Debiut i miejsca na podium - dobre starty łyżwiarzy KS Cieszyn w Pucharze Koziołka

W hali rywalizacja była zacięta, a młodzi zawodnicy KS Cieszyn pokazali sporo charakteru i ambicji. Kibice mogli zobaczyć zarówno pierwsze starty na arenie ogólnopolskiej, jak i miejsca punktowane oraz nowe rekordy klubowe. Wydarzenie przyciągnęło emocje i dowiodło, że w klubie rośnie ciekawa grupa perspektywicznych łyżwiarzy.
- Cieszynianie na lodzie dali o sobie znać
- Medale, rekordy i debiut w Pucharze Koziołka Lubelskiego - wyniki klubu
- Co te wyniki oznaczają dla klubu i co dalej
Cieszynianie na lodzie dali o sobie znać
Podczas zawodów silnie zaznaczyła się obecność reprezentantów klubu. Występy oglądali trenerzy i rodzice, a każdy skok i obrót budził żywe reakcje na trybunach. Dla części start był sprawdzianem nowych elementów technicznych, dla innych - pierwszym doświadczeniem w rywalizacji na poziomie ogólnopolskim.
Medale, rekordy i debiut w Pucharze Koziołka Lubelskiego - wyniki klubu
Na zawodach Puchar Koziołka Lubelskiego (rozgrywanych 28–30.11.2025) cieszyński klub wystawił ośmioro zawodników. Najlepsze miejsca i osiągnięcia przedstawiały się następująco:
- Klasa brązowa U9 chłopcy: 1. miejsce - Franciszek Szczęsny (15,62 pkt)
- Klasa brązowa U9 dziewczynki: 8. miejsce - Julia Zgliczyńska (20,24 pkt)
- Klasa srebrna U11: 4. miejsce - Lena Witala (29,49 pkt) - nowy rekord
- Klasa srebrna U11: 8. miejsce - Anna Gawlik (23,42 pkt) - nowy rekord
- Klasa złota U13: 11. miejsce - Monika Czudek (23,09 pkt) - pierwszy start
- Klasa Junior Młodszy B: 20. miejsce - Daria Słobodzian (48,67 pkt)
- Klasa Junior Młodszy A: 5. miejsce - Paulina Gunia (66,30 pkt)
- Klasa Junior: 10. miejsce - Wanda Mrozek (76,81 pkt)
Pełne wyniki dostępne były u organizatorów zawodów. Starty zostały współfinansowane przez Miasto Cieszyn, a relację i materiały przekazał klub KS Cieszyn.
Co te wyniki oznaczają dla klubu i co dalej
Dla trenera i zawodników to sygnał, że praca na treningach przekłada się na postęp — widać to zwłaszcza przy dwóch nowych rekordach w klasie srebrnej U11 oraz debiucie Moniki Czudek w klasie złotej U13. Dla rodziców i młodszych adeptów to impuls: warto obserwować kolejne starty i śledzić rozwój tych zawodników. Klub zyskał cenne doświadczenie w konfrontacji z rywalami z innych regionów, co pomoże w planowaniu kolejnych przygotowań i startów.
Dla mieszkańca oznacza to prosty wybór - jeśli ktoś szuka sportowej atrakcji w mieście, warto śledzić występy KS Cieszyn i pojawiać się na zawodach. To także informacja dla rodziców, którzy rozważają zapisać dzieci na łyżwiarstwo figurowe - sukcesy młodych zawodników pokazują, że w klubie pracuje się nad techniką i startami na wyższym szczeblu.
na podstawie: Sport Cieszyn.
Autor: krystian

