Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Cieszyn

Złamania zębów oraz próchnica, to bardzo częste powody powstawania ubytków zębowych, a wówczas bardzo popularnym rozwiązaniem są korony porcelanowe. Dobrze radzą sobie ze sporymi ubytkami tkanek twardych, ale też ze zmianami powierzchniowymi – przebarwiania lub plamy. Zakładanie koron porcelanowych w gabinetach protetycznych, wykonuje się bardzo często. Szczególnie z uwagi na efekt wizualny.

Zabieg ten stał się obecnie bardzo popularny, dlatego jeżeli planujemy by nasz ubytek zastąpiła korona porcelanowa na Żoliborzu i na innych dzielnicach stolicy, znajdziemy sporo gabinetów, które się tym zajmą, np. ODENT. Musimy być w pełni świadomi, jak bardzo poważne konsekwencje mogą za sobą nieść nieuzupełniane ubytki. Obudowa zęba nie tylko poprawi względy estetyczne, ale też przywróci pełne funkcjonowanie całego uzębienia. Znowu będziemy mogli bez obaw rozmawiać, śmiać się i komfortowo spożywać pokarmy.

Korony porcelanowe – ogólna specyfika

Korony zębowe, umożliwiają bardzo skutecznie odbudować tkanki utraconych zębów. Szczególnie tych, które zostały zniszczone w wyniku próchnicowych chorób i jakichkolwiek urazów. Ogólny podział koron, wyróżnia trzy typy: korony dodziąsłowe, poddziąsłowe oraz naddziąsłowe. Materiał ich wykonania także się różni, a bardzo często jest to właśnie porcelana. W tym wypadku, konieczne jest jeszcze zastosowanie odpowiedniej podbudowy z ceramiki lub metalu. Ta druga nie jest już tak estetyczna, natomiast o wiele trwalsza.

Wracając do koron porcelanowych, charakteryzuje je wysoki poziom estetyki. Co więcej, ich wytrzymałość jest większa, niżeli korony pełnoceramiczne. Dosłownie każdy pacjent, niezależnie od wieku, może poddać się zabiegowi założenia korony – jest to w pełni bezpieczne.

Korony porcelanowe - wytrzymałość

Bardzo ciężko jednoznacznie określić, jaką żywotność mają porcelanowe korony. Tak naprawdę, wiele będzie zależało od samego pacjenta. Jeżeli będą one użytkowane prawidłowo, zgodnie z zaleceniami lekarza, wówczas nie ma najmniejszego problemu, aby służyły kilkanaście, a nawet i kilkadziesiąt lat

W wypadku, kiedy pacjent nie będzie dbał o nie należycie, może dojść do pęknięcia i to już po zaledwie kilku latach. Istnieją sytuacje, gdy korona porcelanowa może się zniszczyć, np. gdy pacjent podejmie próbę ugryzienia czegoś wyjątkowo twardego. Są to jednak sytuacje bardzo rzadkie, a prawda jest taka, że naturalne zęby zachowują się podobnie, kiedy nie jesteśmy wystarczająco ostrożni.

Zdarza się też, że korony porcelanowe w Warszawie, wymienia się na nowe, aby zadbać o wysoki poziom estetyki. Mimo, że porcelana jawi się jako materiał niezwykle stabilny kolorystycznie, zęby naturalne nieustannie ulegają mniejszym lub większym przebarwieniom. Jest to moment, w którym pacjenci często decydują się na wymianę, aby kontrast pomiędzy „sztucznym”, a naturalnym zębem nie był zbytnio widoczny.

Cena

Kiedy wiemy, że wymagane będzie leczenie kanałowe cena nie gra dla nas roli, gdyż najważniejsze jest zdrowie naszej jamy ustnej. Podobnie jest w wypadku koron, natomiast tutaj istnieje już więcej wariantów do wyboru. Te wykonane z porcelany, z uwagi na bardzo naturalny wygląd będą oczywiście droższe. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na rozwiązania bardziej budżetowe, które w ogólnym rozrachunku będą także funkcjonalne, mimo tego, że nie zapewnią tak zadowalających względów estetycznych. Czytając opinie dostępne w Internecie, można śmiało wysunąć wniosek, że w tej kwestii lepiej nie poszukiwać zbytnio oszczędności.

Czym będzie charakteryzowała się korona porcelanowa na Żoliborzu oraz wszędzie indziej?

1000 Znaków do wykorzystania