Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Cieszyn

Wybierając odzież roboczą, zwróć uwagę na projekt, funkcję, rozmiar oraz materiał, z którego jest wykonana. Ważne jest, aby wybierać odzież roboczą, którą nosisz w pracy, ze względu na jej cechy. Na przykład: Jeśli nosisz odzież roboczą z wysoką ochroną przed zimnem, nawet jeśli jest to gorące środowisko pracy, bez uwzględnienia funkcjonalności takiej odzieży, istnieje możliwość, że ryzyko udaru cieplnego wzrośnie, a wydajność pracy zostanie poważnie zmniejszona.

Dlatego wybór odzieży roboczej jest ważny dla stworzenia komfortowego środowiska pracy. Ubrania robocze mają różne funkcje w zależności od rodzaju, dzięki czemu można je dobierać odpowiednio do środowiska.

Przede wszystkim by znaleźć idealną odzież roboczą dla siebie, ważne jest, aby wiedzieć, jakie cechy ma środowisko pracy, w którym zamierzasz ją nosić.

Aby wybrać odzież, która pasuje do twojego środowiska:

 • Poznaj temperaturę miejsca pracy (temperatura, siła wiatru.).
 • Dowiedz się czy miejsce pracy znajduje się w pomieszczeniu, czy na zewnątrz.
 • Upewnij się, kiedy będziesz nosić odzież roboczą (w dzień lub w nocy).
 • Poznaj środowisko pracy z żywnością i innymi przedmiotami, które powinny być higieniczne.

Znając powyższe punkty kontrolne, jesteś w domu. Jeśli powinieneś zwrócić uwagę na higienę, wybierz odzież roboczą o wysokim działaniu antybakteryjnym, itp. Po zapoznaniu się z cechami miejsca pracy, łatwiej dobierzesz odzież z funkcjami na których powinieneś się skupić. Łatwiej jest znaleźć odzież roboczą, która ci odpowiada na każdym etapie, niż wybierając odzież roboczą, gdy nie ma żadnych informacji.

Rodzaje funkcji:

 • Poziom antystatyczny - niski jest niezbędny w miejscach, w których problemem jest elektryczność statyczna, np. fabryki, które obsługują sprzęt precyzyjny
 • Elastyczność - istotna cecha w pracy, która wymaga dużo ruchu, eliminuje także stres związany z odczuwaniem ciężkiej odzieży roboczej podczas noszenia i przemieszczania się
 • Przetwarzanie antybakteryjne - ma wpływ na zapobieganie rozwojowi bakterii na ubraniu, stosowania w miejscach pracy, w których należy zachować czystość
 • Przetwarzanie przeciwporostowe - zapobiega przedostawaniu się brudu do włókien przez wypełnienie ubrań żywicą
 • Wodoszczelność - zapobieganie przenikaniu wody do wnętrza, która szybko wychładza ciało
 • Ognioodporność - powszechnie używane materiały, takie jak bawełna i poliester, są materiałami łatwopalnymi, więc jeśli nosisz je w miejscu pracy z ogniem, mogą się łatwo zapalić
 • Ochrona przed zimnem - magazynowanie ciepła i izolacja cieplna
 • Środki zapobiegające zanieczyszczeniu - np. brak kieszeni, by nie gromadził się w nich brud

 

Ubrania robocze odgrywają aktywną rolę w miejscu pracy


Najnowsze ubrania robocze nie poprawiają wydajności tylko pod względem trwałości i wygody, jest wiele problemów, które mają rozwiązać w miejscu pracy. Dlatego jeśli znasz niezbędne cechy w swoim środowisku pracy podczas wyszukiwania ubrań roboczych, możesz znaleźć ubrania robocze, które wspierają Twoją pracę. Nawet jeśli nie znasz funkcji potrzebnych do każdego zawodu, istnieją miejsca, które wprowadzają zalecane ubrania robocze według rodzaju pracy na stronach wysyłkowych poświęconych odzieży roboczej. Są one łatwy do znalezienia i zalecane. Niektórzy uważają, że ubrania robocze można łatwo stosować w różnych miejscach, jednak określa się środowisko, w którym można korzystać z funkcji przewidzianych w każdej odzieży roboczej.

 

Aby uniknąć wyboru odzieży roboczej o niewłaściwej funkcjonalności, zachowajmy to jako ważny punkt przy wyborze funkcji ubrania roboczego.

Więcej informacji

Sprawdź słuchawki bhp, maski ochronne oraz inne elementy odzieży roboczej w sklepie BHPNawigator.