Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Cieszyn

Matura zbliża się wielkimi krokami, a Ty nie czujesz się pewnie ze swoją wiedzą? To ostatni moment na to, aby skorzystać z zajęć dodatkowych i napisać egzamin dojrzałości bez trudności!

Dzisiaj matura to nie tylko egzamin kończący szkołę średnią, ale również przepustka na studia. Właśnie dlatego ci maturzyści, którzy chcieliby dostać się na wymarzone studia, przykładają duży nacisk na dobrych wyników maturalnych.

Aby zdanie matury z dobrym wynikiem nie stanowiło problemu, warto rozpocząć powtórki jak najwcześniej i nie zostawiać niczego na ostatni moment. Niestety, wielu maturzystów zapomina o tym, by naukę rozpocząć z wyprzedzeniem.

Gdy egzamin maturalny ma odbyć się już za parę miesięcy, pojawia się problem – jak się do niego przygotować? Dobrym wyborem mogą być wówczas specjalne kursy przygotowujące do matury!

Aktualnie kursy maturalne organizuje wiele ośrodków na terenie całego kraju. Jednym z liderów w ich prowadzeniu w Warszawie jest ośrodek Pitagoras, który ma ponad 20-letnie doświadczenie w tym zakresie.

Kursy przygotowujące do matury – intensywny kurs na ostatni moment

Gdy mamy już luty, czyli do matury zostało niewiele czasu, najlepszym rozwiązaniem będą kursy przedmaturalne prowadzone jako kursy intensywne.

Intensywne kursy przygotowawcze do matury najczęściej włączają od 20 do 25 godzin z nauczycielem. Zajęcia odbywają się w małych grupach, co dodatkowo wpływa na skuteczność nauki.

Kursy do matury tego rodzaju są organizowane w pełnym zakresie tematów, w tym między innymi jako:

  • kursy przygotowujące do matury polski
  • kursy przygotowujące do matury matematyka
  • kursy przygotowujące do matury angielski

Dostępne są także kursy na różnych stopniach zaawansowania – kursy przygotowujące na poziomach podstawowym oraz rozszerzonym. W przypadku kursów na poziomie podstawowym głównym celem jest zaliczenie egzaminu, natomiast kurs przygotowujący do matury na poziomie rozszerzonym skierowany jest do osób chcących podejść do matury rozszerzonej i zdobyć jak najwięcej punktów.

Kursy bazują na metodach aktywizujących, które zachęcają do zdobywania wiedzy oraz ułatwiają zapamiętywanie przekazanych informacji – dzięki temu ich uczestnicy mogą uzyskać jeszcze lepsze wyniki na egzaminie dojrzałości.

Ile kosztują intensywne kursy przygotowujące do matury?

Ile trzeba zapłacić za intensywny kurs maturalny prowadzony przed maturą? Ceny w tym przypadku zależne są głównie od wybranej oferty.

Gdy interesują nas kursy maturalne Warszawa ma wiele ośrodków zajmujących się ich prowadzeniem. We wspomnianym już ośrodku Pitagoras ceny za kursy tego typu rozpoczynają się już od 500 złotych.

Warto wskazać, że skorzystanie z kursów przygotowujących do egzaminu jest bardziej atrakcyjne cenowo od korepetycji – indywidualnych spotkań nauczyciela z uczniem. Jedne spotkanie z korepetytorem to koszt nawet około 40-80 złotych, dlatego też nietrudno policzyć, że zapisanie się na kurs przygotowujący będzie znacznie bardziej opłacalne.

Dokładne cenniki na kursy przygotowawcze do matury Warszawa oraz w innych miejscowościach można znaleźć już teraz przez internet, na stronach internetowych ośrodków zajmujących się ich organizacją.

Intensywne kursy przygotowujące do matury – pomoc potrzebna od zaraz

1000 Znaków do wykorzystania