Kabina prysznicowa coraz częściej zastępuje wanny. Widać to przede wszystkim w nowoczesnych łazienkach, które nie imponują swoim rozmiarem. Jeśli chodzi o łazienki o małym metrażu, kabina prysznicowa 80x100 to rozwiązanie wysoce funkcjonalne i pasujące niemal do każdej łazienki. Oprócz rozmiaru, kabina prysznicowa powinna charakteryzować się minimalistycznym i nowatorskim designem, który będzie zachęcać do codziennego użytkowania takiego urządzenia sanitarnego. Ważne jest, aby kabina wpisywała się w ogólną koncepcję aranżacji naszej łazienki i nie wyglądała sztucznie.

Plusy zakupu kabiny prysznicowej

Standardowy model szklanej kabiny prysznicowej to koszt porównywalny z ceną, jaką musimy zapłacić za wannę o średniej pojemności, jednak to kabina wygrywa korespondencyjny pojedynek jeśli weźmiemy pod uwagę szereg jej praktycznych właściwości. Kabina to przede wszystkim gwarancja szybkiego i łatwego sposobu na utrzymanie higieny osobistej. Ciepły prysznic po wyczerpującym dniu to chwila, na którą czeka większość z nas.

Wygodna kabina prysznicowa zapewnia nam komfort podczas codziennych kąpieli, a także zachowanie kilku dodatkowych groszy w portfelu. Jeśli zwrócimy uwagę na średnie zużycie wody w łazienkach, które są wyposażone w wannę zamiast prysznica to w oczy rzuci się nam dość wysoka wartość. Codzienne użytkowanie kabiny prysznicowej może zredukować rachunki za prąd nawet o 75 procent, dlatego warto rozważyć zamianę wanny na prysznic.

Szklana kabina prysznicowa to nie tylko design na najwyższym poziomie, ale również niezwykła łatwość w użytkowaniu i utrzymaniu jej czystości. Higieniczna, łatwo zmywalna powłoka szkła hartowanego stosowana w nowoczesnych kabinach jest niebywałym ułatwieniem szczególnie dla osób, które nie przepadają za sprzątaniem łazienki. Do codziennego czyszczenia kabiny wystarczy mokra szmatka, a dla lepszego efektu można od czasu do czasu użyć środka przeznaczonego do mycia kabin prysznicowych.

Kabina prysznicowa 80x100 z głębokim brodzikiem to doskonała alternatywa dla wanny. Brodzik o wysokich krawędziach może z powodzeniem służyć nam do kąpieli naszych pociech, a także zwierząt domowych. Brodzik jest często wybawieniem, gdy chcemy szybko przeprać kilka sztuk odzieży.

Kabina prysznicowa prostokątna 80x100 bez brodzika to urządzenie, które zalecane jest osobom, które na co dzień borykają się z problemami z chodzeniem lub są uzależnieni od wózka inwalidzkiego. Kabina bez brodzika o szerokich drzwiach umożliwia bezpieczna kąpiel bez pomocy osób trzecich.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kabinach prysznicowych

Kabina prysznicowa – jaki model wybrać?

Na rynku znajdziemy szeroki wachlarz kabin prysznicowych, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego do swojej łazienki. Właściciele łazienek, których metraż nie pozwala na swobodę wyboru powinni zdecydować się na kabinę prysznicową 80x100 prostokątną, najlepiej w wersji narożnej. Ten typ zabudowy pozwala na praktyczne zagospodarowanie przestrzeni, która zyska ekstra metrów kwadratowych.

Jeśli mamy większe „pole manewru”, warto zdecydować się na nieco ekstrawaganckie, ale stylowe i nowoczesne rozwiązanie w postaci kabiny prysznicowej 80x100 przyściennej lub w wersji wolnostojącej. Oba warianty zapewniają niepowtarzalny design, a dodatkowo uzyskujemy efekt łazienki w łazience. Wybierając kabinę wolnostojąca musimy jednak zdawać sobie sprawę z kosztami związanymi nie tylko z zakupem samej konstrukcji, ale również z kosztowną przebudową instalacji wodociągowej.