polega ona na zatrzymywaniu tylko tych przedmiotów, które wywołują w nas pozytywne emocje, RADOŚĆ jest tu słowem kluczem. Zadanie jest jednocześnie łatwe i trudne. Łatwe, ponieważ istnieją konkretne kroki zgodnie z którymi należy postępować, a dodatkowo cały czas masz nasze wsparcie. Trudne, ponieważ jest to prawdziwa, wewnętrzna podróż. Robienie detoxu domu jest wglądem w nasze wartości i odpowiedzią na pytanie: Czy te przedmioty to naprawdę ja? Czy takim człowiekiem chcę być? W efekcie zyskujemy możliwość przebywania w otoczeniu, które nie obciąża nas psychicznie nadmiarem nagromadzonych przedmiotów i niepotrzebnych już emocji, w którym łatwo jest utrzymać ład i porządek, a my możemy skupić się na tym, co naprawdę dla nas ważne.
Warsztaty (w języku polskim) poprowadzi Jolanta Kovářová – wyjątkowa optymistka i pierwsza certyfikowana konsultantka KonMari w Republice Czeskiej, stale poszukująca sposobów na poprawę życia swego i innych. Listopadowe spotkanie wzbogacone zostanie dodatkowo o rady dotyczące umiejętności planowania, dawania i przyjmowania podarunków, co na pewno przyda się wszystkim podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Brzmi interesująco? Przyjdź i poznaj szczegóły spotkań warsztatowych!
Dla kogo?
Dla tych, którzy chcą raz na zawsze posprzątać nagromadzony „bałagan“ w swoim domu, ale nie wiedzą, od czego zacząć. Dla tych, którzy czuję potrzebę wprowadzenia zmian w swoim życiu, odcięcia przeszłości i rozpoczęcia „nowego rozdziału“.
Czego się nauczysz?
Opanujesz cały proces sortowania rzeczy krok po kroku. Nauczysz się rozróżniać co w Tobie budzi radość i jak się rozstać z tymi przedmiotami, które już nie pasują do Twojego nowego życia. Dowiesz się, jak znaleźć odpowiednie miejsce dla każdej rzeczy, ktorą postanawiasz zachować i jak zapobiec odnawianiu się bałaganu.
Jaka będzie forma warsztatów?
Cykl składa się ze spotkania wprowadzającego i pięciu spotkań warsztatowych, ponieważ metoda zakłada porządkowanie przedmiotów kategoriami. Każde spotkanie to wytyczne do pracy z jedną kategorią przedmiotów. Pomiędzy kolejnymi spotkaniami cały czas masz możliwość korzystania ze wsparcia Joli, która pomoże Ci skutecznie wdrożyć wszystkie zasady metody KonMari w praktyce.

Pierwsze, bezpłatne spotkanie wprowadzające odbędzie się 21.11.2019 w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy“, ul. Rynek 12, o godzinie 17.30. Podczas tego spotkania:

  • Poznasz metodę sprzatania KonMari,
  • Poznasz zasady planowania, dawania i przyjmowania prezentów.
  • Zdecydujesz, czy chcesz zacząć zmiany w swoim życiu od uporządkowania swojego domu i uczestniczyć w kolejnych warsztatach, rozpoczynajacych się w styczniu 2020 roku.

Warsztaty zostały zaplanowane tak, by można było pogodzić porządkowanie z codziennymi obowiązkami, a jednocześnie by wiosna i Święta Wielkanocne były nowym początkiem, przeżywanym w otoczeniu, które odpowiada Ci emocjonalnie. Zakończeniem pracy będzie wielka, wspólna wyprzedaż, z której dochód przeznaczymy na wybrany przez Was, szlachetny cel.

Rezerwacji miejsca na bezpłatne spotkanie wprowadzające można dokonać kontaktując się z:

  • Renatą Weber, tel. 502 310 990, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Katarzyną Wojciechowską, tel. 519 323 928 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    lub w Pracowni Krawieckiej Renaty Weber w Cieszynie, przy ul. Sejmowej 10, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 17.00.