Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Cieszyn

Potrzebujesz archiwum dokumentów? Skorzystaj z usług profesjonalistów!

Każdy przedsiębiorca, niezależnie od wielkości czy rodzaju prowadzonego biznesu, który zatrudnia pracowników, ma obowiązek stworzenia archiwum danych. Dzięki ich odpowiedniemu przechowywaniu, możliwe jest pełne zabezpieczenie wszelkich dokumentów i tym samym dostosowanie się do przepisów prawnych, obowiązujących w Polsce, które znajdują się w ustawie z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach. Dla wielu firm jest to jednak bardzo duży koszt, dlatego też mogą one skorzystać z usług zewnętrznej firmy.

Zewnętrzne archiwum dokumentów – czy warto z niego skorzystać?

Na rynku funkcjonuje wiele firm, oferujących profesjonalne archiwum danych. Posiadają one odpowiednie możliwości związane z przechowywaniem dokumentów oraz zapewnianiem bezpieczeństwa danych, co jest bardzo korzystne dla podmiotów, nie posiadających takich możliwości. Wystarczy zgłosić się do jednej z takich firm, przedstawić swoje potrzeby i w ten sposób zostać odciążonym od kosztownego i żmudnego obowiązku.

Firma, oferująca archiwizację dokumentów, zapewni Ci przechowywanie wszelkiego rodzaju umów oraz innych rodzajów dokumentacji w odpowiednich warunkach, dzięki czemu będzie ona przechowywana nawet przez kilkadziesiąt lat. Dodatkowo – dzięki wysokim standardom bezpieczeństwa, a także wysokim kwalifikacjom pracowników, nie będzie ryzyka tego, że dane zostaną wykradzione i trafią w niepowołane ręce. Taka sytuacja, mogłaby kosztować przedsiębiorcę nawet kilkadziesiąt złotych kary.

Archiwum dokumentów pracowniczych w zewnętrznej firmie – jakie daje korzyści?

  • Ograniczenie kosztów – to najważniejsza korzyść, ponieważ w ten sposób przedsiębiorstwo może zaoszczędzić bardzo wiele pieniędzy i przeznaczyć je na podstawową działalność.
  • Dostosowanie się do obowiązujących przepisów prawnych – dzięki zewnętrznym specjalistom, przechowywanie danych będzie w pełni profesjonalne.
  • Bezpieczeństwo danych – do dokumentacji pracowniczej dostęp będą miały tylko upoważnione do tego osoby, więc nie musisz obawiać się, że jakiekolwiek dane trafią w niepowołane ręce.
  • Łatwy dostęp do dokumentacji – korzystając z zewnętrznego archiwum dokumentów, możesz bezproblemowo z niego korzystać, co może okazać się bardzo przydatne w trakcie prowadzenia różnych działań w firmie. Otrzymujesz również dostęp do raportów dotyczących dokumentacji oraz jej przechowywania i niszczenia.
  • Uporządkowanie dokumentów oraz ujednolicenie opisów jednostek aktowych w ramach organizacji.
  • Możesz korzystać z dodatkowych usług, jak niszczenie dokumentacji, outsourcing kadr i płac oraz wielu innych, jakie świadczy firma archiwizacyjna.

Dlaczego archiwizacja danych jest tak ważna?

Chodzi tutaj o dwie kwestie – przede wszystkim dostosowanie się do obowiązujących w naszym kraju przepisów prawnych, związanych z przechowywaniem dokumentacji pracowniczej oraz bezpieczeństwo danych, które w czasach RODO jest niezwykle istotne. Wszelkie uchybienia z tym związane, mogą narazić Cię nie tylko na kary finansowe, ale również proces, wytoczony przez pracownika, którego dane zostaną np. wykradzione.

Jeżeli więc chcesz uniknąć wszelkich problemów i zależy Ci na tym, aby firmowa dokumentacja była przechowywana w odpowiedni sposób, skorzystaj z zewnętrznego archiwum danych. W ten sposób zyskasz pewność, że dane nie zostaną wykradzione, a Ty będziesz mieć do nich pełen dostęp. Wybierając odpowiednią firmę, zwróć uwagę na jej doświadczenie, procesy technologiczne, jakie wykorzystuje, a także opinie o niej – w ten sposób unikniesz współpracy z takim przedsiębiorstwem, które nie zapewni Ci wystarczająco wysokiej jakości archiwizacji dokumentów i danych.