Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Cieszyn

Po latach ogromnego boomu mieszkaniowego, w którym Polacy budowali i kupowali mieszkania na potęgę przyszedł okres znacznego zwolnienia. Obecnie dalej budujemy w szybkim tempie, ale coraz więcej w tym działach rozsądku i logicznego planowania. Nie jest już tak, że każdy zielony fragment mapy trzeba zniszczyć i zastąpić go betonową płyną. Wręcz przeciwnie! Coraz chętniej decydujemy się na przełączenie wajchy na tryb slow i tworzenie zielonych enklaw - niekoniecznie przy użyciu naturalnej roślinności.

Jeśli chcemy, by w danej okolicy zazieleniło się, ale trudno się wyhodować naturalny trawnik, coraz częściej stosowana jest trawa z rolki Warszawa jest pod tym względem pionierem - tutaj powstaje najwięcej zielonych skwerów tworzonych przy użyciu sztucznej trawy z rolki. Rozwiązanie to jest, nie tylko dużo tańsze niż zakładanie prawdziwych trawników, ale przede wszystkim trwalsze, ponieważ syntetyczna trawa z rolki nie jest tak podatna na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe działania warunków atmosferycznych.

Polska zielenieje w oczach - pomaga w tym sztuczna trawa z rolki!

Na pierwszy rzut oka trudno odróżnić naturalną trawę od jej sztucznego zamiennika - obie są zielone, miękkie i posiadają elastyczne źdźbła. Różnica można poczuć dopiero dotykając materiał, tutaj już nie będzie wątpliwości. W większości miejsc stosuje się nawierzchnię, którą doskonale znamy z boisk sportowych np. orlik. Włókna wykonane z polipropylenu są wytrzymałe na zadeptywanie, a jednocześnie wyglądają bardzo dobrze. Sprawdzamy, gdzie sprawdza się trawa z rolki w Warszawie

Parki pełne zieleni

Utrzymanie naturalnej trawy w niewielkim parku jest zadaniem bardzo trudnym. Nawierzchnia jest cały czas narażona na zadeptywanie oraz szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Wiele administracji, czy też miejskich urzędów ma również problem ze znalezieniem ludzi, którzy byliby odpowiedzialni za ich utrzymanie. Rodzi to pewien problem, który możemy dostrzec w zaniedbanych parkach miejskich - powstają prześwity i żółte przebarwienia.

Rozwiązaniem tego problemu jest trawa z rolki, która jest coraz chętniej stosowana nie tylko w Warszawie, ale również w innych miastach. Koszty założenia takiego trawnika z rolki w niewielkim parku nie są wysokie, a w długiej perspektywie okazują się dużo niższe niż całoroczne utrzymywanie trawnika naturalnego. Dodatkowo, syntetyczna trawa utrzymuje swój kolor przez cały rok, przez co może zachwycać spacerujących nieprzeciętnym wyglądem bez względu na porę roku.

Zielony balkon, zielony taras, zielono mi!

Trawa z rolki w Warszawie stosowana jest nie tylko w miejskich przestrzeniach publicznych, ale również w domach jednorodzinnych. Oczywiście, powszechnie stosuje się jako zamiennik naturalnego trawnika i otacza ona domy i posiadłości. Utrzymanie takiej trawy nie wymaga wiele pracy, ponieważ nie trzeba jej kosić, ani podlewać. Dodatkowo, utrzymuje swój kolor bez względu na poziom opadów i nasłonecznienia - cały rok jest zielona i elastyczna. Z takiego założenia wychodzi coraz więcej Warszawiaków, którzy chętnie umieszczają trawę z rolki w swoich domach i ogrodach.

trawnik z rolki w niewielkim parku

Niewielkie skrawki trawy z rolki umieszczane są na tarasach i balkonach. Dzięki swojemu wyglądowi idealnie komponują się z każdą aranżacją domu, czy też mieszkania. Świetnie pasują do drewnianych mebli na balkonie i nowoczesnego wnętrza pokoju gościnnego. Trawę w rolce można w łatwy sposób przycinać za pomocą nożyczek lub noża do tapet, dzięki czemu ich kształt i wielkość prosto dopasować do naszych potrzeb.

1000 Znaków do wykorzystania