Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Cieszyn

Hurtownia BHP - kilka kluczowych wzmianek

W czasach obecnych ta wystarczająca odzież ochronna to istotna sprawa jeśli chodzi o pracę. Mowa tu dokładnie o tym, że każda profesja to nieco inne zagrożenia bezpośrednio powiązane z pracą. Jeśli chodzi o pracowników budowlanych to są to cegły spadające z rusztowań lub narzędzia. Dlatego w przypadku niemal każdej budowy kask to standard.

Same ubrania robocze też są standardem, czyli odpowiednie spodnie, odpowiednia bluza lub kurtka i ochronne buty. Jednym słowem w takim ubraniu roboczym nosi się cegły i wiele innych ostrych i szorstkich przedmiotów, które rzecz jasna mogą zranić. Natomiast same buty ochronne są niezbędnymi do ochrony stóp na które raz na jakiś czas upada ten dość masywny przedmiot. Raz jest to cegła, a innym razem młotek.

Wyjątkowo trwałe ubrania ochronne

Wyjątkowo trwałą odzież ochronną lub wyjątkowo trwałe stroje ochronne muszą zakładać ludzie zajmujący się oczyszczaniem strumieniowym, czyli tym piaskowaniem. Ten konkretny proces jest bardzo ważnym, bo to właśnie dzięki niemu zdziera się ten stary lakier. Sprzętu tego używa się w przemyśle motoryzacyjnym, ale też do prac renowacyjnych powiązanych z maszynami rolniczymi, których używa się przez dekady. Tego typu odzież ochronna musi wytrzymać ten napór piasku pod ciśnieniem, a konkretniej ten odchylony strumień piasku korundowego. On rzecz jasna może zaszkodzić i to na wiele sposobów, czyli wywołać te trwałe uszkodzenia tkanek twarzy i skóry w innych miejscach. Dlatego w tym konkretnym przypadku strój ochronny jest dość grubym, a jego noszenie nie jest do końca wygodnym. Ten brak wygody nie jest ważnym, bo najistotniejszym jest bezpieczeństwo, czyli operator piaskarki, który już raz doznał obrażeń doskonale pamięta o tym, że musi założyć i odzież ochronną i strój ochronny wraz ze specjalnym hełmem. Brak tej odzieży to nie tylko ryzykowanie urazów, bo tu kluczowe znaczenie mają też mandaty wystawiane przez inspekcję pracy. Inspekcja ta kontroluje wiele istotnych spraw, a w przypadku większych miast jej kontrole są dość częstymi.

Dodatkowe informacje: Sprawdź ofertę odzieży roboczej na stronie www.bhpnawigator.com.pl - dowiedz się więcej

Wytwarzanie ubrań ochronnych

Dość wielu z nas doskonale wie o tym, że ubrania ochronne wytwarzają firmy powiązane umowami choćby z producentami klei do płytek ceramicznych. Dlatego takie standardowe ubranie ochronne ma na sobie logo jednego z tych producentów. Rzecz jasna taka odzież ochronna to spodnie, kurtka i czasami jakiś kask. Taki strój wyróżnia to, że jest on tanim i co najistotniejsze można go nabyć w niemal dowolnej hurtowni budowlanej. Dlatego pracownicy budowlani pracujący przy elewacjach bardzo często mają na sobie spodnie robocze z logiem marki "Atlas". Na dokładkę mają też na sobie kask i rękawice służące do pracy, czyli te chroniące dłonie. W przypadku tej pracy opcja ta jest obowiązkową, choć jeśli chodzi o pracowników budowlanych zajmujących się tego typu pracami w Anglii lub we Francji to dodatkowo mają oni na sobie specjalną uprząż dzięki której nie spadną z tego dość wysokiego rusztowania. Zabezpieczenie tego rodzaju jest do pewnego stopnia kłopotliwym, bo za każdym razem trzeba zmieniać miejsce przypięcia, a to zabiera cenny czas pracy.