Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Cieszyn

Wczoraj wieczorem na ul. Katowickiej w Cieszynie doszło do wypadku drogowego. W zderzeniu golfa i audi ucierpiał pasażer pierwszego pojazdu. Sprawca zdarzenia był pod wpływem marihuany. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez blisko dwie godziny. Mundurowi zorganizowali objazdy.

Policjanci z wydziału kryminalnego cieszyńskiej komendy wyjaśniają szczegóły wypadku, do którego doszło wczoraj po godzinie 20.00 w Cieszynie na ul. Katowickiej. Wstępne ustalenia policjantów drogówki wskazują na to, że kierujący golfem 19-letni cieszynianin podczas wyprzedzania stracił panowanie nad samochodem i zjechał na przeciwległy pas ruchu.  Jadąca w kierunku centrum kobieta kierująca audi, widząc co się dzieje, próbowała uniknąć zderzenia i zjechała na chodnik. Mimo tego kierowca golfa nie zdołał opanować samochodu i doprowadził do zderzenia obu pojazdów. Wszyscy uczestnicy wypadku zostali przewiezieni do szpitala. Kobieta podróżowała z kilkunastomiesięcznym dzieckiem. Na szczęście jej i dziecku nic poważnego się nie stało. Ranny został pasażer golfa. Kierowca volkswagena nie odniósł obrażeń. Pojazd, którym kierował 19-latek został usunięty z  drogi na koszt właściciela. Był niesprawny technicznie - opony miały zróżnicowany bieżnik, w dodatku były nadmiernie wyeksploatowane. Kierowca golfa nie ma już prawo jazdy- policjanci zatrzymali mu dokument po tym, jak wynik badania wykazał, że kierował pod wpływem marihuany. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat. Osoby, które sięgają po narkotyki muszą mieć świadomość, że są to substancje, które mogą stwarzać realne zagrożenie dla życia i zdrowia, ich posiadanie jest nielegalne a obecność w ograniźmie utrzymuje się dużo dłużej niż alkohol.