Posiadając nieruchomość lub wynajmując mieszkanie należy wziąć pod uwagę to że mogą pojawić się problemy takie  jak eksmisja. Do rozwiązania których niezbędna jest pomoc profesjonalistów. Informacji najlepiej szukać w internecie. Jeżeli poszukiwany jest specjalista na terenie Zielonej Góry, w wyszukiwarce internetowej należy wpisać: radca prawny Zielona Góra, prawnik Zielona góra, adwokaci Zielona Góra, mecenas Zielona Góra lub kancelaria adwokacka Zielona Góra. Analogicznie należy postąpić szukając specjalisty na terenie Nowej Soli,  wpisując w wyszukiwarkę adwokat Nowa Sól lub prawnik Nowa Sól. Jeżeli niezbędny jest doświadczony adwokat - Zielona góra jest miastem w którym istnieje wiele kancelarii prawnych świadczących usługi w zakresie prawa nieruchomości. Kancelarie prawne świadczą usługi dla osób fizycznych i przedsiębiorców prowadzących duże firmy lub jednoosobowe działalności. Kancelarie adwokackie oferują swoją pomoc zarówno w prawie cywilnym i administracyjnym, w sprawach o dochodzenie odszkodowania i zadośćuczynienia, w sprawach spadkowych, prawie gospodarczym, w prawie pracy jak i prawie nieruchomości. Aby sprawa została rozwiązana w sposób pozytywny dla klienta bardzo ważna jest  odpowiednia kancelaria prawna. Zielona Góra czy Nowa Sól to tylko niektóre z miast na terenie których świadczy swoje usługi wiele kancelarii adwokackich. 

Najem, wynajem, dzierżawa, użytkowanie wieczyste

Prawo nieruchomości

Kancelaria adwokacka prowadzi sprawy z zakresu eksmisji, zasiedzenia, bezumownego korzystania z nieruchomości, zwrotu wywłaszczeń nieruchomości, naruszenia posiadania. Prawo własności przysługuje osobom, które korzystają i rozporządzają nieruchomością, czyli dysponują ją w sposób prawny. Jeżeli nieruchomość przysługuje kilku osobom mamy do czynienia z współwłasnością.  Każdy współwłaściciel może zarządzać  w dowolny sposób częścią swojej własności, bez zgody współwłaścicieli. Użytkowanie wieczyste polega na tym, że grunty stanowiące własność Skarbu Państwa mogą być powierzone osobom fizycznym lub prawnym w użytkowanie wieczyste. Najem nieruchomości polega na tym, że wynajmujący jest właścicielem nieruchomości, a najemca musi płacić wynajmującemu określoną kwotę pieniędzy, za użytkowanie nieruchomości. W przypadku dzierżawy, wydzierżawiający musi powierzyć dzierżawcy nieruchomość do używania z której będzie czerpał pożytek. Dzierżawca jednak musi płacić mu czynsz. We wszystkich tych sprawach potrzebne są odpowiednie regulacje prawne, które będą określały  warunki między stronami. 

Usługi kancelarii prawnych

Kancelaria adwokacka powinna zagwarantować swojemu klientowi uczciwość i dyskretność w wykonywaniu powierzonych mu w spraw. Dobry adwokat powinien być uczciwy i szczery w stosunku do swoich klientów. Przedstawić wszystkie możliwe rozwiązania sprawy tak, aby wybrali oni sobie najlepszy najbardziej korzystny dla nich wariant. Cena usługi powinna być uzależniona od rodzaju sprawy i dostosowana indywidualnie do każdego klienta. Bez względu na to czy jest prowadzona sprawa o spadek bez testamentu, czy sprawa o odszkodowanie.  Profesjonalna kancelaria prawna powinna wykonywać swoje obowiązki zawsze rzetelnie, mając na uwadze dobro swojego klienta. W Polsce istnieje wiele kancelarii adwokackich specjalizujących się w sprawach takich jak eksmisję czy odszkodowania. Zielona Góra czy Nowa Sól to miasta w których działa wiele renomowanych kancelarii adwokackich. 

1000 Znaków do wykorzystania