Ostatnie dni na złożenie wniosku o 800+ z gwarancją wypłaty do końca sierpnia
Rodzice i opiekunowie mają ostatnie dni na złożenie wniosku o świadczenie 800+. Termin mija 30 czerwca, a złożenie wniosku do tego dnia gwarantuje wypłatę z wyrównaniem za czerwiec i lipiec. Nie przegapcie tej okazji, aby zapewnić sobie ciągłość wypłat!

Ostateczny termin składania wniosków o świadczenie 800+

Rodzice i opiekunowie mają czas do niedzieli, 30 czerwca, aby złożyć wniosek o świadczenie 800+ drogą elektroniczną. Złożenie wniosku do tego dnia zapewnia wypłatę pieniędzy najpóźniej do końca sierpnia, z wyrównaniem za czerwiec i lipiec. ZUS przypomina, że osoby, które nie zdążą złożyć wniosku w czerwcu, mogą nie otrzymać wyrównania za wcześniejsze miesiące, dlatego warto się pospieszyć.

Świadczenie 800+ na nowy okres świadczeniowy

Od 1 lutego trwa nabór wniosków na świadczenie „Rodzina 800+” na nowy okres, który rozpoczął się 1 czerwca i potrwa do 31 maja 2025 roku. Świadczenie wypłacane jest na wniosek, a jego celem jest wsparcie finansowe rodzin. Warto pamiętać, że złożenie wniosku w czerwcu gwarantuje ciągłość wypłat. Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie śląskim, podkreśla, że osoby, które nie zdążą złożyć wniosku w czerwcu, otrzymają świadczenie od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za poprzednie miesiące.

Wypłaty świadczeń już trwają

ZUS rozpoczął już wypłatę pierwszych świadczeń na bieżący okres świadczeniowy pod koniec maja. Przelewy realizowane są sukcesywnie w kolejnych terminach wypłat w czerwcu. Rodzice, którzy złożyli wniosek do końca kwietnia, otrzymują już pierwsze świadczenia z nowego okresu. Ci, którzy złożyli wniosek w maju, mogą spodziewać się pieniędzy najpóźniej w lipcu z wyrównaniem za czerwiec. Wnioski złożone w czerwcu są realizowane w sierpniu z wyrównaniem za lipiec i sierpień.

Sprawdź status swojego wniosku

Rodzice i opiekunowie, którzy nie są pewni, czy złożyli wniosek o świadczenie na nowy okres, mogą to łatwo sprawdzić. Wystarczy zalogować się na swój profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). W zakładce "Rodzina 800+" można sprawdzić, czy wniosek został złożony oraz jaki jest stan jego obsługi. Beata Kopczyńska przypomina, że konto na PUE ZUS zostało automatycznie założone dla tych, którzy złożyli wniosek przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

Jak złożyć wniosek o świadczenie 800+

Wnioski o świadczenie 800+ składane są wyłącznie drogą elektroniczną. Rodzice mają do wyboru cztery kanały: Platforma Usług Elektronicznych ZUS, aplikacja mZUS, bankowość elektroniczna oraz portal Emp@tia. Świadczenie przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od dochodów rodziny. Pieniądze przekazywane są jedynie w formie bezgotówkowej na rachunek bankowy.


Na podst. Starostwo w Cieszynie