Policja Cieszyn: Uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Istebnej
Po 23 latach nieobecności na mapę powrócił Posterunek Policji w Istebnej. Dzisiaj odbyła się uroczystość symbolicznego otwarcia obiektu. Powstanie Posterunku Policji było odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców, którzy zgłaszali potrzebę reaktywacji posterunku w czasie prowadzonych przez policjantów konsultacji społecznych.
Dzisiaj odbyła się uroczystość symbolicznego otwarcia Posterunku Policji w Istebnej. W uroczystościach uczestniczyli, m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Grzegorz Puda i Poseł na Sejm RP Kazimierz Matuszny. Wśród zaproszonych gości byli również Wicemarszałek Województwa Śląskiego Pani Beata Białowąs, Zastępca Wójta Gminy Istebna Ryszard Macura. Stronę policyjną reprezentowali Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński i Dyrektor Biura Gabinetu Komendanta Głównego Policji insp. Sławomir Litwin.
W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele lokalnych samorządów, duchowieństwo, przedstawiciele mediów, kadra kierownicza cieszyńskiego garnizonu oraz mieszkańcy Istebnej. Zaproszonych gości powitał Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie insp. Jacek Bąk podkreślał, że to pierwszy w naszym garnizonie posterunek, który powstał po sygnałach płynących od władz samorządowych oraz lokalnej społeczności, a drugi wybudowany od podstaw, po Komisariacie Policji w Skoczowie obiekt, który został oddany do użytkowania policjantom cieszyńskiego garnizonu. Postulaty dotyczące budowy posterunku pojawiły się podczas konsultacji i debat społecznych, jakie odbywają się w naszym regionie.
Następnie odbyło się symboliczne przekazanie klucza kierownikowi posterunku, asp. szt. Marcinowi Sztwiertni i poświęcenie jednostki przez policyjnych kapelanów ks. Witolda Grzombę i ks. Marka Twardzika. Podczas wystąpień Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński wskazywali jak ważne jest inwestowanie w bezpieczeństwo publiczne. Odtwarzanie posterunków jest jednym z elementów uspołeczniania Policji, przywracania jej społeczności przede wszystkim tej lokalnej, ułatwianie dostępu do Policji. Jest to obok programu Dzielnicowy bliżej nas”, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda” jeden z kluczowych elementów budowania bezpieczeństwa publicznego i zaufania obywateli do organów Państwa. Wicemarszałek Województwa Śląskiego Pani Beata Białowąs podziękowała kierownictwu śląskiego garnizonu za modelową współpracę i zapewniła o wsparciu dla Policji oraz wspólnym poczuciu odpowiedzialności za poziom bezpieczeństwa mieszkańców województwa śląskiego zarówno w dużych aglomeracjach, jak również w miejscowościach takich jak Gmina Istebna. Zastępca Wójta Gminy Istebna Ryszard Macura wyraził zadowolenie z tego, że po 23 latach Policja wraca do Istebnej i będzie miała tutaj swoją siedzibę. Zapewnił kierownika i załogę posterunku o swoim wsparciu i woli współpracy. Kierownik i policjanci Posterunku Policji w Istebnej usłyszeli życzenia zadowolenia z pracy w nowym obiekcie. Usłyszeli , też aby zawsze mieli na uwadze swoją służebną rolę wobec społeczeństwa, a swoje obowiązki realizowali sumiennie.
Your browser does not support iframes.
Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie cieszyn.slaska.policja.gov.pl/, cieszyn.slaska.policja.gov.pl/ka6/informacje/wiadomosci/270878,Uroczyste-otwarcie-Posterunku-Policji-w-Istebnej.html
Ostatnie Artykuły

Kamil Targosz z Osuchowskiego wygrał prestiżowy konkurs prawniczy

Domek Ogrodnika wraca do świetności – w parku u Kossaków trwa zmiana

W Strumieniu rozmawiano wprost o kryzysie dzieci i młodzieży

W Chybiu padły konkretne pytania o usługi społeczne i współpracę gmin

Budżet Obywatelski pod lupą. W Cieszynie szykuje się gorąca rozmowa o zmianach

Brak kasku i chwila na skrzyżowaniu w Zebrzydowicach - 15-latek w szpitalu

Nowa pracownia przyrodnicza w Pruchnej. Szkoła dostanie blisko 60 tysięcy złotych

Nowy łuk i wielki cel Krystiana Piszczka. Wsparcie już pracuje na wyniki

RapPedagog w Prażakówce. Warsztaty o profilaktyce dla rodziców i nauczycieli

Pięćdziesiąt i sześćdziesiąt lat razem. Cieszyn świętował wyjątkowe małżeństwa

Przy Łysku ruszyło porządkowanie terenu. Wycinka ma być minimalna

Tłumy i muzyka na Dniach Skoczowa. Finał należał do Dawida Kwiatkowskiego

Internet dla graczy – światłowód czy 5G?

Cieńków wypełniły spotkania, warsztaty i muzyka. Dziewięćsił wrócił do Wisły
Przydatne dane teleadresowe
- Filia Biblioteki w Kończycach Wielkich - adres, telefon i usługi
- KRUS Cieszyn - kontakt, godziny i zakres obsługi
- GZWiK Zebrzydowice - kontakt, awarie, ceny wody i e-BOK
- Powiatowy Dom Pomocy Społecznej "Feniks" w Skoczowie - kontakt, przyjęcie, opłaty
- Dom Pracy Twórczej im. Jerzego Pilcha w Wiśle - festiwal, program i dojazd
- Biblioteka Miejska Filia nr 3 w Cieszynie - kontakt, godziny, informacje
