Spotkanie służb z starostą – ochrona ludności i prewencja grypy ptaków

W starostwie w Cieszynie odbyło się comiesięczne spotkanie, podczas którego w centrum uwagi znalazły się organizacja działań ratowniczych i kwestie zdrowia publicznego. W lutym rozmowy prowadziła Janina Żagan, a uczestnicy koncentrowali się na koordynacji oraz szybkich procedurach reagowania. Tematem przewodnim były prace nad Programem Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej oraz działania zapobiegawcze wobec wysoko zjadliwej grypy ptaków. Spotkanie miało charakter roboczy, z naciskiem na wymianę informacji między służbami.
Comiesięczne zebrania służb z członkami władz powiatu to stały element zarządzania ryzykiem – uczestnicy analizowali przebieg działań z minionych tygodni i ustalali kroki na najbliższy czas. W trakcie rozmów szczegółowo omówiono raporty i doświadczenia z stycznia, który był określony jako intensywny okres interwencji i monitoringu.
Poruszone kwestie dotyczyły zarówno formalnych ram planowania, jak i praktycznych działań prewencyjnych – od aktualizacji procedur cywilnych po wzmożoną koordynację między służbami odpowiedzialnymi za nadzór weterynaryjny i porządek publiczny. Spotkanie podkreśliło potrzebę utrzymania stałej współpracy oraz szybkiego przekazywania informacji, aby działania były skoordynowane i skuteczne.
na podstawie: Powiat Cieszyński.
Ostatnie Artykuły

Korowód Tygodnia Kultury Beskidzkiej zmieni organizację ruchu w Wiśle

Zamiast kwiatów przynieśli prezenty. Policjanci wsparli dzieci z Cieszyna

Kto zapłaci za opakowania? Nowe zasady mają odciążyć mieszkańców

Radni Strumienia zdecydują o budżecie i statucie ośrodka kultury

Dziewięć nowych miejsc przy ul. Zofii Kossak-Szatkowskiej. Będą utrudnienia

Z Cieszyna na rowerach do Wodzisławia. Trasa prowadzi przez historię

Od kina pod gwiazdami po koncert organowy. Weekend pełen wydarzeń

Jan Cholewa z Ustronia leciał nad Warszawę i wracał do domu

Zabytkowa kamienica dostanie nowe okna. Remont muzeum już ruszył

Więcej gryzoni w Cieszynie. Obowiązkowa deratyzacja obejmuje dwa terminy

Strażacy, ratownicy i ekodoradcy w jednym miejscu. Tak wyglądał piknik

Gospodarczy „brylant” dla Cieszyna. Wyróżnienie oparto na wynikach firm

Burze nad Strumieniem. IMGW ostrzega przed ulewami i silnym wiatrem

Pieniądze ze zbiórki zniknęły z parafii. 60-latek ujęty na miejscu
Przydatne dane teleadresowe
- Gminna Biblioteka Publiczna w Dębowcu - katalog, konto czytelnika i zbiory
- GOKSiT Dębowiec - kontakt, zajęcia i informacje turystyczne
- Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej - kontakt, oferta i usługi
- Urząd Miejski w Wiśle - kontakt, godziny, referaty
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Strumieniu - kontakt, godziny, zasiłki i pomoc
- Centrum Edukacyjno-Kulturalne U Kossaków w Górkach Wielkich - kontakt, godziny, atrakcje
