Trzy nauczycielki z Wiślańskiej „jedynki” przywiozły do szkół narzędzia AI z Lizbony

Trzy nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wiśle spędziły pięć dni na intensywnym szkoleniu w Lizbonie, odkrywając praktyczne zastosowania sztucznej inteligencji w klasie. Podczas kursu testowały narzędzia do kreatywnego pisania, quizów i gier oraz uczyły się, jak wzmocnić współpracę uczniów. Szkolenie finansowane było z grantu UE w ramach programu Erasmus+. To krok w stronę nowocześniejszego nauczania w miejscowych szkołach.
- Szkolenie AI and ICT as a Tools for a Student-Centered Classroom w Lizbonie
- Co to zmieni w Wiśle
Szkolenie AI and ICT as a Tools for a Student-Centered Classroom w Lizbonie
W dniach 15–19 września 2025 trzy nauczycielki: Ewa Lazar, Agnieszka Piskozub i Anna Rudnik uczestniczyły w kursie organizowanym przez Europass Teacher Academy w Lizbonie. Program prowadziła trenerka Beatrice Canas Mendez, która przekazywała praktyczne metody wykorzystania narzędzi AI i ICT do rozwijania kreatywności oraz efektywnej współpracy uczniów. Zajęcia obejmowały zarówno wprowadzenie do podstaw sztucznej inteligencji, jak i warsztaty z tworzenia materiałów dydaktycznych: ćwiczeń z kreatywnego pisania, quizów i prostych gier edukacyjnych.
Co to zmieni w Wiśle
Zdobyte umiejętności mają trafić prosto na lekcje w Szkole Podstawowej nr 1 im. Pawła Stalmacha — nauczycielki planują wdrożyć narzędzia, które zwiększą motywację i zaangażowanie uczniów oraz ułatwią realizację projektów międzynarodowych. Szkolenie było w pełni sfinansowane ze środków UE w ramach projektu „Poprzez rozwój pracowników szkoły do pełnego dobrostanu ucznia” realizowanego w programie Erasmus+, co umożliwiło placówce rozwój kompetencji bez dodatkowych kosztów lokalnych.
na podstawie: Urząd Miejski w Wiśle.
![]()
Ostatnie Artykuły

Szklana butelka z logo w drodze do biura – dlaczego sprawdza się u pracowników dojeżdżających pociągiem i komunikacją miejską?

Nie tylko ogrody. Jesienny konkurs zieleni obejmie także balkony

Cieszyn na weekend pełen muzyki, kotów i miejskich odkryć

Pogłoski o bakterii e. coli w wodzie nie znalazły potwierdzenia

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Burmistrz Strumienia z Medalem KEN. Wyróżnienie za lata pracy dla oświaty

Strumień i Šenov planują kolejne wspólne wydarzenia. Wśród nich plener malarski

Korowód dożynkowy przejdzie przez Ustroń. Będą utrudnienia

Wolontariusze potrzebni w Cieszynie. Szlachetna Paczka nie wymaga doświadczenia

Burze z ulewami i porywistym wiatrem. Ostrzeżenie dla Cieszyna

Jedna Wisła w jednym korowodzie - dożynkowy sierpień nabiera tempa

Mieszkańcy tych ulic zostaną bez gazu. Przerwa potrwa kilka godzin

Sygnał alarmowy nie musi oznaczać chaosu. Akademia OLiOC pokaże, co robić

Cztery żywioły i beskidzka orkiestra zabrzmią w wiślańskim amfiteatrze
Przydatne dane teleadresowe
- Gazeta Ustrońska - kontakt, godziny redakcji i dojazd
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Cieszynie - kontakt, godziny, zgłoszenia i legalizacja
- Apteki Hażlach, powiat cieszyński - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Gminna Biblioteka Publiczna Filia w Zaborzu - kontakt, godziny i punkty biblioteczne
- Gminny Ośrodek Kultury w Chybiu - kontakt, godziny, zajęcia
- GOPS Chybie - kontakt, godziny, świadczenia i pomoc dla rodzin
