Parownica do ubrań – szybkie wygładzanie ubrań

Parownica do ubrań, znana również jako steamer, to praktyczny sprzęt dedykowany dla zapracowanych i nie lubiących prasowania osób. Za jego pomocą można szybko i łatwo wygładzić ubrania tuż przed wyjściem, gdy na skutek długiego wiszenia w szafie utraciły swój nienaganny kształt. Możesz też odświeżyć ubrania i usunąć z nich zapachy, by zyskały świeżość jak tuż po wypraniu.

Parownica jest bardzo łatwa w użyciu. Wystarczy nalać wody do zbiorniczka, poczekać kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund na nagrzanie i wytworzenie pary, po czym uruchamiając wyrzut pary jednym przyciskiem można przystąpić do wygładzania ubrań. Wszystko może odbywać się w pionie. Nie ma już konieczności rozstawiania dużej i topornej deski do prasowania, na której kładziesz ubrania.

Zalety parownic do ubrań:

- oczekiwanie na nagrzanie się steamera jest krótsze niż nagrzanie się żelazka
- wygładzanie staje się lżejsze, bo nie trzeba rozstawiać deski
- nie ma ryzyka przypalenia ani wyświecenia się ubrań
- parownica odświeża ubrania, eliminując brzydkie zapachy
- parownica również higienizuje ubrania, zabijając do 99,99% bakterii
- sprzęt te zajmuje mniej miejsca, jest łatwa w transporcie w walizce na wyjazd wakacyjny
- również na półce w szafce w domu zajmuje niewiele przestrzeni
- ma opływowy kształt i jest lekka, dłoń nie męczy się nawet przy długich sesjach wygładzania

Rodzaje parownic do ubrań

Szybkie i proste wygładzanie ubrań jest coraz bardziej doceniane, stąd producenci sprzętu AGD prezentują coraz to nowsze propozycje urządzeń generujących parę. W ofercie dostępne mamy są m.in. parownice ręczne, parownice stojące i szafy prasujące parą. Sprawdzajac ranking parownic do ubrań, znajdziesz najlepszy model steamera dla Ciebie.

Parownica ręczna - to najprostszy i najbardziej popularny model streamerów. Sprawdzają się świetnie do lekkiego odświeżania ubrań oraz na wyjeździe. Jest niewielka, kompaktowa i poręczna. Ma niewielki pojemnik na wodę, więc jeżeli chcesz wygładzić sporą ilość ubrań na jeden raz, weź pod uwagę że będziesz musiała dosyć często dolewać do niego wody.

Parownica stojąca – model o nieco większym wyrzucie pary i zdecydowanie większym pojemniku na wodę. Przeznaczony jest do użycia w domu, sklepach lub profesjonalnych zakładach krawieckich. Posiada duży, często ponad 1-litrowy zbiornik na wodę, przez co może nieprzerwanie pracować dłużej, ale jest transport jest utrudniony. Do lokalnego przesuwania miedzy pokojami, urządzenie posiada często wbudowane kółeczka.

Znaczną zaletą parownic do ubrań jest ich wszechstronne zastosowanie. Możesz ich używać nie tylko do odzieży, ale też do grubych domowych tekstyliów, np. obicia kanapy lub krzeseł. Steamer świetnie się sprawdzi też do wyczyszczenia plis i rolet w oknach i fugi w łazience.