Małe łazienki bardzo często sprawiają dużo problemów z ich aranżacją. Teraz jednak nie trzeba kupować niczego w ciemno – dzięki dobremu projektowi wnętrza można uzyskać przestrzeń funkcjonalną oraz elegancką!

Nie tylko mieszkania w blokach, ale również i domy – małe łazienki to problem w wielu nieruchomościach. Łazienka jest tego typu pomieszczeniem, które powinno zmieścić określone wyposażenie, w tym między innymi umywalkę, toaletę, wannę albo prysznic, a często także i pralkę. Gdy wnętrze to nie zostanie odpowiednio urządzone, korzystanie z niego może być naprawdę kłopotliwe.

Właśnie dlatego wtedy, gdy chodzi o małe łazienki projekty tych wnętrz przed przystąpieniem do dalszych prac są najlepszym pomysłem!

Jak przygotowuje się projekty łazienek o mniejszym metrażu? Na co należy zwrócić wtedy szczególną uwagę? Gdzie można otrzymać profesjonalny projekt swojej łazienki? Zapraszamy do sprawdzenia odpowiedzi na te pytania wraz z salonem łazienek Dekorus z Warszawy.

Łazienki projekty – małe wnętrza są szczególnie wymagające

Każdy projektant może potwierdzić, że projektowanie łazienek o mniejszych metrażach może być naprawdę dużym problemem. Oczywiście, nie oznacza to, że łazienka musi być mało ustawna czy mało estetyczna – kluczem jest opracowanie projektu w pełni wykorzystującego potencjał wnętrza.

Doświadczony projektant może bez problemu przygotować dla swoich klientów projekty łazienki 4m2 czy też projekty łazienek 5m2, projekty łazienek na poddaszu, a także innych małych wnętrz, które mogą sprawić dużo trudności przy samodzielnym urządzaniu.

Mała łazienka musi pomieścić wszystko, co najważniejsze, dlatego też konieczne jest wtedy przygotowanie projektu uwzględniającego wszystkie sprzęty. Niekiedy liczy się każdy centymetr! Trzeba zatem odpowiednio wymierzyć pomieszczenie oraz wyposażenie łazienki, aby w ten sposób mogła być ona komfortowa w codziennym użytkowaniu.

Urządzenie małej łazienki projekty i porady projektantów

Łazienki projekty – triki projektantów przy urządzaniu małych wnętrz

Projektanci przygotowujący projekty łazienkowe wiedzą, co zrobić, aby nawet najmniejsze wnętrza mogły spełnić oczekiwania klientów. Wśród popularnych trików związanych z przygotowywaniem aranżacji znajdują się:

  • stosowanie jasnych kolorów we wnętrzu
  • podwieszane sprzęty oraz meble
  • montaż płaskich luster o dużej powierzchni
  • zastosowanie prysznica zamiast wanny
  • meble na wymiar do zabudowy

Te triki powodują, że łazienka może wyglądać na większa niż w rzeczywistości. Właśnie dlatego dobry projekt łazienki jest tak ważny, gdy mamy do czynienia z mniejszymi metrażami.

Łazienki projekty – jak otrzymać dobry projekt małej łazienki?

Czeka Cię urządzenie łazienki w swoim domu lub mieszkaniu? W takim przypadku warto postawić na projekty łazienki przed zdecydowaniem się na rozpoczęcie prac. Gdzie możemy skorzystać z fachowych usług projektowych?

Aktualnie do dyspozycji mamy wiele firm projektowych, które mogą przygotować dla nas profesjonalne projekty, w tym projekty łazienek 3D. Stosowany na projekt łazienki program pozwoli na zaprezentowanie jej wyglądu po wykończeniu.

Dodatkowo możemy także otrzymać profesjonalne usługi projektowania przy skorzystaniu z oferty konkretnych salonów łazienek. Wówczas za projekt łazienki cena wynosi często 0 złotych, czyli możemy otrzymać go za darmo lub też w innej symbolicznej cenie.

Podsumowując, gdy chodzi o mniejsze łazienki, warto postawić na usługę projektowania wnętrz. Projekt, jaki wówczas otrzymamy, pozwoli nam w urządzeniu małej łazienki bez trudu!