Kino na Granicy w Cieszynie: Koncerty Tomasz Ziętek, Oysterboy i Runforrest zapowiedzią festiwalu
Kiedy muzyka spotyka się z kinem: niezwykłe koncerty na festiwalu Kino na Granicy. Wiosenna aura Cieszyna rozbrzmiewać będzie nie tylko filmowymi projekcjami, ale i wyjątkowymi koncertami, które wprowadzą uczestników w niezapomniany nastrój festiwalu. Zaplanowane występy to prawdziwa uczta dla miłośników różnorodnych gatunków muzycznych, a afterparty z DJ-ami pozwoli bawić się do białego rana.
  • Koncerty Tomasz Ziętek, Oysterboy i Runforrest wzbogacą tegoroczny Przegląd Filmowy Kino na Granicy.
  • Artystyczne wieczory uświetnią afterparty z udziałem DJ-ów, tworząc niezapomnianą atmosferę.
  • Debiutancki album Tomasz Ziętka, „Some Old Songs”, to intymna podróż przez klimaty singer-songwriter.
  • Runforrest i jego eklektyczne brzmienia zamkną muzyczny rozdział festiwalu, prezentując bogactwo osobistych historii.

W dniach 1-5 maja, w sercu festiwalowego zgiełku, Cieszyn zamieni się w przestrzeń, gdzie film i muzyka łączą siły, aby dostarczyć niepowtarzalnych wrażeń. Rozpoczynając od 2 maja, scena muzyczna festiwalu Kino na Granicy zaprezentuje trzy wyjątkowe koncerty, które z pewnością zostaną długo zapamiętane przez uczestników.

W pierwszej kolejności, scena przywita Tomasz Ziętka, znanego nie tylko z ról aktorskich, ale i z muzycznego talentu. Jego najnowsza płyta „Some Old Songs” przeniesie słuchaczy w nostalgiczną podróż, pełną osobistych refleksji i letnich wspomnień. Ziętek, swoją muzyką, dotyka serc słuchaczy, tworząc intymną atmosferę podczas swoich występów.

Następnie, 3 maja, na scenę wkroczy Oysterboy – pseudonim artystyczny Piotra Kołodyńskiego. Jego muzyka, pełna indiepopowych brzmień, przywodzi na myśl letnie dni spędzone nad morzem. Kołodyński, znanym z oryginalnego wokalu i nostalgicznych aranżacji, obiecuje wieczór pełen emocji i niezapomnianych melodii.

Zwieńczeniem muzycznej strony festiwalu będzie występ Runforresta, czyli Grzegorza Wardęgi, który 4 maja zaprezentuje swoje eklektyczne kompozycje. Artysta, znany z głęboko osobistych i intymnych tekstów, swoją muzyką dotyka najczulszych stron duszy, a współpraca z producentem Kopi dodaje jego twórczości nowych, zaskakujących barw.

Wszystkie koncerty odbędą się w klubie festiwalowym, stając się sercem nocnego życia Cieszyna. Po muzycznych występach, uczestnicy będą mieli okazję bawić się na afterparty, gdzie DJ-e, takie jak Lidka Zjankovič, Robi Lora oraz duet KRTL & DAVE, aka BEARD BROTHERS, zapewnią energetyczne brzmienia do białego rana.

Przegląd Filmowy Kino na Granicy to nie tylko okazja do zanurzenia się w świat kinematografii, ale również wyjątkowa przestrzeń dla muzycznych doznań. Koncerty oraz afterparty z DJ-ami tworzą wyjątkową okazję do celebrowania kultury w jej najróżniejszych odsłonach, łącząc miłośników filmu i muzyki w jednym, festiwalowym rytuale.


Według informacji z: UM Cieszyn