Policja Cieszyn: Fałszywa informacja
W ostatnich dniach na skrzynki e-mailowe rozsyłana jest wiadomość pochodząca rzekomo od Policji, informująca o wysokim poziomie zagrożenia terrorystycznego w Polsce. Informujemy, że Policja nie jest autorem tych wiadomości, a ich celem może być próba wywołania niepokoju lub strachu, a także może być wstępem do kolejnych przestępczych działań.
W ostatnich dniach obserwujemy kolejne próby podszywania się pod Policję. Do wielu osób rozsyłana jest wiadomość e-mailowa pochodząca rzekomo od Policji, z treści której możemy dowiedzieć się o istniejącym wysokim poziomie zagrożenia terrorystycznego na terenie Polski.
Informujemy, że Policja nie jest autorem tych wiadomości. Na uwagę zwraca nazwa adresu mailowego z jakiego wysyłane są te wiadomości: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.”. Zwracamy uwagę na celowe użycie cyfry 0 w nazwie Policja. Mimo, że część z informacji zawartych w mailu jest słuszna, to jej celem może być wywołanie niepokoju lub strachu.
Informujemy, że policjanci nie komunikują się w taki sposób z obywatelami! Prosimy o zachowanie czujności i ostrożność.
Prosimy o przekazywanie wszystkich podejrzanych wiadomości do CERT Polska przez formularz: [Zgłoś incydent](https://incydent.cert.pl/# !/lang=pl)
Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie, cieszyn.policja.gov.pl/ka6/informacje/wiadomosci/354606,Falszywa-informacja.html
Ostatnie Artykuły

Kamil Targosz z Osuchowskiego wygrał prestiżowy konkurs prawniczy

Domek Ogrodnika wraca do świetności – w parku u Kossaków trwa zmiana

W Strumieniu rozmawiano wprost o kryzysie dzieci i młodzieży

W Chybiu padły konkretne pytania o usługi społeczne i współpracę gmin

Budżet Obywatelski pod lupą. W Cieszynie szykuje się gorąca rozmowa o zmianach

Brak kasku i chwila na skrzyżowaniu w Zebrzydowicach - 15-latek w szpitalu

Nowa pracownia przyrodnicza w Pruchnej. Szkoła dostanie blisko 60 tysięcy złotych

Nowy łuk i wielki cel Krystiana Piszczka. Wsparcie już pracuje na wyniki

RapPedagog w Prażakówce. Warsztaty o profilaktyce dla rodziców i nauczycieli

Pięćdziesiąt i sześćdziesiąt lat razem. Cieszyn świętował wyjątkowe małżeństwa

Przy Łysku ruszyło porządkowanie terenu. Wycinka ma być minimalna

Tłumy i muzyka na Dniach Skoczowa. Finał należał do Dawida Kwiatkowskiego

Internet dla graczy – światłowód czy 5G?

Cieńków wypełniły spotkania, warsztaty i muzyka. Dziewięćsił wrócił do Wisły
Przydatne dane teleadresowe
- Szpital Śląski w Cieszynie - kontakt, oddziały, rejestracja i dojazd
- Śląskie Centrum Rehabilitacji w Ustroniu - kontakt, oddziały, poradnie i rejestracja
- Parafia św. Jerzego w Cieszynie - msze, kancelaria, sakramenty
- Filia Biblioteki Publicznej w Skoczowie w Pierśćcu - kontakt, godziny, karta biblioteczna
- Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Koniakowie - zajęcia, zapisy i kontakt
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Strumieniu - kontakt, godziny, zasiłki i pomoc
